TOP 24: Denní návyky úspěšných lidí

Návyk je v širším slova smyslu naučenou sekvenci chování. Denní návyky jsou dělány pravidelně a mají svůj spouštěč. Nejsložitější je vytvoření a následně zase odbourání návyku. V následující části jsou zobrazeny návyky, které prokazatelně zlepšují kvalitu života. Přečtete si o skvělých návycích, které dělají úspěšní lidé. Pustíte je do svého života také?

Studená sprcha

Studená sprcha pomáhá zlepšovat imunitu, krevní oběh, dokáže nabudit a má další příznivé vlivy na lidské tělo i mysl.

sauna

Sauna patří mezi nejoblíbenější relaxační aktivity, které nám pročistí póry a mají příznivý vliv na imunitu jedince.

Půst

V lidské historii museli naši předci často strádat bez jídla. Tato přirozená součást života v době blahobytu vymizela a tak musí být dobrovolná.

Učení

Zkuste si pravidelně každý den vyhradit čas, kdy se budete učit něco nového. Stačí 15 až 20 minut, kdy budete procvičovat svůj mozek.

dýchání

Dýchání většinou nevěnujeme příliš velkou pozornost. Systematické trénování dechu však může výrazně zlepšit naši kvalitu života.

Den bez masa

Zkuste si jeden den v týdnu nejíst maso. Vašemu tělu to rozhodně prospěje. Maso se snažte nejlépe nahradit pestrou směsí zeleniny.

Pomodoro

Technika Pomodoro představuje revoluční metodu, kdy rozsekáme den do kratších pracovních bloků a zvládneme být efektivnější.

Čtení

Čtení je pro náš rozvoj mnohem lepší aktivitou než televize. Proč se ale tak málo lidí dnes donutí číst, když je to obohacující?

Koníčky

Zkoušejte různé koníčky a vyberte si činnosti, u kterých se jednou za čas odreagujete. I úspěšní mají mnoho různorodých koníčků.

Večeře

Zdravá a rychlá večeře je cíl mnoha lidí, kteří chtějí dopřát svému tělu kvalitní živiny a zároveň nechtějí přípravou strávit příliš času.

Meditace

Když se podíváte na nejčastější koníčky úspěšných lidí, tak zde určitě naleznete meditaci, která se snaží vyvážit stres a napětí.

Myšlení

Naší náladu a prožitek často více určuje nastavení naší mysli než objektivní skutečnosti. Je jen na nás, jak se na svět budeme dívat.

Chůze

Chůze je jedinečný pohyb, který mnoho lidí v dnešní době zanedbává. Jedna hodina chůze denně prospívá naší duševní i fyzické pohodě.

Voda a citrón

Voda s citrónem je jednoduchý nápoj, který má ovšem blahodárný vliv na vaše zdraví a každé ráno skvěle nastartuje vaše tělo.

Mindset

Mindset je silnou zbraní, pokud víme, jak s ním na každodenní bázi pracovat. Jak zvýšit svůj výkon i pravděpodobnost úspěchu?

Kvalitní potraviny

Kvalitní a nezpracované potraviny by měly být základem vašeho jídelníčku. Co a jak zařadit na váš seznam oblíbených potravin?

Clean eating dieta

Jezte čerstvé a celistvé potraviny a vaše tělo se vám odvděčí. Přečtěte si více o tomto životním stylu i typu diety.

Posilování středu těla

Střed těla neboli Core je důležitým systémem svalů, na který se často zapomíná a jehož ochabnutí nám působí mnohé zdravotní komplikace.

Návyky při stravování

Při jídle a stravování děláme mnoho chyb. Jaké jsou ty nejčastější a pomocí jakých stravovacích návyků lze žít zdravěji?

Ovocné smoothie

Nebaví vás jíst syrové ovoce a zeleninu? Tak to by pro vás mohlo být řešení smoothie, což je nápoj, jehož primárními ingredienscí je ovoce.

Vlastní sebereflexe

Zamyslet se nad svými činy a životem patří k důležité vlastnosti. Nejde to samo. Musíte si na to často vybudovat návyk a čas.

Cirkadiánní rytmus

Jak využít biologické hodiny, které ukrývá naše tělo, k duševnímu i fyzickému rozvoji. Cirkadiánní rytmus je klíč k biohackingu.

Dechová cvičení k uklidnění

Většina z nás neumí pracovat se svým dechem, což je nástroj k odemknutí potenciálu našeho těla. Dech ovlivňuje mnoho faktorů.

Jak využít kratom

Kratom je zajímavým stimulantem, který může při přesném dávkování zbystřit naši mysl i fyzický výkon. Nesedne ovšem každému.

Každý den má 24 hodin, kdy můžeme změnit své návyky k lepšímu

U návyků je velmi důležité začít a vytrvat. Také musíte mít jasnou motivaci, proč chcete zrovna tento návyk zařadit do svého života. Záleží na vůli jedince, jestli dokáže vystoupit ze své komfortní zóny.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz