Domů » Online placené dotazníky: Recenze a kde vyděláte?

Online placené dotazníky: Recenze a kde vyděláte?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
dotazníky

Dnešní doba internetu nabízí mnoho forem výdělku, a na některé ani nepotřebujete mít žádné schopnosti či zkušenosti. Přivydělat si můžete už jako student, k práci potřebujete jen zařízení s připojením k internetu. O čem mluvím? Přece o dotaznících!

Lze vyplňování dotazníků opravdu věřit?

Jistě jste už na internetu narazili na možnost práce, u které vám slibovali několik desítek tisíc korun měsíčně za minimální pracovní dobu. Většinou se jedná o MLM (multilevel marketing), při kterém prodáváte produkty nebo poskytujete služby a z nich vám jde určité procento do kapsy. Pokud najdete lidi, kteří pod vámi budou pracovat, pak získáte peníze i díky nim. Čím více prodejů a lidí pod sebou budete mít, tím více si vyděláte. Pravdou je, že vaše výdělky se mohou pohybovat ve vysokých částkách, ale také se snadno můžete stát obětí, díky které vydělávají akorát ti lidé na vámi. Zde je zcela na místě být obezřetní.

Narozdíl od toho otazníky jsou dostupné pro všechny nad 15 let, ale počítejte s výdělkem zhruba 2 tisíce za 3 měsíce. Záleží tedy na tom, v kolika agenturách jste registrovaní, jak často vyplňujete a jak často odpovídáte profilu, které průzkumy hledají. Pokud ale máte občas volnou chvilku, můžete ji takto efektivně využít.

Výhody vyplňování dotazníků:

  • nenáročná práce,
  • můžete si zvolit kdy, kde a jak dlouho,
  • nezabere příliš času,
  • dozvíte se o nových produktech,
  • můžete být součástí zajímavých výzkumů za lepší odměnu.

Nevýhody vyplňování dotazníků:

  • nižší výdělek,
  • při zodpovídání otázek můžete v polovině zjistit, že neodpovídáte hledanému profilu dotazovaného.

Skvělou příležitostí, jak si vydělat peníze mohou být dotazníky především pro ty, kteří se často nudí, mají hodně volného času a chtějí ho nějak zužitkovat. Taková situace může nastat i v práci, například pokud se živíte jako asistent a množství práce se buďto úplně nakupí nebo naopak není co dělat – pak se vám určitě bude líbit představa, že namísto scrollování Instagramu vyděláte jednoduše pár tisíc.

dotazníky
Dotazníky jsou oblíbenou formu přivýdělku hlavně u teenagerů či seniorů.

Nejlepší online dotazníky

I když existuje spousta agentur, u kterých se můžete zaregistrovat a zvýšit tím svou možnost vydělávat, máme pro vás tipy na ty nejlepší, co se týče spolehlivosti, ale také výše odměny.

Populace

Cenu za vůbec nejlepší ze všech dotazníků vyhrává Populace – česká průzkumová agentura, která vás několikrát týdně zásobuje rychlými výzkumy (kolem 1-2 minut), kratšími dotazníky (5-10 minut) a sem tam i půlhodinovými průzkumy. Protože se jedná o tuzemskou společnost, nestane se vám, že byste byli přesměrováni na jinou stránku, kde byste 30 minut vyplňovali odpovědi a nakonec vám bylo oznámeno, že neodpovídáte hledanému profilu, což se u těch zahraničních bohužel čas od času stává.

Odměny se vyplácejí každé tři měsíce a jejich výše je zajímavější než u ostatních. Za expresní výzkumy, které musíte vyplnit co nejdříve jsou částky vyšší, obvykle se jinak pohybují okolo 20,- Kč za 10 minut. Každý výzkum se ale liší.

My-map

Na druhé místo bych zařadila My-map portál, který opět patří mezi ty české. Dotazníky od něj chodí často, někdy až několikrát denně a pohybují se kolem 10-20 minut. Za 20 minutový dotazník dostanete cca 30,- Kč, což je pořád dobrá cena vzhledem k jednoduchosti a flexibilnosti práce. Čas od času se také můžete zúčastnit zajímavých studií, například zapisovat svůj pitný režim nebo vyzkoušet novinku v obchodech a získat vyšší odměnu.

Pro sebe

Poslední českou agenturou je Pro sebe, od které nechodí dotazníky zas tak často, nicméně výše odměny je vysoká. Navíc si nastřádané peníze můžete vybrat poměrně brzy, jelikož hranice je 100,- Kč, které dosáhnete každou chvíli.

Ostatní online dotazníky

Talk Online

Mezinárodní průzkumová agentura Talk Online nabízí jednou za čas dotazníky s délkou okolo 10-20 minut. Patří mezi ty spolehlivé a její odměny se vyplácí až po dosažení určitého počtu bodů. Za ty lze získat peníze, předplatné časopisu nebo poukázku na nákup na Mall či Vivantis. Nevýhodou je vysoká hranice, kdy si odměnu můžete vybrat, takže počítejte s tím, že vám to zabere třeba i rok.

MarketAgent

MarketAgent je velice známým průzkumem, který se vám v mailu bude ukazovat poměrně často, nicméně většinou po rozkliknutí nebude sedět váš profil, a tak ho nebudete moct vyplnit. Důležitá je hlavně rychlost – pokud budete vyplňovat dotazník až další den po jeho doručení, pravděpodobně už bude ukončen. Market Agent je v tomto poměrně nespolehlivý, protože často ukončuje výzkumy již po jedné hodině. Na odměnu si určitě sáhnete, bohužel ale až po delší době.

Mobrog

Dost podobný případ jako s Market Agent. Navíc ale máte sem tam informaci, že délka dotazníku je 10 minut, nakonec to ale bude 20 minut. Také už se mi několikrát stalo, že jsem odpovídala na otázky opravdu dlouho, přes půl hodiny, a na konci průzkumu mi bylo oznámeno, že mi sice děkují za vyplnění, ale můj profil neodpovídá požadavkům. Raději proto volte rychlejší průzkumy, a jakmile jsou podezřele dlouhé nebo vás přesměrovávají na jiné a jiné stránky, dotazování ukončete.

Český národní panel

Jak už název napovídá, jedná se o českou agenturu, která dotazníky zasílá spíše nepravidelně a za malou částku. Abyste peníze vybrali, musíte nasbírat 5 000 oplatek (bodů), což ale vzhledem k nízkým odměnám není tak snadné. Jejich průzkumy vyplňujte, ale spíše se soustřeďte na jiné, které se vám vyplatí více.

iVyzkum

Opět případ, kdy rychlost hraje zásadní roli – pokud budete příliš dlouho otálet, dotazník se uzavře a vy nebudete moct odpovědět na žádné otázky. Cena za jeden dotazník se velice liší, protože iVyzkum funguje spíše jako sdílení dotazníků jiných agentur, proto se také může čas od času stát, že bude průzkum delší, než měl být, nebo po jeho vyplnění nedostanete ani korunu. Zaměřte se spíše na ty kratší.

iVyzkumy

Mezi další stránku, u které sbíráte body několik měsíců patří iVyzkumy, které nechodí příliš často. Dotazníky jsou sice spolehlivé, často i zajímavé, cena za ně je odpovídající, nicméně hranice pro vybrání je tak vysoká, že vyžaduje hodně trpělivosti a vyplňování po několik měsíců.

Mujpanel

Podobný případ jako u iVyzkumy – nepravidelné, navíc ale s nižší cenou a vysokou hranicí pro výběr peněz. Kromě financí si ale můžete vybrat třeba bezdrátovou myš, telefon či tablet. Dotazníky jsou jinak spolehlivé, i když ne moc graficky moderní.

TGM panel

Od této agentury vám přijde několik dotazníků týdně, jejich délka a odměna za ně se ale liší. Výplaty probíhají přes PayPal a výše hranice je reálné dosáhnout během pár měsíců, když se vyplňování budete věnovat.

dotazníky
Dotazníky lze vyplňovat jak na notebooku či počítači, tak většinou i na telefonu.

Cenné názory

Pokud chcete získat poukázku do Tesca, Mall nebo Zalando, pak se zaregistrujte do Cenných názorů, které vám jednu z nich nabídnou za výhodnou cenu, které navíc dovršíte rychle. Jestliže vám nejde jen o peníze, pak můžete vyzkoušet tuto stránku.

Trendaro

Česká agentura mladých lidí, kteří se snaží dělat dotazníky jinak, zábavnější formou. Jejich vyplňování je opravdu příjemné a nemám pocit, že umírám nudou. Bohužel se v mailu objevují pomálu, jinak by bylo Trendaro adeptem na nejlepší online dotazníky.

MEDIAN

Dobře placené dotazníky na pár minut jsou také od agentury MEDIAN, která kromě toho provozuje také různé studie jako je měření aktivity na mobilním telefonu nebo rychlost internetového připojení, kterých se můžete zúčastnit. Každý měsíc tak na vašem účtu přistane nějaká částka, aniž byste pro ni museli něco dělat. Nezní to skvěle? Zajistěte si pasivní příjem!

STEMMARK

Dotazníky od STEMMARK nebývají dlouhé a jejich ohodnocení je uspokojující, ale opět zde řešíme problém s poměrně vysokou hranicí, která vám brání vybrat peníze co nejdříve.

Mnforce panel

Poslední stránkou, na které si vyděláte nějakou tu kačku je Mnforce panel, který se ze všech vyplatí snad nejméně. Proč? Není příliš aktivní, jeho odměny jsou nízké a než nasbíráte požadovaný počet bodů, bude to trvat klidně i dva roky. V tomto případě se jejich dotazníky vyplňovat spíše nevyplatí. Pokud vám ale nevadí čekat, jednoho dne vás nečekané nastřádání překvapí, což může být také příjemné.

Co si z toho odnést?

Vyplňování dotazníků není jen trik, jak vás nalákat na nefungující princip práce. Je to možnost, jak si přivydělat pár korun měsíčně bez toho, aniž byste někam museli chodit a ohlašovat, jak dlouho se budete činnosti věnovat. Využijte volné chvilky a zaregistrujte se do některých z agentur. Pár z nich má i své aplikace, abyste na nové průzkumy byli upozorněni co nejdříve.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz