📚 zajímavé knihy, které doporučujeme

Hledáte dobré a zajímavé knihy nejen ze světa osobního rozvoje, historie a marketingu? Tak to jste na tom správném místě. Do tohoto seznamu nejlepších knih se dostanou pouze díla, na kterých jsme se v redakci shodli, že jsou brilantní. Dále si můžete přečíst náš článek o 12 nejlepších knihách o seberozvoji nebo článek o 13 TOP knihách pro podnikatele a freelancery.

Nástroje titánů

Timothy Ferriss

💡Nástroje titánů od Tima Ferrisse jsou skvělou ultimátní knihou pro všechny fanoušky osobního rozvoje i zajímavých rozhovorů. V knížce naleznete úryvky textů z mnoha rozhovorů autora s jeho hosty. Jedná se o takový best of výběr toho nejzajímavějšího. Knížka se soustředí poměrně podrobně na lifehacky osobností, jejich návyky i životní postoje. Arnold Schwarzenegger, Seth Godin, Peter Thiel a další Vám odhalí to nejzajímavější ze svého života.

🏹Více naleznete ve šťavnaté ochutnávce 19 Tipů z knihy Nástroje titánů.

4.8/5

Atomové návyky

Cames Clear

💡James Clear píše velmi úspěšný blog, který nyní čte pravidelně přes milion čtenářů. Budování návyků a osobní rozvoj jsou středobodem Jamesova snažení. Kniha Atomové návyky pojednává o tom, jak se opravdu zlepšovat každý den a jak dosáhnout vysněných cílů, které si opravdu přejeme. V knize zjistíte, jak se zlepšit o 1 % denně, zbavit se dlouholetých zlozvyků a naopak je nahradit užitečnými návyky. Jak nastavit a přizpůsobit své okolí?

🏹 Více o této knize naleznete v článku: Jak pomocí návyků změnit život?

4.5/5

Myšlením k bohatství

Napoleon Hill

💡Zajímá vás princip nebo zákon bohatství a úspěchu? Jestli se tímto tématem zaobíráte, tak nesmíte minout toto aktualizované vydání bible Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla. Kniha zkoumá úspěch i bohatství z různých perspektiv a úhlů, což je velmi inspirující a ke knize se budete jistě po prvním přečtení dále vracet. Zkušenosti obsažené v knize si autor nevycucal z prstu, ale čerpal je od tehdejších kapitánů průmyslu, úspěšných manažerů i vynálezců!

🏹Přečtěte si také článek, čím je rozdílné myšlení milionářů.

4.4/5

Tohle je marketing!

Seth Godin

💡Se Sethem Godinem jste se mohli setkat už v knize Nástroje titánů. Název může napovídat, že kniha bude pojednávat pouze o marketingu, ovšem je daleko více společenská a pomáhá pochopit současné motivy lidí, chování trhu i marketérů. Seth Godin vidí úspěšného marketéra jako někoho, kdo zlepšuje svět a prvoplánově netvoří reklamu. Pro úspěšný marketing definuje jako zásadní velkorysost, empatii i emocionální práci se spotřebitelem.

🏹 Znáte všechny zásadní filmové počiny, které musí vidět každý marketér?

4.2/5

3x Harari - Sapiens, Homo deus a 21 lekcí

Yuval Noah Harari

💡 O málo knihách můžeme říci, že jsou přelomové, ovšem po přečtení Harariho ve vás zůstane silná stopa a jednoznačně se vám promění pohled na svět a lidi kolem vás. Pokud čtete rádi romány a potřebujte personalizovaný příběh, tak pro vás kniha asi nebude úplně vhodná. Jedná se ovšem o velmi kvalitní dílo, popisující historii i budoucnost úplně jinak, příčina a následek. 1344 stran ve skvostném dárkovém vydání by nemělo uniknout nikomu, kdo o životě a lidském bytí občas přemýšlí.

🏹 Zkuste také aktuální článek o slow living a jeho výhodách.

4.6/5

Civilizace Alternativní dějiny

Laurent Binet

💡Pokud vás baví historie a máte v této oblasti přehled, tak by vás mohla nadchnout kniha od Laurenta Bineta, Civilizace. Příběh se odehrává v alternativní historii, kdy se Atahualpa, vládce Incké říše, vylodí v Evropě. Jedná se tedy o konkvistu naruby. Jak historici popisují, tak Evropa neměla ve středověku výrazně navrch, ovšem soutěživé prostředí, které vyústilo také ve vynálezy a výpravy mimo kontinent, přineslo dobu, kdy Evropa ovládla svět. V knize uvidíte, jak málo chybělo a mohly být dějiny jinak.

🏹 Přečtěte si v obsáhlém článku více o strachu z odmítnutí.

4.2/5
Jak mít vše u prdele důmylsně

Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele

Mark Manson

💡Literatura o osobním rozvoji je plná rad, jak být za každé situace pozitivní a proč neztrácet pozitivní náladu. Kniha Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele je v tomto trochu jiná. Manson staví na reálném vědeckém výzkumu a popisuje, že vítězství není předstírání a stálá snaha o pozitivní náladu. Kniha tak popisuje, jak žít šťastnější život i v době, kdy nám osud a okolnosti příliš nepřejí a nedaří se nám tak, jak bychom si představovali.

🏹 Mohl by Vás také zajímat článek o tipech pro stále pozitivní mysl.

4.2/5

7 návyků skutečně efektivních lidí

Stephen R. Covey

💡Cílem této knihy je vytvořit harmonickou, cílevědomou a integrovanou osobnost. Člověka, který je velmi efektivní a umí dobře určit hlavní priority. Tato kniha je již několikátým aktualizovaným vydáním a důsledně popisuje 7 léty ověřených principů, které z Vás při správném používání udělají efektivního jedince. Kniha je stvořena k tomu, abyste jí četli na pokračování a k jednotlivým pasážím se vždy po čase vrátili a vyhodnotili, jak jste v dané oblasti pokročili.

🏹 Znáte také ověřených 15 principů efektivního home officu?

4.2/5

Jak na sítě

Eliška Vyhnánková a Michelle Losekoot

💡Jak na sítě je knihou, která se stala jakousi biblí všech, kteří chtějí prorazit na sociálních sítích. Kniha získala uznaní u širší veřejnosti i u samotných odborníků na sociální sítě. Pokud se alespoň okrajově zajímáte o problematiku marketingu na sociálních sítích, tak by Vás tato kniha neměla minout. Dozvíte se více o čtyřech hlavních fázích (zaujmout, naslouchat, vyprávět a vyhodnocovat). Také zjistíte vše, co by měla mít úspěšná kampaň.

🏹Přečtěte si také náš článek o tipech, jak získat followery na Instagramu.

4/5

Digitální minimalismus

Cal Newport

💡 Technologie nás zaplavují neskutečnou rychlostí a ukrajují si náš drahocenný čas. Většina úspěšných technologií a sociálních sítí je velmi pečlivě testována a vytvářena tak, abychom si na nich udělali závislost a trávili s nimi co nejvíce času. Technologie působí na naší psychiku a mnozí z nás se jim neumějí bránit. Cal Newport ve své knize popisuje, jak hodnotit technologie a omezit je. Zavádí pojem digitální minimalismus, který bojuje proti závislosti na technologiích.

🏹 Pokud se o knížce chcete dozvědět více, tak zkuste článek o digitálním minimalismu.

3.7/5

Hitmakeři

Derek Thomson

💡Hitmakeři je kniha, která popisuje to, jak se prosadí nějaký produkt či služba. Skvělý produkt je jedna věc, ale sám o sobě se rozhodně neprosadí. Hity a trendy se šíří v kaskádách a je třeba, aby ten správný produkt narazil na tu správnou síť. V knize se také dozvíte mnohé o psychologii nákupu a tvorbě vkusu či preferencí u jednotlivců. Autor Vás vyvede z omylu, že vkus je vrozený. Lidé utváří totiž jejich okolí a nejbližší možné vlivy.

🏹 Zajímá Vás tvorba hitů více? Tak si přečtěte náš článek o knize Hitmakeři.

4/5

Zbraně vlivu

Robert B. Cialdini

💡 Přesvědčování a manipulace jsou hlavními tématy knihy Zbraně vlivu od Roberta B. Cialdiniho. Autor se snaží přijít na to, jak být úspěšným obchodníkem. Před sepsáním knihy prošel a vyzkoušel desítky profesí, kde je právě prodejní dovednost a přesvědčení potřeba. Jak prodávají ti nejlepší? V knize se také dozvíte, jaké psychologické principy nás nutí říkat ANO. Pokud chcete mít svůj život více pod kontrolou a být tvrdší ve vyjednávání, tak tuto knihu musíte mít.

🏹 V následujícím článku se dozvíte více o manipulaci a komunikačních tricích.

3.7/5

Zajímavé knihy formují naše názory i náš život. Jak ale zjistit, které knihy stojí za přečtení? 

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz