Domů » Karmický vztah: Co znamená a jak ho poznat?

Karmický vztah: Co znamená a jak ho poznat?

autor Radka Čechová
0 komentářů
karmičtí partneři

Láska, která bolí. Tak by se dal charakterizovat karmický vztah, který bývá velmi náročnou zkouškou. Někdo se z něj ponaučí hned, někomu se vrací opakovaně. Jak se dá karmický vztah rozpoznat a jde se mu vyhnout?

Co je to karmický vztah?

Označení „karmický vztah“ vychází z předpokladu existence karmy a minulých životů. To znamená, že s člověkem, se kterým jste v karmickém vztahu, máte nevyřešené nějaké účty z vaší minulé inkarnace. Důvodem vašeho nynějšího setkání je tedy napravení starých chyb, dluhů nebo křivd mezi vámi. To ovšem zdaleka není lehké, proto se z takového vztahu často stává očistec, který vynáší na povrch přesně ty věci, kterých se nejvíce bojíte. Ať už je to strach z odmítnutí, z opuštění nebo třeba strach ze závazku.

Jak vypadá karmický vztah

Karmický vztah nejdříve působí jako osudový vztah na celý život. Partneři jsou k sobě nepochopitelně přitahováni již od prvního pohledu. Okamžitě získají pocit, že se znají věky a pojí je intenzivní sexuální přitažlivost a vášeň. Velkou zamilovanost, kdy jeden bez druhého nemůže existovat, dokáže ale velice rychle vystřídat zloba, nenávist, ponižování nebo nevěra.

Partneři jsou sami sobě zrcadlem a vyvolávají jeden v druhém přesně ty pocity, obavy a vlastnosti, které jsou jim nejvíc nepříjemné. V karmickém vztahu také často děláme věci, které bychom běžně nedělali, jedná se např. o bouřlivé hádky, sebeponižování, doprošování, vydírání apod. 

Varianty karmického vztahu:

vášnivý karmický vztah
Ze začátku je karmický vztah velmi vášnivý

Jak poznat karmický vztah

Hluboké karmické vazby dokáže dobře odhalit např. partnerský horoskop, který vám vypracuje zkušený astrolog. Pokud vás baví numerologie, můžete si sami vyzkoušet numerologický výpočet pro karmický vztah podle data narození, který jde snadno najít na internetu i s výkladem. Takto odhalíte silná i slabá místa vašeho vztahu a více se o něm dozvíte. Svůj náročný vztah byste také mohli poznat v následujícím seznamu s typickými znaky karmického vztahu, kterými jsou:

 • přehnané emoční reakce a diskuze, které nikam nevedou
 • nepřijetí toho, kým druhý je a násilná potřeba ho měnit 
 • přehlížení potřeb druhého a ponižování jeho hodnoty
 • chorobná žárlivost a podezírání partnera
 • povrchní zamilovanost do vzhledu
 • neustálé lhaní, zatajování a nevěra
 • touha vlastnit a manipulovat druhým
 • opětovné rozchody a návraty 
 • závislost na druhém partnerovi
 • velká sexuální přitažlivost
 • láska, kterou rychle střídá nenávist 
 • nelogický pocit závazku vůči druhému 

Jak zrušit karmický vztah

Karmičtí partneři často mívají pocit, že nemohou být spolu, ani bez sebe. Rozchod s karmickým partnerem proto rozhodně není jednoduchý. Většinou je to ale jediné řešení, kterým získáme zpátky ztracenou svobodu a sebehodnotu.

Aby došlo k rozvázání karmických vazeb opravdu nadobro, je důležité vyčistit vše mezi vámi. To znamená být upřímný k sobě i k druhému a říkat pravdu, kterou cítíte. Klíčová je tedy upřímná a otevřená komunikace s karmickým partnerem. 

Nezapomeňte ale také zapracovat sami na sobě. Za chyby ve vztahu se pokuste odpustit nejen druhému, ale především sami sobě. Lpění na starém hněvu a křivdách je totiž velmi nezdravé. V karmickém vztahu je více než důležité se mentálně osvobodit a propustit druhého za někým, s kým bude opravdu šťastný.

Pokud napětí a konflikty mezi sebou nevyčistíte, roztáčí se karmické kolo znova a budete muset s touto duší opět zažívat náročný vztah v další inkarnaci. Když dojde ke zpracování karmických dluhů, vše se uklidní a konflikty zmizí. Ve většině případů už lidé nemají potřebu dál spolu být. 

Co vás naučí karmický vztah

Každý člověk nám do života přináší něco důležitého. I špatné zkušenosti lze využít ve svůj prospěch. Pomáhají nám být pro příště obezřetnější a s velkou pravděpodobností se vyvarujeme stejných chyb. Pokud máte za sebou náročný vztah, budete si potom daleko více vážit dobrých partnerů a dokážete lépe rozpoznat svou spřízněnou duši. Vyřešení karmického vztahu je tedy důležitým krokem na vaší životní cestě, který vás dokáže velmi posunout vpřed. 

💡 Tip: Přečtěte si také 8 Tipů: Jak se úspěšně vyrovnat s rozchodem.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz