Nejvýhodnější půjčka na trhu Srovnání 2024

Aktuální nejvýhodnější nabídka ze srovnání je 1. Zonky. Jedná se o nejvýhodnější půjčku na internetu s v současnosti nejnižším úrokem 4,9 %, RPSN 6,14 % a maximální půjčenou částkou 1 200 000 Kč (Více informací). Jak vychází z nezávislých srovnání, recenzí i porovnání hlavních parametrů, tak v současnosti druhou nejvýhodnější půjčkou je půjčka od 2. Raiffeisen Bank. V současnosti ze srovnání půjček nejlépe vychází právě Zonky, kde dostane zákazník nejnižší úrok na trhu a férové podmínky. Ovšem je více důležitých parametrů, proto je zde toto srovnání půjček. Zonky je často označována jako nejlepší nebankovní půjčka. Možnou nevýhodou Zonky v roce 2024 je to, že společnost je poměrně opatrná při schvalování půjčky. Pokud hledá klient na druhé straně krátkodobou půjčku do 30 dnů, tak může využít Zaplo, což je rychlá nebankovní půjčka, kde je při splacení do 30 dnů vše zdarma (u první půjčky). Srovnání nebankovních půjček může být fuška, proto jsme pro Vás vybrali nejlepší nebankovní půjčky i nejlepší bankovní půjčky. Nejvýhodnější půjčky z bankovního sektoru nám nyní vychází dle kalkulačky úvěrů a srovnání hlavních parametrů nejlépe půjčka od České spořitelny a půjčka Equa bank. Vše naleznete v tomto srovnávači půjček!

Pro náročné

4.5/5
0 %
od

Nejvýhodnější

4.8/5
0 %
od

Pro lidi

4.1/5
0 %
od

💡 Tip 1: Pokud jste si brali poslední půjčku například před třemi lety, tak se situace podobně jako u jiných finančních produktů mohla dramaticky změnit. Nejlepší půjčka již může být průměrná a naopak. Banky i nebankovní společnosti schválně dělají akce, kdy jsou nejvýhodnější na trhu. Následně ale podmínky změní. Spoléhají na to, že zákazník bude mít nebankovní společnost či banku stále spojenou s jejich značkou a vůbec si nebude porovnávat současné půjčky. Proto vždy doporučujeme porovnat si v našem porovnávači aktuální výhodnost půjček na trhu. Pokud si chcete otestovat, jestli by to nešlo za pomoci konsolidace půjček ještě výhodněji, tak zkuste na předešlém odkazu požádat některé společnosti o převedení či konsolidaci půjčky. Zaměřte se nejen na výši RPSN (roční procentuální sazba nákladů), ale také na pověst a zkušenosti klientů

💡 Tip 2: Nejdůležitějším faktorem a meřítkem nejvýhodnější půjčky je určitě RPSN, které musejí ze zákona bankovní i nebankovní poskytovatelé půjček uvádět. Využijte toho a porovnejte si důkladně RPSN u všech nabídek, které dostanete konkrétně na stůl. Podmínky, které uvádíme v porovnávači nejspíše nedostanete od poskytovatele, jelikož se jedná o ideální podmínky. Proto je dobré si vyplnit vždy nezávazný poptávkový formulář, kdy dostanete konkrétní informace, RPSN i splátky.

💡 Tip 3: Flexibilita půjčky se často při výběru podceňuje, ale jedná se o velmi důležitý faktor. U flexibilních půjček si můžete splátky často odložit a nebo naopak splatit půjčku dříve. Také je zde možnost si zvyšovat či snižovat měsíční splátky podle toho, jak se vám to zrovna hodí. Na první pohled parametr, na který příliš lidí nehledí, ale je v konečném důsledku důležitý. I v tomto parametru vychází velmi dobře Zonky.

Srovnání půjček

Před žádostí o půjčku by si měl každý udělat pečlivý průzkum trhu a podívat se, jaké jsou možnosti. Rozhodně není dobré volit neznámé firmy a nebankovní společnosti bez referencí, ale lepší je vybrat prověřené banky či nebankovní společnosti. U klasických bank máte jistotu, že se nejedná o podvodnou půjčku, ovšem úrok nejspíše nebude patřit k nejvýhodnějším. V roce 2024 je na českém trhu stále nejvýhodnější půjčka od fintechu Zonky, kde jste mohli získat i úrok 2,99 %. Stále si však stojí za to, půjčky důkladně porovnat a srovnat parametry nabízených půjček. Můžete tak získat lepší úrok i RPSN. Nejlepší úroky získáte jen u hypoték, kde lze úrok stlačit i pod 2 %. To ale u klasické půjčky nehrozí a zde se budete muset většinou spokojit s úrokem kolem 4,5 %. V našem výběru máte nejlepší prověřené bankovní i nebankovní půjčky!

Online srovnávnání nejlepších půjček 3-9 místo

Nevybrali jste si z prvních třech TOP půjček nebo Vám tyto půjčky neschválili? Nevadí. Můžete si prohlédnout a vybrat z druhého seznamu oblíbených bankovních i nebankovních online půjček. Porovnali jsme pro vás až 20 parametrů a vybrali ty nejlepší půjčky na trhu. Nezapomínejte také na reputaci banky. Některé nebankovní společnosti mohou mít zdánlivě dobré podmínky, ale jejich reputace dává vidět určité špatné signály. Například nebankovní společnost Cofidis dlouhodobě půjčuje na českém trhu s transparentními podmínkami, i když není úplně nejlevnější. Hodnocení uživatelů této nebankovky patří jistě k těm lepším. Ze srovnání bankovních půjček pak můžeme ještě doporučit Raiffeisen Bank, což je tradiční banka poskytující také zajímavý běžný účet i spořicí produkty.

Bankovní

4.2/5
0 %
od

Rychlá půjčka

3.6/5
0 %
od

online podpis

3.8/5
0 %
od

Nejlepší a nejvýhodnější půjčky nejsou univerzální. Pro každého žadatele i účel půjčky může být výhodnější jiná půjčka. Bezúčelové půjčky mají například obecně vyšší úroky a RPSN než půjčky účelové (například na koupi nemovitosti nebo rozjezd podnikání). Z toho vyplývá, že není úplně moudré si brát bezúčelovou půjčku na koupi nemovitosti. Po bankovních půjčkách budou lidé nejčastěji sahat v případě, že u banky mají běžný účet nebo mají s úvěrem již nějakou zkušenost. Obecně v ČR je vysoká věrnost žadatelů ke svým bankám.

💡 Tip 4: Bankovní půjčka patří mezi základní úvěrové produkty společně s hypotékami. Banka poskytuje peníze a tuto jistinu klient banky splácí ve sjednané době se smluveným úrokem podle smlouvy. Důležité je, že půjčka od banky je vždy z právního pohledu úvěrem, na který se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru. Jsou zde jasná pravidla, která si banky nedovolí porušit. U nebankovních společností již tato záruka není tak jasná.

Bankovní

4.2/5
0 %
od

Nejlepší 2024

3.8/5
0 %
od

online podpis

4/5
0 %
od

💡 Tip 5: V případě, že máte exekuci nebo další dluhy, tak je velmi složité dostat další půjčku. V žádném případě to také nedoporučujeme. Ideální je vždy řešit konsolidací či refinancováním u vašeho primárního poskytovatele nebo banky. V případě, že si nejste jisti, že dlužíte nebo jestli jste vy či váš známý v insolvenci, tak můžete využít portál justice.cz nebo se podívat do jiných registrů dlužníků. Zde je seznam několika spolehlivých poskytovatelů půjček pro dlužníky.

p2p půjčky

Zkratka p2p půjčky znamená peer-to-peer a vyjadřuje půjčky, u nichž není poskytovatelem banka, ale platforma vybírající finance k půjčce od lidí. Dobře to vyjadřuje slogan největšího propagátora p2p půjček, Zonky: Lidé půjčují lidem, levněji a s klidem.

Půjčky online

Dnes již není potřeba chodit kvůli půjčce do banky. Díky online půjčkám stačí u nižších částek 10 minut a u vyšších pak online ověření bonity klienta. Objem online půjček se každoročně zvyšuje a lidé si také raději půjčují z pohodlí domova. U těchto srovnávaných půjček máte také jistotu, že Vám je firmy neposkytnou, pokud nebudete schopni splácet. Jedná se o férový způsob.

Mikropůjčky

Mikropůjčky jsou kratší i na nižší částky než klasické půjčky. Mikropůjčky slouží k nenadálým situacím či výpadkům příjmů. Jako mikropůjčku můžeme označit půjčku v rozmezí 1000-16000 Kč a dobou splácení od 30 do 60 dní. Populárním příkladem je výše zmíněné Zaplo.

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je investicí a místo krátkodobých půjček by si potencionální investor/kupec měl zažádat o výhodný hypoteční úvěr. Pokud potřebuje nižší částku na kratší dobu, tak je možnost využít i klasické výhodné půjčky. Právě Zonky a další nebankovní poskytovatelé hlásí, že lidé si často berou úvěry a půjčky na rekonstrukce či pořízení nových nemovitostí.

Časté otázky u Půjček

Ano. Všechny zde uvedené půjčky lze sjednat online a rychle pomocí internetu. Žádost o půjčku vyplníte z pohodlí domova. Stačí Vám pouze znát cílovou částku, osobní údaje a dobu splatnosti. V nejrychlejších případech můžete mít peníze na bankovním účtu již do 15 minut. U půjček přes 100 000 Kč je často schvalovací proces v řádu hodin až dnů.

V srovnání naleznete pouze ty nejlepší půjčky, které jsou v současnosti k dispozici. Jedná se o prověřené poskytovatele jako je Zonky, Moneta, Equa bank či Česká spořitelna.

RPSN jsou absolutní náklady půjčky pro klienta. Jedná se o souhrn veškerých poplatků a navýšení. RPSN je zákonem stanovený parametr a jedná se o úrok a všechny poplatky spojené s půjčkou. Je tak pro klienta mnohem přehlednější orientovat se podle RPSN půjčky.

Důležité je se zaměřit především na úrokovou sazbu, dobu splatnosti a čásku půjčky. Poskytovatel půjčky vždy posoudí Vaši bonitu a možnosti splácet. Dobrý a zodpovědný poskytovatel půjčky by nikdy neměl dát svolení k půjčce, pokud by zájemce o půjčku evidentně nebyl schopný spláce a dostal by se díky půjčce do dluhové pasti.

Při žádosti o půjčku většinou společnost zkoumá, jestli má žadatel nějaký stálý příjem, což je i dávka na mateřské dovolené. 

Půjčky v řádech statisíců Vám společnosti bez doložení příjmů nejspíše nedají, avšak malé částky do 10 000 Kč si můžete vzít i bez doložení příjmů.

Výši přeplatků by Vám měla společnost jasně deklarovat před uzavřením smlouvy. Férové společnosti mají na svých stránkách kalkulačku, která Vám přesně vypočte přeplatky z půjčené částky.

Sloučení půjček poskytuje vyšší přehlednost a často i lepší podmínky. Sloučení všech vašich půjček nabízí Zonky, Home Credit nebo Moneta. Zde se můžete podívat na srovnání konsolidace půjček.

Nejvýhodnější půjčka může znamenat pro každého něco jiného. Pod tímto slovem si ovšem nejvíce lidí představí to, že nejméně přeplatí. Tedy že mají nejnižší výši úrokové sazby na trhu. Ovšem pro mnoho lidí jsou také důležité parametry jako je předčasné splacení úvěru a také jeho podmínky. Pro překvapivě mnoho lidí je extrémně důležitým faktorem rychlost vyřízení půjčky.

U všech půjček musíte doložit svojí totožnost občanským průkazem. U většiny půjček po Vás také nebankovní či bankovní společnost bude chtít potvrzení o příjmu (výplatní pásku nebo u OSVČ daňové přiznání). Výhodou pro žadatele je, když má již u banky nějaký čas účet nebo má třeba u nebankovní společnosti za sebou jedno úspěšné splacení úvěru. V obou případech může žadatel dostat výrazně lepší podmínky a především mít půjčku úspěšně vyřízenou.

Mnoho nebankovních společností nabízí předčasné splacení, sloučení i refinancování stávajících půjček. Nejvýhodněji nejspíše pořídíte sloučení půjček neboli Konsolidaci u Zonky, České spořitelny nebo Monety Money Bank.

Většina lepších poskytovatelů se chlubí bezplatným splacením úvěru. U některých společností ale narazíte na poplatky za tuto službu. O všem se před vyřízením půjčky včas informujte.

Stačí se z jakékoliv půjčky, kterou si v našem srovnávači vyberete, prokliknout na web poskytovatele a ten vám poskytne přehledně částku, která při dané půjčce přeplatíte. Pro mnoho lidí je přehlednější vidět částku přeplacení než číslo RPSN.

Jak rozhodně nejvýhodnější půjčka nevypadá?

U půjček si vždy dejte pozor na podezřelé firmy, které Vám nabízejí půjčky, i když jste u Zonky s žádostí třeba neuspěli. Na trhu s půjčkami, i když je regulovaný, se stále objevuje několik společností, které chtějí půjčit za každou cenu. Tyto firmy počítají s horší platební morálkou a následně dlužníky často uvrhnou do dluhových pastí. Buďte tedy obezřetní a vyberte si z našeho výběru nebo u Vaší prověřené banky. Nikdy si neberte půjčku od poskytovatele, kterého dobře neznáte. Z nezávislých srovnání půjček a úvěrů dobře vychází právě Zonky, Česká spořitelna nebo Cofidis. Na druhé straně moc dobře nedopadají půjčky jako Credit123, Creditgo nebo Simpůjčka.

Ještě horší variantou jsou poskytovatelé půjček, kteří nejsou oficiální a nemají vlastní web. Vydávají se ve fórech za dobráky, kteří Vám půjčí peníze, když to ty zlé banky neudělaly. Opak je ale pravdou. Tito lidé jsou podvodníci a novodobí lichváři. Na podezřelé inzeráty ve fórech opravdu nereagujte. I když si půjčku od těchto lidí nevezmete, tak si Vás uloží do databáze a dále Vás budou bombardovat zprávami. Některé inzeráty nejsou dokonce ani dobře česky “nabídka půjčky mezi jednotlivci” a podobné. 

Nejvýhodnější půjčky poskytují velké platformy, které Vám navíc svým jménem ručí za to, že se nebude jednat o žádný podvod, který Vás zruinuje. Velké nebankovní i bankovní společnosti značně dbají na svojí reputaci a tak si to dnes zkrátka nemohou dovolit. U nebankovní společnosti Zonky tak máte rychlé vyřízení půjčky, nízký úrok, výhodné podmínky a vše vyřídíte online v intuitivní aplikaci. Jediným úskalím u Zonky je prověřování a schvalování, které je v některých případech možná až příliš opatrné. V březnu 2021 Zonky zvýšila výši půjčky ze 750000 Kč na 900000 Kč. 

U všech našich devíti doporučených půjček můžete také vidět hvězdičky, jejichž počet reflektuje zkušenosti a recenze klientů bankovních i nebankovních půjček. Čím je půjčka lepší a výhodnější, tak tím by v našem seznamu měla mít více hvězdiček, přičemž maximum je pět hvězd.

Jak vyprat pravou půjčku?

Prvním bodem, který byste měli zvážit, je to, jestli potřebujete opravdu půjčit. Pokud si chcete půjčit na zbytné věci jako je spotřební elektronika nebo dovolená, tak zvažte, jestli vám za to stojí. 

Jak vybrat tu pravou půjčku? Rozhodně si otevřete nějaký srovnávač půjček a porovnejte si hlavní parametry. Kolik potřebujete půjčit a kolik splatíte?

Nechávejte si rezervu alespoň dvě splátky. Jedná se o takzvaný polštář. Když se vám stane něco nečekaného, tak můžete jednoduše splácet dále. Budete více v klidu, když váš domácí rozpočet nebude tolik napjatý.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz