Domů » Nejvýhodnější spořící účty na trhu a jejich srovnání 2020!

Nejvýhodnější spořící účty na trhu a jejich srovnání 2020!

od Patrik

Spořící účet je velmi oblíbený bankovní produkt, který slouží k zhodnocení úspor a přebytečných peněz. V tomto článku srovnáme nejvýhodnější spořící účty na trhu a porovnáme jejich zásadní parametry. Spořící účty patří k velmi málo rizikovým finančním produktům, kde banky poskytují nejčastěji úrok od 0,5 – 1,5 %.

Banky nabízejí často velmi lákavé podmínky, které ovšem mohou být svázány různými podmínkami (běžný účet, počet výběrů, příchozí finance, atd.) Důležité je tedy posuzovat podmínky spořících účtů objektivně a nedívat se pouze na lákavou úrokovou sazbu. Také je dobré sledovat garantování úrokové sazby – banky totiž z marketingových a jiných důvodů rády mění úrokové sazby.

Srovnání: Jaké jsou nejlepší spořící účty v roce 2020

Spořící účty v roce 2019 zaznamenaly rapidní růst úroků. Menší a dynamičtější banky se snaží svými zajímavými úrokovými sazbami přetáhnout klienty tradičním bankám. Dle využívání kalkulaček je úrok opravdu hlavním lákadlem pro klienty ke zřízení spořícího účtu a to klidně u jiné banky.

Nejlepší spořící účet podle všech parametrů nabízela v roce 2020 MONETA Money Bank s produktem Spoříto. Dá se však očekávat, že i další menší banky budou lákat na výhodný počáteční úrok. Na přetahované o klienty mohou těžit koneční zákazníci, kteří získají zajímavý úrok a mnoho dalších výhod. Pročtěte si celý článek spořící účty srovnání a vyberte si ten nejvýhodnější spořící účet z těch nejlepších na trhu, které jsme vybrali! V současnosti je velmi výhodný běžný účet od Expobank, kde získáte 1,6 %!

Spořící účet srovnání

Pokud si nechcete číst porovnání různých parametrů spořících účtů, tak Vás můžeme nasměrovat na dva tipy pro rok 2020. Spořící účet Creditas v současnosti nabízí spořící účet s úročením 1,8 % bez horní hranice vkladu a dalších podmínek. Druhým žhavým tipem je běžný účet u Expobanky, kde je úrok 1,6 %.

MONETA Money Bank | Spoříto

MONETA Money Bank nově nabízí velice výhodný spořící účet Spoříto s nejlepším úrokem až do částky 1 000 000 Kč. Především při částce nad 150 000 Kč je Spoříto daleko výhodnější než konkurenční spořící účty. Při vkladu 300 000 Kč získáte za jeden rok spoření 6 047 Kč a při vkladu 1 000 000 Kč Vám bude po roce připsána dokonce částka 20 157 Kč. Vedení účtu a elektronické transakce jsou ke spořícímu účtu zdarma. Moneta také nabízí nulovou výpovědní lhůtu a nepožaduje minimální měsíční vklad. Ano takto to bylo v roce 2019, ovšem v roce 2020 Moneta snížila základní úročení na 1,2 % a zařadila se mezi průměrné spořící účty. Mínus tento spořící účet dostává především za to, že banka má tendenci z marketingových důvodů často hýbat s mírou úročení.

1,2 % p. a.

7/10

Raiffeisen Bank spořící účet 3 %

Raiffeisenbank | EKONTO XL

Raiffeisenbank nabízí spořící účet - nyní výhodnější EKONTO XL, kde láká především na 3 % úrok, který klient ovšem obdrží pouze do 150 000 Kč a jen na prvních půl roku. Do výše 500 000 Kč je již sazba pouze 0,7 % p. a. Pokud následně chcete na EKONTO XL úrok 1 % p. a., tak musíte aktivně využívat běžný účet eKonto SMART nebo eKonto KOMPLET. Raiffeisenbank považuje za aktivní využívání příchozí částku 15 000 Kč měsíčně a minimálně 3 transakce v rámci účtu. Inteligentní spoření je součástí EKONTO XL a běžných účtů, které usnadňuje Vaší správu financí.

1 % p. a.

8/10

Hello bank! Spořící účet

Hello Bank! | Hello spořicí účet

Slušný úrok na spořícím účtu od Hello bank bohužel platí pouze do 300 000 Kč a vše nad tuto částku není úročeno vůbec. Hello spořící účet je tak vhodný pro spoření v nižších částkách. Mezi nejvýhodnější spořící účet se Hello Bank! dostala také především díky vedení zdarma a možnosti s penězi dle libosti pohybovat. Na tomto účtu si také můžete přehledně nastavit cíl a vytouženou částku. Pro běžné lidi, kteří nehromadí na běžném účtě větší částky a penězům dají vždy nový směr, je Hello Bank spořící účet velmi dobrou volbou.

1,5 % p. a.

8/10

airbank spořící účet srovnání

Air Bank | Spořící účet

Spořící účet Air Bank nabízí úrok až 1,3 %, což v propojení s moderní webovou infrastrukturou a pohodlnou správou účtu vypadá velmi zajímavě, ovšem úrok 1,3 % je pouze v rozmezí mezi 100 000 Kč a 250 000 Kč. Výhodou je, že pokud máte na účtu například 300 000 Kč, tak Vám Air Bank úročí 250 000 Kč sazbou 1,3 % a zbylých 50 000 Kč sazbou 0,4 %. Nepřijdete tak o zajímavý úrok ani, když naspoříte o nějakou tu korunu více. Air Bank je sexy banka, která díky masivní reklamě a jednoduchosti získala v posledních letech mnoho nových klientů.

1,3 % p. a.

7/10

ing - spořící účet

ING Bank | Spořící účet

ING se snaží marketingově upoutat s úrokem 2 %, které ovšem dostanete pouze na první 4 měsíce a jen do částky 300 000 Kč. U ING jinak můžete počítat s úrokem 0,5 %, avšak i přesto v minulých měsících tento spořící účet zaznamenával velký zájem klientů. ING spořící účet dokáže klientům srozumitelně komunikovat, že je účet zcela bez poplatků a peníze mají kdykoliv k dispozici. Jedná se tak téměř o běžný účet.

0,5 % p. a.

6/10

spořící účet banka creditas

Banka Creditas | Spořicí účet +

Banka Creditas nabízela výborný 2% úrok až do 1 000 000 Kč, což je při srovnání spořících účtů velmi slušné. Banka Creditas nabízela ovšem tento spořící účet pouze po omezenou dobu jako akční. Nejlepší spořící účet na trhu by neměl mít toto omezení a měl by nabízet vysoký úrok dlouhodobě a stabilně. Creditas nemá na účtu poplatky a peníze mají zákazníci kdykoliv k dispozici. V současnosti Creditas úročí 1,8 % úrokem a patří k nejvýhodnějším možnostem na trhu. Pro klienty manipulujícími s milióny korun může být výhodou, že není omezená horní hranice pro úročení.

1,8 % p. a.

8/10

trinitybank spořící účet výhoda

Trinity Bank | SPOŘICÍ ÚČET VÝHODA+

Trinity Bank se rozhodla pro omezený počet účastníků rozjet spořící účet Výhoda+, který nabízí velmi slušný úrok bez zbytečných podmínek. Největší výhodou u Trinity Bank je stále stejný úrok do neomezené výše vkladu, což je v porovnání Raiffeisenbank velkou výhodou. Výhodným je tak tento spořící účet především pro ty, kteří chtějí uložit na spořící účet více než 1 500 000 Kč.

1,58 % p. a.

7/10

Nejlepší spořící účty jsou vždy bez podmínek a s výhodným úrokem nad 1 %. Na takovýchto spořících účtech se peníze jejich majitelů velmi bezpečně a výhodně zhodnocují.
R. Sytý
Bankovní poradce
Expobank logo

Expobank | Běžný účet s 1,6 %

Účet NEO od Expobank do kategorie spořících účtů příliš nepatří, ovšem nabízí více než některé výše zmiňované spořící účty. Navíc poskytuje všechny výhody běžného účtu a další možnosti spoření. Největším lákadlem je spoření v Bitcoinech a ve zlatě.

1,6 % p. a.

9/10

Všechny výše popisované spořící účty patří ve srovnání v rámci českého trhu k nejvýhodnějším s nejvyšším nabízeným úrokem! Pokud Vás zajímá nejvýhodnější účet od Expobank s úrokem 1,6 %, tak si přečtěte naši recenzi tohoto v současnosti nejvýhodnějšího běžného účtu.

Nejlepší spořící účet? ING či Wüstenrot?

Spořící účety od ING či Wüstenrot jsou velmi oblíbené, ovšem v současné době neposkytují nejlepší podmínky na trhu a lidé si je volí spíše díky získané reputaci.

Přesun peněz mezi běžným a spořícím účtem nebyl nikdy tak snadný. Většina bank tuto službu nabízí zdarma a velmi rychle. U Air bank například stačí pouze částku přetáhnout z jednoho účtu do druhého.

Takto jednoduchý přesun v současnosti nabízí také MONETA Money Bank a její účet Spoříto, kde si může při vkladu 1 000 000 Kč uživatel přijít na vynikající úrok 2 % a přes 20 000 Kč.

Kde je nejlepší spořící účet?

Spořící účet je jednou z nejednodušších forem spoření a poskytuje klientům mírné zhodnocení peněz při téměř nulovém riziku. Úrokové sazby stoupají a banky se perou o nové klienty, proto je pro nové klienty připravená příjemná uživatelská cesta ke zřízení účtu. Klient by se měl dívat také na důvěryhodnost banky, jelikož procentuální úročení banky mohou lehce nastavit vyšší v rámci náborové kampaně – za půl roku úrok sníží a jste na tom hůře než u stabilní banky.

Češi stále nechávají vysoké finanční částky na běžných účtech a nepřesouvají finance na paralelní spořící účty. Spořící účet při tom můžete mít u své současné banky vytvořený během dvou minut, finance na něj bez problémů přesunout a za rok si zcela jednoduše přijít na nějakou tu tisícovku z úroku.

Nejvýhodnější spořící účty nepokryjí inflaci!

Proč peníze přesunout na spořící účet? No především proto, abyste své úspory alespoň částečně uchránili před zběsilou inflací, která Vám ročně ukrojí až 3 % z ceny Vašich úspor. Díky novým výhodným spořícím účtům můžete získat až 2 % nazpět v podobě úroků.

Nejlepší spořící účty si založíte opravdu snadno z pohodlí domova přes internet. Můžete peníze téměř kdykoliv přesouvat a od běžného účtu se liší především tím, že na něm nejdou nastavovat trvalé příkazy a platby.

Proč mít peníze na běžném účtu?

Inflace se dlouhodobě pohybuje mezi 2-3 % a není tak důvod mít peníze na běžném účtu. Přesto pokud hledáte výhodné a dlouhodobé zhodnocení peněz, tak je spořící účet spíše takovým pilířem, který poskytuje zcela bezpečné uložení peněz s velmi rychlou možností přelití finančních prostředků na výhodnější místo.

Jak spořit výhodněji než pomocí spořícího účtu?

Pokud si něco stabilně udržuje svoji cenu, tak to jsou nemovitosti. Nemovitosti patří k nejstabilnějším investicím. Navíc je lze zpeněžit díky takzvanému investičnímu pronájmu. Základem výhodné investice do nemovitosti je její výhodná koupě a následně také výhodný pronájem.

Skupinky zkušenějších investorů zkouší také podílové fondy. Jestliže víte, že budete potřebovat peníze za 3 roky, tak je také velmi vhodné sáhnout po termínovaných vkladech, které Vám nedovolí na peníze dříve sáhnout. Nevýhodou však je, že pokud se nenadále dostanete do finančních potíží, tak finance z termínovaných vkladů nedostanete (nebo s penálemi). Jestli stále nevíte, kam investovat, tak si přečtěte náš obsáhlý článek: Do čeho a jak investovat peníze?

 

Články, které stojí za přečtení: