Jak vydělat peníze?

Věčná otázka: Jak vydělat peníze? Současná práce či zaměstnání Vás nebaví? Hledáte činnost, která Vás bude naplňovat a zároveň vyděláte konečně tolik, abyste si třeba koupili vysněnou jachtu. V tomto článku je kompletní seznam fungujících konkrétních tipů!

Jak si vydělat peníze v roce 2023?

Tato stránka se bude soustředit na obecné tipy a rady, jak získat a vydělat peníze. Pokud se zaměřujete pouze na online svět, tak si určitě také přečtěte náš výživný a stále aktualizovaný článek o vydělávání na internetu →

Vydělat peníze: Cesta nebo cíl?

Pro mnoho lidí na začátku jsou peníze cílem a snem. Prostě je chtějí mít a vydělávání je něco, co musí rychle překonat. Až časem, tak jako se to stalo mně, zjistíte, že peníze jsou cesta a vydělávání peněz by měla být zábava – činnost, která vás naplňuje. Také si musíte ujasnit, jestli jsou pro vás peníze hlavní hodnotou nebo dáváte přednost svobodě, nezávislosti a radosti z práce. Ze zkušeností vyplývá, že druhá cesta je tou šťastnější. Ale každý jsme jiný. 100 lidí = 100 chutí. Pojďte se podívat, jaké jsou fungující modely vydělávání peněz v našem světě, kdy si dokážete vydělat hodně nad průměrný plat.

Jaké jsou směry, kde můžete vydělat peníze?

U prvního dělení byste si měli ujasnit především to, jakou formou chcete v dlouhodobém horizontu vydělávat peníze a na jaký směr byste se chtěli ubírat. Jestli Vás zajímají konkrétní tipy, tak přeskočte do druhé části článku. Následující dělení ukazuje pouze velmi zjednodušeně možné směry, kterými si lidé nejčastěji vydělávají peníze. Někteří lidé jsou vhodní spíše pro cestu po korporátním žebříčku, někdo může být skvělý nezávislý profesionál a další je jako zrozený pro vedení svého businessu. Pokud půjdete cestou, která vám nevyhovuje, tak nebudete nikdy úspěšní a nevyděláte ani dostatek peněz.

1) Freelancing

Jste zodpovědný a máte tah na branku? Začněte se vzdělávat a staňte se freelancerem. Nemusíte chodit dlouhé roky do školy, protože úspěšní freelanciři nevznikají v těchto institucích, ale stávají se úspěšní, jelikož se sami vzdělávají a nebojí se jít do jejich oboru naplno. Na to být freelancerem ale nemá každý, jelikož je zde velký tlak na sebedisciplínu. Člověk nese větší zodpovědnost za své konání, ovšem pokud toto zvládnete a stanete se specialistou v oboru, tak získáte svobodu, nezávislost i slušné peníze.

2) Kariérní růst

Mnoho lidí místo nejistého freelancingu sáhne raději po jistém zaměstnání v nějakém korporátu nebo středně velké firmě. Tento druh lidí touží především po jistotách a bezstarostném životě po práci. Práce ve velkých korporátních firmách mají i své značné nevýhody jako mohou být ubíjející procesy nebo nemožnost cokoliv změnit. V korporátu také hůře dojdete k sebenaplnění a seberealizaci. Ale samozřejmě jsou i výjimky. Výhodou naopak může být to, že se dostanete k projektům, na které byste jako freelancer zdaleka nedosáhli.

3) Startup

Startup je malinkou rozvíjející se firmou, která přichází často s něčím revolučním. Je takovým propojením práce freelancera a práce ve větší firmě. Ve startupu máte možnost se více realizovat, posouvat a vyvíjet nějaký produkt. Startup po Vás ovšem bude chtít větší zapojení a flexibilitu než klasická firma. Tempo ve startupech může být vražedné a nemusíte dostat v první fázi ani dostatečně zaplaceno. Získáte ovšem cenné zkušenosti a pokud startup uspěje, tak jsou často odměněni i jeho klíčoví zaměstnanci.

4) Státní zaměstnanec

Do této kategorie zahrneme zjednodušeně všechny, kteří pracují v institucích, které zřizuje stát. Jedná se o učitele, úředníky, policisty nebo hasiče. Tyto profese pojí velké jistoty, za které ručí stát. Většina těchto pracovních míst je dnes také velmi dobře placena a tyto místa jsou vhodná pro lidi, kteří hledají jistoty, nevadí jim často neefektivní struktura i výkon práce a nechtějí v práci trávit příliš času. Státními zaměstnanci se také často stávají lidé, kteří si vysní určitá povolání, které nabízí právě jen stát.

5) Řemeslo

Řemeslník je vlastně takový freelancer, který se živí rukama. V dnešní době jsou šikovní řemeslníci velmi dobře ceněni a mohou si vydělat velmi pěkné peníze. Je na ně ale kladen podobný tlak jako na freelancery. Musejí si sami sjednávat zakázky, řídit si náklady, dělat cenotvorbu a vlastně celý proces od A do Z. Řemeslníci také nechodí do práce na 8 hodin, aby si zde něco odseděli. Jedná se často o tvrdou práci řízenou termíny a poptávkou. Víkendy v sezóně musejí řemeslníci trávit v práci, aby uspokojili poptávku a vydělali si něco na horší časy.

6) Klasická firma

Na pomezí mezi korporátem a malým stratupem jsou střední etablované firmy. Pokud se rozhodujete do jakého oboru se vrhnout, tak sledujte především dva aspekty. První je velmi důležitý, jak Vás samotný obor baví a přitahuje. Je tato firma ta vysněná? Druhý důležitý aspekt je, v jak bohatém oboru daná firma podniká. Bude moci tato firma splnit Vaše finanční očekávání a představy? Práce by Vás vždy měla naplňovat a bavit. Firmy si však vybírejte pečlivě. Dnes již není třeba na jednom místě zůstávat 20-30 let, ale můžete pracovní místa točit.

💡 Nejdříve zaměstnání a pak podnikání. Pokud se chcete stát opravdu bohatými, tak budete muset podnikat, nikoliv být živnostník. I jako živnostník si můžete vydělat více peněz než zaměstnanci a to i několikrát. Pro opravdové bohatství ale budete muset podnikat, něco vymyslet, něco rozjet. Nejspíše budete potřebovat lidi, na jejichž práci a s vaším rizikem podnikání vyroste. Jak se k podnikání propracovat a být úspěšný? Podívejte se na našich 5 tipů:

 

  1. Pokud jste ještě student, tak se rozmyslete, jestli děláte školu, která vás baví. Jestli vás to naplňuje a nebo vám to alespoň dává smysl. Pokud ne, tak odejděte.
  2. Při škole a studiu máte jedinečnou šanci vyzkoušet si to, co vás baví. Nedělejte 7 let za barem, ale zkuste se dostat do firem, které vás inspirují a snažte se dělat v oboru. To, že nyní vyděláte méně peněz vůbec nevadí. Absolvujte stáže, kvalifikované brigády a poznávejte relevantně zajímavé lidi.
  3. Vyzkoušejte si nějaký svůj projekt při studiu nebo při zaměstnání. Věnujte mu třeba jen 30 % kapacity a ověřte si, že vás to baví a máte na to.
  4. Získávejte zkušenosti a dělejte práci, která vás posouvá. Peníze by neměly být jedinou motivací. Nekomfortní situace jsou těžké, ale formují vás. Okoukejte fungování firem. Je to klíč k tomu, abyste jednou také nějakou založili.
  5. Přemýšlejte o světě. Co by se dalo zlepšit. V čem můžete vyřešit nějaký problém a nedostatek. Jak začít podnikat.

“Musíte dohlédnout na to, aby vaše opakující se aktivity pokud možno přímo souvisely s vyděláváním peněz. Není nic špatného na tom, mít nějakého koníčka, ale jestli tomu chcete říkat podnikání, musíte vydělávat peníze.“

Chris Guillebeau

33 Tipů, jak vydělat peníze?

V této části Vám již přinášíme konkrétní tipy a typy práce. Pokud nevíte, co chcete konkrétně dělat a jak vydělat peníze, tak Vás tato část může nasměrovat. Jedná se nejen o nápady na přivýdělek, ale jsou to také životní a karierní cesty, kterými se můžete vydat. Můžete zkusit i našich 8 tipů na rychlé vydělávání peněz. pro méně náročné.

1) Copywriting

Psát jsme se všichni naučili již ve škole. Někdo umí psát lépe a někdo hůře s chybami. V případě, že patříte do první skupiny, tak máte skvělou příležitost stát se copywriterem nebo internetovým pisálkem. Již s několika málo referencemi můžete začít psát za 100 Kč na hodinu. U práce copywritera je navíc skvělé, že můžete pracovat téměř na jakýkoliv úvazek se Vám hodí a svoji práci můžete odvádět z pohodlí domova v jakoukoliv denní i noční hodinu. Poptávka po copywriterech je stále velká. Jestli nevíte, kde začít, tak můžete zkusit naší stáž copywritingu →

2) Práce na stavbě

Nemusíte jen hledat mezi inzeráty na internetu a vybírat nějakou práci či přivýdělek. Můžete se zkusit jít napřímo zeptat na jakoukoliv menší stavbu nebo pracovní místo. Řemeslníci nebo malé firmy hledají často někoho k ruce. Když se jim nabídnete tak po Vás mohou skočit. Nárazové brigády nebo přivýdělky na stavbě jsou poměrně náročnou prací bez velké možnosti dalšího rozvoje a karierního postupu. Jestli ale potřebujete rychle peníze a fyzická práce Vám nedělá problémy, tak by tato příležitost mohla být vhodná právě pro Vás. Šikovných lidí si cenní všude.

3) Influencer na Instagramu

Influencer je osobnost v určitém oboru, který má velký dosah a dokáže udávat trendy i ovlivňovat nákupní chování jeho sledujících. Peněžní sumy, které si vydělají influenceři po celém světě se každým rokem zvyšují a i v České republice máme pěknou řádku lidí vydělávajících na Instagramu šestimístné částky. Dobrým předpokladem pro úspěch na Instagramu je několik věcí. Ideální je, když jste slavní a krásní. Pokud Vám toto chybí, tak musíte tvořit opravdu dobrý obsah a soustředit se na určitou oblast, v které budete svým sledujícím poskytovat zajímavé informace.

4) Eshop a prodej

Klasických ehopů je v České republice opravdu hodně a patříme v tomto segmentu ke špičce na světě, minimálně co do počtu. Stále je ale možnost eshopem vydělávat a zajistit si stabilní příjem. Potřebujete ale několik věcí. Originální produkt je dobrým startem, jelikož bojovat s velkými eshopy s jejich sortimentem není úplně dobrá strategie. Za druhé potřebujete nějakou znalost marketingu, abyste na tomto poli prorazili a získali první objednávky. Poslední věc je logistika a marže. Jak bude Váš eshop fungovat exekutivně.

5) Dropshipping

Jestli Vás láká eshop, ale nechcete se zaobírat odesíláním zboží nebo reklamacemi, tak je možná dropshipping právě pro Vás. Systém funguje tak, že si u Vás zákazník objedná a vše ostatní již řeší někdo jiný. Vám pouze přijde provize za uskutečněný obchod. Jednoduché že? Ve skutečnosti budete muset ale velmi makat na marketingu, jelikož to je to jediné, co Vás odliší od stovek dalších podnikatelů v této oblasti, kteří prodávají ten stejný produkt. Dropshipping se nyní rozjíždí v propojení s influencery také na Instagramu, kde nepotřebujete mít ani svůj web.

6) Affiliate marketing

Affliate marketing stojí na podobném principu jako dropshipping. V zjednodušené verzi se jedná o doporučení. Pokud někomu doporučíte nějaký produkt a on si jej koupí na základě tohoto doporučení (měřeno díky unikátnímu url), tak získáte provizi. Tento program má mnoho tuzemských eshopů, ale můžete se s tím ve zjednodušené formě setkat například i u Revolutu. Zde má každý uživatel k dispozici pozvání kamaráda, což je vlastně ono doporučení. Pokud se kamarád zaregistruje, tak aplikace odmění provizí oba dva. Je to tedy oboustraně výhodné.

5) Prodávejte na Facebooku

Díky internetu dnes nepotřebujete žádnou svoji platformu a můžete prodávat na základě skupin nebo vlastní stránky například na Facebooku. Je to levné a poměrně jednoduché. Někteří lidé si v tomto vytvořili systém a dokáží se prodejem na Facebooku plně živit. Facebook stejně jako všechny jiné sociální sítě má jedno ALE. Profily na Facebooku Vám mohou jednoduše smazat a zbydou Vám jen znalosti prodeje a maximálně kontakty. Na Facebooku můžete prodávat věci, které si objednáte z Číny nebo lépe nějaké své výrobky či dokonce služby.

6) Výroba ze dřeva

Dřevo je materiál, který provází a fascinuje lidstvo již od počátku dějin. Když se rozhlídnete ve svém interiéru, tak určitě objevíte alespoň 5 věcí ze dřeva. Kvalitní a originálně řemeslně zpracované výrobky ze dřeva či částí nábytku jsou velmi žádané, takže pokud jste manuálně šikovní a baví Vás práce se dřevem, tak se nebojte zkusit vyrábět něco, za co jsou lidé ochotní zaplatit. Zkuste být inovativní a vyrábět originální produkty například do kanceláří či domácností. Lžíce, podstavce pod monitor, stolečky, sošky, prkýnka a mnoho dalšího.

7) Virtuální asistentka

Nemáte příliš zkušeností, ale chtěli byste se praxí přiblížit nějakému oboru. Zkuste pracovat jako virtuální asistent nebo asistentka. Na tuto práci si Vás nejspíše najme někdo, kdo má své práce již příliš. Vy se tak můžete učit u někoho úspěšného v ve svém oboru a současně si také přivydělat z domova nějakou tu korunu. Při této práci je velmi důležitý time management, projektové řízení a samozřejmě spolehlivost. Vždy si vybírejte práci virtuální asistentky v oboru, kde byste chtěli i nadále působit a rozvíjet se v tomto oboru. Může to být dobrý start Vaší nové kariéry.

8) Stáž

Co je stáž? Jedná se vlastně o takovou kombinaci brigády a školy. Stáž by měla edukovat a vzdělávat člověka, který na stáži je. Zároveň by si měl účastních plně vyzkoušen různé úkony práce tak, aby nebyl pro firmu pouze časovou přítěží. V pozdějších částech stáže by měl pracovat více samostatně a následně často přechází do jiného pracovního poměru. Stáže jsou časté u nadnárodních firem různých oborů, ale také menší IT, marketingové či technologické firmy hojně poskytují možnosti tohoto vzdělání za pochodu, které si většina účastníků pochvaluje.

9) Správce sociálních sítí

Takto začínalo mnoho influencerů. Dříve než proslavili svoji značku nebo jméno, tak spravovali sociální sítě firmám. Mnoho firem již dnes přenechává starost o sociální sítě agenturám nebo freelancerům. Menší firmy pak často sáhnou po brigádníkovi. Co potřebujete k tomu, abyste začali vydělávat správou sociálních sítí? Předpokladem jsou základy marketingu, skvělý písemný projev, empatie a základní grafické dovednosti. V současné době frčí především Instagram, Facebook, Twitter, LinkedIn nebo TikTok. Poptávka po mírně pokročilých “marketérech” je obrovská.

10) Digitální produkt, kurz

Co je digitální produkt? Je jím cokoliv, co můžete prodat na internetu. Online kurzy, ebooky, videa, programy i jakýkoliv software. Co mají digitální produkty společného? Především jdou do nekonečna replikovat a náklady na jejich replikování se limitně blíží nule. Žádná logistika a omezené možnosti reklamací dělají z digitálních produktů velmi dobrou komoditu. V této branži jsou sice objektivní nízké náklady na tvorbu těchto produktů, ale realita se při kvalitních kurzech významně liší. Navíc je zde třeba mnohem více klást důraz na marketing a propagaci.

11) Broker obchodování

Díky mobilním platformám a online brokerům může začít obchodovat téměř každý. Nejdříve je třeba si osahat obchodní platformu a principy investování. Následně se můžete pustit do obchodování kryptoměn, akcií či dokonce komodit. Pokud máte kapitál, tak to budete mít v této oblasti výrazně snazší. Když budete začínat s pár tisíci, tak cesta k úspěchu bude složitější. Dalším levelem je správa cizích financí a investic, na což ale již potřebujete určité zkušenosti, výsledky a reference. Ideální se začínat s obchodováním jako s koníčkem a následně případně přetavit na full-time job.

12) Přeprodej

Prodávání koncovým uživatelům za pomoci eshopu je častým startovním businessem. Velké peníze se ovšem točí ve velkoobchodu, kde se bavíme o jiných číslech. Základem je objevit oblost produktů či nějakou zahraniční značku, která nemá v ČR zastoupení. Následně můžete přeprodávat větší objemy zboží. Rozjet velkoobchod je logisticky i obchodně náročně, když však vše běží, tak můžete kasírovat zajímavé peníze za přiměřenou práci. V dnešním světě se navíc dá mnoho věcí outsourcovat a vyhnout se tak velkým vstupním nákladům.

13) Pronájem

U pronájmu je problém, že nejdříve musíte něco mít, abyste to mohli následně pronajmout. Nebo to jde i jinak? Ano jde! Firmy i jednotlivci si pronajímají celé budovy, které následně pronajímají po menších dílech či jednotlivcům. Příkladem může být pronájem domu, který majitel pronajme firmě, která následně pronajímá přímo místa v jednotlivých bytech a pokojích. Stejně tak to funguje s parkovacími místy či sklady. Vždy jde o to, odhadnout poptávku trhu a přizpůsobit nabízené objekty požadavkům potenciálních klientů. Není to ale jen růžové. Je třeba mít vše dobře spočítané.

14) Trenér a lektor

Pokud máte určitou dovednost a umíte jí předat, tak můžete zkusit být koučem, lektorem či trenérem. Je známo, že ti nejlepší neučí ve školách ale dávají soukromé lekce. Pokud vás baví předávat informace a pracovat s lidmi, tak by mohla být tato práce právě pro vás. Na volném trhu je ale potřeba nejdříve vybudovat brand, připravit si klientelu a minimálně ze začátku také tvrdě pracovat na osobním marketingu. Odměnou vám může být volná pracovní doba, slušné peníze i pocit naplnění z práce, v které předáváte své know-how dalším lidem.

15) Sdílená ekonomika

Sdílená ekonomika jsou především služby, které jdou od lidí k lidem. Vy máte nějaké zdroje a ty potřebujete jen někdy. Díky sdílené ekonomice na nich můžete vydělávat. Můžete půjčovat a pronajímat svůj byt, garáž jako sklad, auto a další věci. Díky různým aplikacím to pro vás bude jen otázka chvilky a můžete tak vydělávat na věcech, které již vlastníte, ale ne vždy je potřebujete. Sdílená ekonomika je myšlenkový směr a styl malého podnikání, které umožňuje internet a moderní technologie. Můžete začít téměř kdykoliv a s čímkoliv. Oblíbený je pronájem prostor, auta či svážení.

16) Řidič

Řidičský průkaz vám otvírá prostor do široké škály pracovních úvazků, brigád, podnikání i přivýdělků. Záleží jen na vaší chuti zkoušet různá pracovní místa a následně si vybrat to nejvhodnější. Ve městě můžete začít i bez řidičáku rozvážením na kole. Práce je odměněna většinou užitkem, takže čím větší stroj řídíte a čím je práce složitější, tak tím více budete nejspíše ohodnoceni. Řízení je fajn brigáda, ale aby se to stala práce na delší dobu, tak musíte řízení opravdu milovat a zvládat každodenní džungly na silnicích, dálnicích i městech.

17) Zlepšujte svět

Pokud máte nějaký nápad na věc, která může zlepšit životy lidí nebo by mohla být populární, tak do ní zkuste jít. Nemusíte mít vymyšlený přesný způsob monetizace a můžete zkusit různé platformy jako je Patreon či Hithit. Zde jsou ještě dvě varianty a modely, jak zde fungovat. První je typický přes Patreon, kdy děláte něco, co tolik neocení tržní prostředí, ale lidé jsou ochotni vás pravidelně podporovat – umění. Typický příklad, který fungoval dříve a nyní se jen změnila forma. Druhým příkladem je Hithit, který souží k spíše jednorázovému financování nějakého projektu – chcete natočit film, napsat knihu nebo vytvořit aplikaci. Svojí vizi nastíníte na internet a lidé, kterým se nápad líbí, vás finančně podpoří.

18) Obsah s hvězdičkou

Internet 2.0 dal i silnou zbraň do rukou performerům či lidem, kteří se nebojí prezentovat své tělo. Tyto nejčastěji dívky získají jednoduše fanoušky na Instagramu nebo TikToku a následně se své fanoušky snaží přetransformovat na platící podporovatele na Patreonu nebo OnlyFans. Na těchto platformách je obsah uzamčený a za pravidelnou platbu si tento obsah mohou uživatelé odemknout. Tvůrce tak může získat pravidelný příjem a věnovat se své tvorbě. Ve velké míře se jedná o erotický obsah, jejímž konzumentem jsou muži. Pro mnoho dívek se tento druh vydělávání peněz stal velmi komfortní a dokáží si přijít na slušné částky. Více se můžete dozvědět v článku o vydělávání na OnlyFans.

19) Znalec v oblasti

Chcete si vydělávat při hodinové sazbě 2000 Kč a více? Nemít žádné zaměstnance, starosti a přesto si v klidu vydělat přes 100000 Kč měsíčně? Cesta nezávislého profesionála a odborníka v oboru může být tou pravou. Nejdříve si musíte najít obor a jeho konkrétní část, pro který máte vášeň a nadšení. Následně musíte investovat. Investovat svůj čas do vzdělání a zlepšování. Musíte se stát tím nejlepším. Jako další bezpodmínečnou aktivitou je budování vlastního osobního brandu. Trh vás musí brát jako autoritu v oboru. No a pak již stačí jen čekat na poptávky. Nejedná se o snadnou a rychlou cestu, ale zároveň velmi svobodnou a dynamickou.

20) Bar nebo kavárna

Chodíte do barů a kaváren a říkáte si, že byste to dokázali dělat lépe? Příležitostní je mnoho. Lidé stále více vyhledávají netradiční gastronomické zážitky i výběrovou kávu. Pokud dokážete poskytnout skvělý servis, tak si i provozováním takto tradičního podnikání můžete přijít k slušným penězům. Bez práce to ale nebude. Budete muset pracovat s lidmi, což není vůbec snadné. Čas strávený touto prací je také neúprosný a připravte se na poměrně tvrdý start, který můžete překonat jen prací a vírou v dobře nastavenou službu. Pokud budete dělat vše správně, tak se úspěch určitě dostaví. Následně můžete některé činnosti delegovat a věnovat se rozšiřování a růstu businessu.

Jak si vydělat peníze a žít na pláži!

Následující série tipů je pro náročnější a cílevědomější jedince, kteří sní o tom, vydělávat si peníze bez velkého pracovního vytížení a žít někde v teploučku na pláži.

Jak vydělat peníze a být v pohodě!

Už Vás nebaví chodit každý den do té samé práce a navštěvovat tu samou kancelář? Podívejte se, jaké pozice a v jakých oborech nejčastěji lidé vykonávají od moře. Většinou než vyrazí pracovat lidé někam od ciziny, tak si vyzkouší práci z domova. Při tomto druhu práce je důležité myslet na to, že má také své nevýhody.

1) Marketing

Marketing dnes čítá mnoho pozic a většina z nich se dá vykonávat na dálku z pohodlí domova. A nebo můžete klidně odletět do Kolumbie nebo Vietnamu a pracovat z pláže. Marketing je těmito možnost vyhlášený. Stačí Vám pouze počítač a připojení k internetu. Více nepotřebujete. Co je také skvělé, že k mnohým marketingovým pozicím nepotřebujete žádnou velkou aprobaci. Například PPC nebo základy sociálních sítí se můžete naučit za 3 měsíce a následně se jen na klientech zdokonalovat. Za půl roku již můžete mít dvojnásobnou hodinovou sazbu než na začátku.

2) IT

Máte vystudovaný IT obor nebo umíte programovat? Tak to máte vyhráno, ale i technicky zdatní jedinci se mohou naučit základy programování nebo takzvaný frontend poměrně rychle. Na jedné straně se s těmito znalostmi můžete nechat zavřít do nějakého korporátu, ovšem na straně druhé můžete najít i práce, kde Vás fyzicky nebudou potřebovat. Pokud se navíc přestěhujete třeba do Vietnamu, tak tam budete i s podprůměrným platem programátora za krále a budete si moci dovolit pronájem luxusního domu i s uklízečkou a zahradníkem.

3) Obchod

Obchodní schůzky, volání obchodním partnerům a evidence. Dnes už můžete být moderním obchodníkem, který dělá vše přes internet, mail a videohovory. Obchod se mírně transformoval. Lze toho za den stihnout mnohem více. Jedno ale zůstává. Stále potřebujete v obchodu a prodeji budovat důvěru a přesvědčit druhou stranu, že právě Vaše výrobky nebo služby jsou potřebují.  V dnešní době se ale i opravdu velké obchody již uzavírají například přes Zoom a aktéři kontraktu se třeba nikdy fyzicky nepotkají a nepotřesou si rukou jako bylo dříve zvykem.

4) Podnikání na internetu

Nejlépe jsou na tom lidé, kteří mají čistě internetový business a nebo na jeho fyzickou část mají spolehlivé lidi. Čistě internetový business je skvělý v tom, že s rychlým internetem můžete své podnikání stejně dobře řídit z Prahy nebo z Mexika. Prostě je to jedno. Jediným omezením je, že nejspíše budete odpovídat v noci na emaily a pracovní doba se nebude s Vašimi partnery tolik protínat. To ale u některých druhů internetového podnikání vůbec nevadí. Výhodou jsou opět často nižší náklady na život a inspirativní změna místa podnikání, která Vás může dále rozvinout.

Nejčastější otázky k vydělávání

Hodně důležitá otázka úvodem. Někteří lidé chtějí vydělávat hned a jiní chtějí především budovat a peníze přijdou až časem. Na tomto si můžeme také demonstrovat častý rozdíl mezi podnikáním a zaměstnáním. Zaměstnanci mohou na začátku dostat docela slušné peníze a jistoty, ovšem ty se časem v průměru velmi pomalu zvyšují. Na druhou stranu podnikatelé v začátcích většinou obracejí každou korunu a někteří téměř živoří. Když podnikatel jde správně za svým cílem, tak může v delším horizontu dosáhnout zajímavého a skoro pasivního příjmu. Navíc bude mít firmu, kterou může klidně také prodat.

Mnoho lidí se honí pouze za penězi, ale především je důležité dělat to, co Vás bude opravdu bavit. Lepší je dělat v oboru, který vás baví, než se trápit prací za více peněz, kam se Vám nebude chtít jít.

Nestát na místě. Pokud děláte cokoliv, tak se zajímejte o trendy v oboru a zkoušejte nové věci. Nesmíte zakrnět. Když se budete věnovat a zajímat o novinky, tak se Vám to vždy vyplatí. Může se Vám díky tomu podařit prorazit nebo minimálně zvýšíte svoji hodnotu na trhu práce.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz