Práce z domova? Stačí Vám počítač a internetové připojení

Každý z nás už o ní slyšel a nejeden po ní toužil – práce z pohodlí domova a snad i jednoduchý výdělek na internetu. V dnešní době se jedná o velmi atraktivní možnost zaměstnání se stále rostoucím potenciálem. Pojďme se ovšem podívat na konkrétní způsob přivýdělku z domu za pomoci internetového připojení, ke kterému Vám postačí počítač a rychlý internet.

Jakou cestou práce z domova přes internet se vydat?

Naprosto primární otázka, kterou si musíte na začátku své kariérní cesty položit, je, zda hodláte rozjet svůj vlastní byznys nebo se spíše vydáte směrem zaměstnance plnícího úkoly. V rozhodování Vám pomůže především srovnání všech pozitiv a negativ a také zvážení svých možností.

Být vlastním pánem sice přináší dostatek volnosti, přichází s ní ovšem stejné množství rizik a strastí. Jako zaměstnanec se budete pohybovat mezi hranicemi různých omezení, na druhou stranu se vedle Vás bude vždy nabízet pomocná ruka. Je jen na Vás, jak se rozhodnete, ale přináším Vám zde pár pomocných otázek, které je důležité si zodpovědět.

Pokud chcete pracovat z domova, tak jednoznačně potřebujete vysokou míru sebedisciplíny, která Vás požene kupředu. Mnoho lidí má problém samo vstát, když nemusí do zaměstnaní. Oddalují a vykonávají jiné aktivity.

Kolik času a peněz jste ochotni investovat do začátku?

Řekněme, že se rozhodnete rozjet nový eshop. Vytvoření webových stránek, výběr kvalitního zboží, dodavatelů a oslovování správné skupiny zákazníků zabere spoustu času a bez počáteční peněžní investice se obejdete jen málokdy. Pokud naopak nastoupíte do již zajetého a fungujícího internetového obchodu, stačí se naučit pracovní postupy a pak hurá prodávat.

První cesta je jistě obtížnější a rizikovější, ovšem její zdárný konec je rozhodně zajímavější. Kdo by přeci nechtěl vlastnit prosperující eshop hemžící se spokojenými zákazníky?

Chcete zůstat v anonymitě nebo si „udělat jméno“?

Jako řadový zaměstnanec můžete vykonávat výbornou práci, které si všimne především Váš nadřízený a v ideální případě ji náležitě ocení. Co kdyby Vás ale takto vnímalo deset tisíc lidí? A co třeba sto tisíc? Nebo snad milion? V dnešní době sociálních sítí se můžete stát influencerem nebo youtuberem, vytvořit si své stálé publikum a vydělávat na reklamách a propagacích produktů.

Nenechte se ovšem zmást fámami o pohádkově snadném životě celebrit internetu, i za jejich úspěchem stojí velké úsilí a námaha.

Sebekázeň, sebekázeň, sebekázeň… Máte jí dostatek?

Volný a flexibilní pracovní režim bez přísného dohledu se může velmi lehce přehoupnout v takzvané nicnedělání. Neočekávejte, že se peníze na účtu objeví bez Vašeho přičinění. Ačkoliv práce pro společnost stále nabízí jistou časovou pružnost, bude nad Vámi někdo, kdo dohlédne na včasné a kvalitní splnění zadaného úkolu. Zvládnete být vlastním šéfem a říct si: ,,Ne, dnes budeš pracovat celý den, abys měl zítra volno.“, nebo potřebujete dozor někoho druhého?

Pokud jste si vše v klidu rozmysleli a rozhodli se, že pro Vás bude nejlepší postavit se na vlastní nohy a pracovat sám za sebe, jistě Vám pomůže článek Jak vydělat peníze na internetu. Jestli jste došli k závěru, že chcete začít kariéru v již fungující společnosti, je zde pro Vás dalších pár rad.

Kde začít hledat práci z domu?

Internet je nekonečně obrovské místo, kde najdete nabídky téměř všeho a to i prací z domova. Pokud už ovšem máte zaměstnání například v kanceláři, rozhodně nebude špatný nápad zajít za svým nadřízeným a navrhnout mu, zda byste nemohli alespoň část své práce dělat doma. Zdá se Vám to jak ze sci-fi románu? Nebojte se ukázat svou aktivitu, spolehlivost a loajálnost. Mnoho zaměstnavatelů je této možnosti práce nakloněno a budou ochotni Vám ji poskytnout.

Podívejte se na webové stránky inzerující nabídky práce. Stačí Vám zadat pár klíčových slov (např.: práce z domova, práce po internetu, práce na pc). Uvidíte, že volných míst je spousta a budete si moci vybírat z různých druhů činností.

Home office alespoň jednou týdně patří již k velmi běžnému benefitu na mnoha pracovních pozicích. V marketingu, grafice či IT je práce z domova dokonce běžnější než fyzická přítomnost na pracovišti.

Pozor na podvodníky!

Nikdo Vám však s čistými úmysly nenabídne hromadu peněz za tři kliknutí denně

Je jedno, v jakém odvětví se zrovna pohybujete, vždy se najdou lidé, kteří se Vás budou snažit pouze nalákat a napálit. Buďte obezřetní. Každý zaměstnavatel vyzdvihuje pozitiva dané pozice, aby si Vás získal. Nikdo Vám však s čistými úmysly nenabídne hromadu peněz za tři kliknutí denně. Práce na internetu přináší mnoho výhod, nebude ovšem tak kouzelně jednoduchá – to už bychom byli všichni milionáři.

Z jakých druhů práce na internetu si můžete vybrat?

Je zde opravdu mnoho možností a bylo by těžké vypsat úplně všechny, v dnešní rychle se vyvíjející době se objevuje stále více prostoru pro nové a nové pracovní pozice. Vypíšu zde proto pár nejrozšířenějších z nich.

  • Zákaznicná podpora – práce, kterou můžete dělat v kanceláři i doma. Pomáháte zákazníkům eshopů s výběrem produktu, reklamací, zodpovídáte dotazy, vyřizujete emailovou korespondenci.
  • Copywriter – jedná se o psaní článků pro různé webové portály, může jít o politiku, IT technologie, finančnictví, životní styl a mnoho dalšího.
  • Aktivní/pasivní telemarketing – oslovování stálých i nových zákazníků za účelem představení nabízených produktů a služeb. Často se využívá v callcentrech, nyní se rozmohl především v odvětví zdravé výživy.
  • Operátor chatu – operátor má na starosti komunikaci se zákazníky dané služby.
  • Administrátor – ať už se jedná o webové stránky nebo eshop, někdo musí dohlížet na správný chod systému a opravovat případné chyby, doplňovat mezery a hledat efektivní řešení. Proto je tady administrátor.
  • Účetní – světe div se, i tak klasicky kancelářská práce jakou je účetní, může být příjemným a pohodovým zaměstnáním z domácnosti. Stačí jen dobře hledat.

Výběr je opravdu široký a jistě si v něm každý najde něco pro sebe. Pokud jste objevili nabídku, která Vás opravdu zaujala, a máte pocit, že práce Vás bude bavit a naplňovat, stačí už jen poslat životopis a vydat se na novou cestu plnou skvělých příležitostí.

Práce z domova není jen med!

Výhody a nevýhody práce z domu jsou jasné. Sebedisciplína a organizace času je pro home office absolutně nejdůležitější. Dále je potřeba pracovat efektivně, aby Váš klient či zaměstnavatel dokázal ocenit vaši práci.

Po překonání výše zmíněných strastí se Vám ovšem otevírají neuvěřitelné možnosti. Budete si moci absolutně svobodně organizovat svůj čas a pracovat nejen z domova, ale také využívat výhod a krás práce ze zahraničí.