Domů » 7 Tipů: Jak vybrat bezdrátová sluchátka s mikrofonem?

7 Tipů: Jak vybrat bezdrátová sluchátka s mikrofonem?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Sluchátka

Rádi posloucháte hudbu a nebaví vás motat kabel od klasických sluchátek? Tak to se vám jistě budou bezdrátová sluchátka hodit. Abyste díky nim mohli i zvedat telefony, pojďme se podívat, podle čeho vybírat.

V čem jsou bezdrátová sluchátka lepší

Ještě než se vrhneme na výběr sluchátek, řekneme si, v čem vám můžou být bezdrátová sluchátka prospěšnější než ta klasická. Není to totiž jen další výmysl nových technologií, hodit se budou určitě každému.

  • Sport

Jednoznačnou skupinou, která tento typ sluchátek ocení, jsou sportovci. Pokud rádi běháte, drátová sluchátka pro vás musela být noční můrou – umístění telefonu tak, aby nevypadl, překážení kabelu a nezbytnost kapsy. Bezdrátová nebudou nikde vyčnívat, vypadávat a hudbu si tak užijete na sto procent.

  • Domácnost

Potřebujete vařit, uklízet a chcete něco poslouchat, i když jsou okolo členové rodiny, které neradi rušíte nebo máte prostě jen díky sluchátkům nejlepší zážitek? Díky tomu, že se můžete od telefonu vzdálit, lze se pohybovat po bytě a přitom nepřerušit podcast, video nebo písničku.

  • Soustředěnost

Při práci nás někdy dokáží rušit okolní vlivy (hlučná silnice, mluvení, televize) a je pak těžké zůstat soustředěný. Hudba do pozadí dokáže rozptýlit a budete se lépe focusovat. S klasickými sluchátky to ale půjde těžko, proto oceníte sluchátka bez drátu. Protože vydrží na jedno nabití dlouhou dobu, svou práci se vám s nimi rozhodně podaří dokončit.

  • Jednodušší užívání

Poslední výhodou bezdrátových sluchátek je určitě jejich praktičnost. Ať už vám lezlo na nervy rozmotávání kabelu, zapojování a odpojování do telefonu nebo neelegantnost při nošení – všechny tyto problémy jsou pryč. Sluchátka pouze připojíte pomocí Bluetooth k mobilu, dáte do uší a vše je připraveno!

Sluchátka
Bezdrátová sluchátka můžete vybírat od nejrůznějších značek, způsobů provedení, kvality i cenové hladiny.

Jak vybrat bezdrátová sluchátka s mikrofonem

Přesvědčilo vás to a chcete si bezdrátová sluchátka pořídit? Zjistěte, podle čeho byste měli vybírat.

Jak je budu využívat

Chci je užívat při sportu, doma nebo venku? To by měla být otázka, kterou si před koupí položíte. Existuje totiž několik provedení a každé z nich se hodí pro určité využívání.

  • True Wireless

Sluchátka, která jsou v oddělené formě a nejsou nijak spojeny. Jejich nošení je velice komfortní a je určeno těm, kteří nechtějí, aby byla sluchátka vidět nebo by jim překáželo jakékoliv spojení – například při cvičení. Je ale důležité, aby vám sedla, jinak by se mohlo stát, že vám vypadnou z ucha. Někteří uživatelé také nesnáší dobře mít je přímo v uších, protože je z nich bolí. Vybírat můžete ze špuntů či pecek.

  • Sluchátka přes hlavu

Pokud si chcete užívat hudbu z domova nebo vám nevadí nosit je na veřejnosti, určitě se vyplatí zakoupení sluchátek přes hlavu. Rozdíl poznáte hlavně v kvalitě, která je u tohoto typu opravdu vysoká. Mají rozšířenější ovládání než True Wireless a cenově jsou podobně dostupné. Navíc nabízejí možnost odhlučnění okolí, díky čemuž vás nebude rušit opravdu nic.

Jak často je budu využívat

Posloucháte pořád nebo jen občas? Rozmyslete si toto kritérium kvůli ceně, která se odvíjí od kvality. Pro nenáročné posluchače, kteří se chtějí zabavit na cestách jsou v nabídce bezdrátová sluchátka od 300,- Kč. Jestliže si potrpíte na kvalitu zvuku a trochu se v tomto oboru vyznáte, raději zainvestujte. Cena opravdu kvalitních značkových sluchátek dosahuje až 7 000,- Kč.

Co od sluchátek očekávám

Chcete, abyste s nimi mohli přijímat hovory? Pak si vždy zjistěte, jestli v sobě mají zapojený mikrofon. U většiny bezdrátových sluchátek tomu tak je, například HUAWEI freebuds 4i zaručují skvělou kvalitu zvuku při hovoru. Kromě toho jsou vybaveny technologií ANC, která potlačuje okolní zvuk, což u takového typu sluchátek příliš nenajdete.

Jestliže chcete po telefonu sahat jen minimálně, vyberte si taková sluchátka, která vám umožní ovládat smartphone v co největším rozsahu – přijímání hovoru, zastavení a přepínání hudby, zvyšování a snižování hlasitosti. Důležitým faktorem je také to, jak kvalitní by podle vás sluchátka měla být, ať už se to týká materiálu, ze kterého jsou vyrobeny nebo kvality zvuku, u které se zaměřte hlavně na impedanci a citlivost.

Bezdrátová sluchátka jsou rozhodně něco, co by posluchači hudby nemělo doma chybět. Dobře si rozmyslete, v čem se budete cítit nejpohodlněji a co pro vás bude nejpraktičtější volbou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz