Domů » Nejlepší motivační filmy všech dob

Nejlepší motivační filmy všech dob

autor Stepan
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nejlepší motivační filmy

Motivační filmy mají moc změnit nebo ovlivnit naší náladu nebo postoj. Čím lepší film, tím silnější pocit v nás zanechá. Motivačních filmů existuje mnoho, ne všechny jsou však natolik podařené, aby s námi pohnuly, daly nám ten správný impulz.

Přestože se jedná o silně individuální záležitost, a každému se líbí něco jiného, filmy z následujícího výčtu vás určitě nenechají sedět na židli (nebo vstát ze židle).

Pokud jste nemocní či prožíváte špatnou životní etapu, tak možná po shlédnutí některých příběhů získáte opět chuť zvednout hlavu a zakousnout se do života.

Nejlepší motivační filmy

Určitě vás teď napadlo, jestli ten co psal ten článek nedá jako film č. 1 film XY (třeba Rockyho), tak to dál nečtu… Nebo si naopak říkáte, to by mě fakt zajímalo, jaký je ten “nejvíc nejmotivačnější” film na světě. Kdo o tom vlastně rozhoduje?

Lidé na ČSFD přeci… Ne, teď vážně, i když nemusíte souhlasit s mainstreamovými názory, následující motivační filmy ČSFD, které jsou top minimálně podle uživatelů portálu, si určitě šanci na shlédnutí zaslouží, některé nejednou.

U motivačních filmů hodně záleží, v jaké oblasti zájmu se pohybujete. Pokud sportujete nebo děláte bojové sporty, tak Vás určitě nadchnou jiné filmy než lidi, kteří se snaží prorazit v podnikání nebo zbohatnout na internetu.

Nejlepší motivační filmy ČSFD

Každého motivuje něco jiného, a i samotné slovo motivace chápeme jinak. Pokud tedy například budete mít pocit, že to vám v žebříčku nějaký film chybí, tak mi to prosím odpusťte.

 1. Vykoupení z věznice Shawshank

  Pokud věříte, že by vás inspiroval příběh o naději, a ještě jste tento mainstreamový kousek neviděli, rozhodně mu dejte šanci.
  Motivace: nepřestávat věřit, naděje

 2. Nedotknutelní

  Komedie o tom, že ani od prsty na nohou po krk ochrnutý člověk nemusí ztratit smysl života. Pokud potřebujete dobýt optimismem a připomenout si, že důležité je i to jak se na věci díváte, máte vybráno.
  Motivace: dívat se na věci pozitivně, neztrácet smysl pro humor

 3. Bohemian Rhapsody

  Inspirující film o ještě víc inspirující hudbě. Příběh podle skutečné události. Kdo zná, není třeba víc dodávat. Pokud máte rádi dobrou hudbu a nevadí vám, že film je trošku přikrášlen oproti skutečnosti, jasná volba.
  Motivace: nezvádat se, jít si za snem, zápal pro věc

 4. Warrior

  Bývalý mariňák Tommy (Tom Hardy) a učitel fyziky na střední škole Brendan (Joel Edgerton), ve strhujícím příběhu dvou bratrů, kteří stanou proti sobě v kleci a možná najdou i něco víc, než jen peníze…
  Motivace: rodina

 5. Rocky

  Opět ze zápasnického prostředí, avšak nezařadit do top pětky slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou by byl hřích. Pro spoustu lidí je to určitě motivační film č. 1.
  Motivace: sport, bojové sporty, prostě motivace

Rocky a Warrior jsou dva nejlepší bojové filmy, které mají jako hlavní přísadu motivaci. Tyto filmy v sobě mají sílu změny. Po shlédnutí těchto filmů opravdu lidé mění své životy a získávají mnohem silnější vztah k disciplíně a úspěchu.

Motivační filmy o podnikání

Pokud třeba už delší dobu uvažujete nad podnikáním, nebo uskutečněním nějakého projektu, zkuste se nechat nakopnout následujícími motivačními filmy o podnikání.

Základní model “z chuďase boháčem” funguje u lidí velmi dobře. Hlavní protagonista začíná v hrozných podmínkách (horších než máte vy) a postupně se dopracuje k úspěchu a pohádkovému bohatství. Tyto příběhy jsou ještě poutavější, když jsou “base on the true story”. Příběhy inspirované skutečnou událostí dokáží oslovit mnohem více.

Zakladatel (The Founder)

Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. Pokud potřebujete dodat sebevědomí a víru, že máte budoucnost ve svých rukou…

Motivační film
„Myslete na malé věci a zůstanete malý. Já však nechtěl být takový.“
Ray Kroc

Steve Jobs

Kdo by ho neznal… Chtěli byste také být více než úspěšní? Tento vzorový životopisný film je zajisté inspirující, připravte se ale na to, že cesta na vrchol není zadarmo.

„Váš čas je omezený, tak jím neplýtvejte na to, abyste žili život někoho jiného. Nepodléhejte dogmatu, že máte žít podle toho, co si myslí druzí. Nedopusťte, aby v hluku cizích názorů zanikl váš vlastní vnitřní hlas. A to nejdůležitější: mějte odvahu jít za svým srdcem a intuicí. Protože ty už nějak vědí, kým se ve skutečnosti chcete stát. Všechno ostatní je vedlejší.“

Steve Jobs
Motivační film
„Zůstaňte hladoví. Zůstaňte blázniví.“
Steve Jobs

The Social Network

Ano tušíte správně, jedná se o dalšího vizionáře. Časopis “Forbes” odhadl v roce 2016 Zuckerbergův majetek na 51,6 miliard dolarů. Avšak sám Zuckerberg údajně prohlásil, ze by byl raději, kdyby film o něm vznikl až po jeho smrti. A co vy? Jste pro svůj úspěch ochotni ušpinit si ruce, a nadělat si pár nepřátel?

Zuckerberg je klasickým příkladem internetového miliardáře, který díky moderní technologii a geniálnímu nápadu vydělal neuvěřitelné jmění. Internetový miliardáři v posledních letech rostou s nadsázkou jak houby po dešti. Zde se můžete inspirovat příběhy pěti českých internetových miliardářů.

Klasické inspirativní filmy

Inspirativním filmem může být téměř cokoliv, když u filmů přemýšlíte. Mnoha známým lidem se stalo, že jejich geniální nápad přišel při sledování filmu nebo četbě knihy. Často jsou tyto inspirativní filmy až triviální.

Některé filmy jsou až notoricky známé a mnozí je považují za motivační. Zde máte tři inspirativní filmy, které mohou oslovit mladší i starší ročníky a rozhodně stojí za shlédnutí.

Forrest Gump

Svět patří chytrým a silným. Životopisně vyprávěná pouť Forresta Gumpa ukazuje, jak může vypadat příběh prostého člověka, který je jakousi obětí okolností.

Příběh Forresta Gumpa odráží historické události jako je vietnamská válka nebo nástup Applu. Vtipně tyto události zasazuje do života obyčejného a prostého Forresta. Ten vždy dělal, co mu ostatní řekli nebo utíkal.

Tento film má v sobě jasnou zprávu, že vše je pomíjivé a čas neúprosně plyne. Zároveň ukazuje, že pokud se člověk pustí do nějakého projektu od srdce, tak může uspět.

Yes Man

Nemusíte mít rádi Jima Carreyho, avšak tento film by Vám neměl uniknout. Hlavní hrdina si příliš neužíval života a seděl pouze doma. Svým způsobem odmítal návrhy svých přátel i života.

Film je o životních možnostech i o komfortní zóně. Život může totiž uplynout až nebezpečně rychle. Jim Carry ve filmu ztvárňuje hrdinu, který v jedné chvíli přepne svůj život z módu NE do módu ANO.

Než si pro nás přijde

Než si pro nás přijde je film, který podobně jako Yes Man ukazuje, že život má omezenou délku a většinou ve stáří litujeme toho, co jsme neudělali a ne toho, co jsme udělali.

Film vypráví o dvou lidech s různým finančním zázemím, rodinným životem, ale se stejným osudem brzké smrti. Dva hrdinové si v nemocnici sepíší seznam nesplněných přání a pustí se do jejich realizace.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz