Nejlepší TOP seznamky | Recenze a srovnání

Vyzkoušeli jsme více než 25 seznamek, které působí a fungují na českém trhu. Již nyní můžeme říci, že se masově nejvíce osvědčil Tinder a pro vážnější vztahy eDarling a ELITE Date. Naopak jsme v roce 2022 vyhodili Badoo, jelikož se jeho služba uživateli výrazně zhoršila. V tomto rozsáhlém článku přinášíme ty nejlepší seznamky, s relevantní členskou základnou. Seznamky jsou dnes přirozenou součástí seznamování a navazování nových vztahů, sociálních kontaktů i kamarádství. V 21. století se stalo online seznamování po internetu naprosto běžnou praxí a u mladé generace to již není bráno jako něco výjimečného či dokonce jako nějaká ostuda. Prohlédněte si seznam a srovnání nejlepších kvalitních seznamek a zjistěte podle krátkých recenzí, která je pro Vás ta pravá a objevte seznamky, které fungují pro váš cíl hledání. Seznamka, která funguje, bude pro každý typ hledání jiná. Seznamky se liší dle zaměření (vážné vztahy, flirt, erotické či přímo hledání sexu). Unikátní seznam nejlepších 5 specializovaných seznamek naleznete pod výběrem top seznamovacích aplikací. Také Vám v druhé části článku přinášíme tipy na seznamování. Jak a z čeho vybírat na poli online seznamek?

tinder

0
od

eDarling

0
od

ELITE Date

0
od

Pokud bychom měli tři výše nastíněné seznamky nějak rozdělit, tak můžeme říci, že nejvíce orientovaní lidé na vztah budou na české seznamce ELITE Date, která se profiluje jako kvalitní a serózní seznamka. Podobně orientovanou seriózní seznamkou pro náročné je také eDarling na českém trhu. Soustřeďují se zde především lidé s vyššími příjmy i vzděláním, kteří více než flirt hledají vážný vztah. Tinder je z výše jmenovaných seznamek největším a nejvíce na něm jsou lidé mezi 20-35, kteří hledají vztah i flirt. Tinder ale není primárně placenou flirt seznamkou. Naopak se snaží být serióznější (blokuje podezřelé profily, neumožňuje posílat fotky). Výsledkem je mnoho uživatelů a velmi rozdílné priority a hledání. Badoo přitahuje díky možnosti posílání fotek mladé i starší uživatele, kteří mají rádi sex chat nebo posílání lechtivých fotek. Badoo má věkově velmi širokou základnu. Bohužel Badoo přitahuje také mnoho lidí, kteří si tvoří fake profily, chtějí pouze vylákat fotky nebo mají jiné nekalé úmysly. Právě Badoo má velmi slabý verifikační mechanismus profilů a dostanou se na tuto seznamku téměř všichni, což vychází i z hodnocení uživatelů a dalších recenzí. 

Dokážete zaujmout na Tindru? Tinder má v ČR obrovskou popularitu především ve velkých městech. Zde je také velké množství cizinců, které na jiných seznamkách nenajdete. Mnoho mužů si stěžuje, že na Tindru mají málo propojení a vlastně nemají s kým si psát. Ano. Je zde velká konkurence, v které musí každý muž zaujmout. Fotky, vzhled, zájmy, BIO. Ale taká vstupní zprávou nebo vytrvalostí. Pro ty, kteří nechtějí čekat, Tinder samozřejmě udělal placené výhody. Nestačí ale jen prémium členství. Velmi populární jsou takzvané 30 minutové Boosty, kdy vás algoritmus seznamky zobrazuje více a opravdu většina profilu získá za chvíli 15 propojení. To je velmi lákavé a? A také poměrně drahé. Deset Boostů stojí něco přes 600 Kč. Sečteno a podtrženo, Tinder je rozhodně seznamka, která funguje, ale pro muže může být složitější získat pozornost. U žen je naopak problém, že je může vyděsit velký počet mužů s úplně odlišnými představami, než mají ony.

Badoo a Tinder se svým mechanismem a fungováním stále přibližují a někdy lze jen obtížně rozeznat rozdíly obou oblíbených top seznamek. Pokud tedy hledáte, seznamky které fungují, tak velmi záleží na vašem směru a zaměření. Pokud chcete spíše sex chat, tak je lepší Badoo než Tinder. Vznikla také seznamka Feeld, která se orientuje čistě na seznámení za účelem sexuálních hrátek. Profily si zde tvoří jednotlivci i páry a je zde opravdu široké spektrum možností hledání. Oblíbené je zde hledání podle různých sexuálních praktik jako je BDMS, shibary a další. Feeld však nemá v ČR ještě dostatečnou základnu a po jeho nainstalování budete nejspíše zklamáni z malého výběru protějšků. Jak jsme si nyní ilustrovali, tak na každé seznamce naleznete trochu něco jiného, jak můžeme vidět i v dalším bloku textu, který se soustředí právě na specializované seznamky. Na každém pak je, vybrat si ty nejvhodnější seznamky a sám si je otestovat.

Seznam specializovaných prověřených seznamek

🔴 Mimo těchto tří seznamek, které Vám doporučujeme najdete na trhu i velké množství dalších. Proč si ale vybírat z této top trojky? Tyto seznamky jsou ověřené a nesnaží se Vás okrást. Splňují všechny regulace, ovšem pozor na mikrotransakce, které mají samozřejmě důmyslně zabudované a působí chytře na psychiku člověka. Na mikrotransakcích se můžete nachytat právě na dvou nejznámějších seznamkách Badoo a Tindru. Pokud vás zajímají čistě české online seznamky, tak se podívejte na přehled českých seznamek. V případě, že máte již více ujasněné potřeby, tak pro Vás přinášíme dalších 5 vybraných seznamek, které mají vždy jasnou specializaci a vy zde budete potkávat především lidi s tímto zaměřením.

ℹ️ Rich Meet Beautiful a Victoria Milan patří k velmi netradičním seznamkám, které ovšem v posledních letech získávají masivně na oblibě. Každá z těchto platforem má trochu jiné zaměření. Rich Meet Beautiful je zaměřená čistě na surar daddy (vice v našem článku o fenoménu sugar daddy) a ženy, které hledají tyto pány. Velmi zjednodušeně se jedná o typ vztahu, kdy bohatý starší muž hledá mladou dívku, kterou bude finančně podporovat a na oplátku ho mladá žena bude těšit svojí přízní. Tyto seznamky vznikly na základě poptávky trhu, jelikož se na Badoo u Tindru stále častěji objevovaly ženy majícící v popisu jednoduše “hledám sugar daddyho”. Victoria Milan je naopak seznamkou cílící na zadané, pro které je důležitá anonymita a diskrétnost. Jedná se o mileneckou seznamku, kde se střetávají zadaní s vyšším sociálním statusem. Cílem je často milenecký vztah, výlety nebo jednorázový sex. Milenecká seznamka Victoria Milan a další tohoto typu získávají na oblibě díky luxusnější společnosti a vyšší anonymitě. Přeci jen vystavit se dnes na Tindru, tak vás do dvou dnů uvidí minimálně 3 známý a to asi úplně nechcete. 

Pro 50+

0
od

PRo 30+

0
od

Sugar dating

0
od

❤️ Zajímavost: Každá generace i socioekonomická skupina má svoji oblíbenou seznamku, kde se koncentruje nejvíce členů. V ČR opanoval celou scénu Tinder, ale průzkumy ze září 2022 ukazují, že Tinder je u generace narozené po roce 2000 na ústupu. Tato generace upřednostňuje seznámení skrze hry nebo TikTok. Smyslné zahřívací zprávy, tak možná brzo vystřídají krátká videa, která ukáží více z osobnosti protějšku.

Profil na seznamce

Všechna doporučení pro seznamování online hovoří o tom, že by mělo být na profilu vyplněno dostatek informací. Slouží to nejen k informování protějšku ale také určité první selekci. Navíc profil s dostatkem informací je mnohem více věrohodný pro ostatní uživatele. Na profilu se snažte vystihnout svojí osobnost a vlastnosti, které mohou upoutat podobně zaměřený protějšek. Popřípadě se můžete mírně stylizovat do vysněné podoby.

Mikrotransakce

Mikrotransakce opanovaly svět velkých seznamek. Připlatit si můžete sa prémiové zobrazení profilu, více možností výběru či zobrazení lidí, kteří Vám dali lajk/posunuli Vás doprava. Pozor, když si koupíte například prémiový profil na týden, tak se Vám automaticky přihlásí jeho obnovení, které musíte ručně odhlásit (Badoo, Tinder).

Fotografie

Fotka je naprosto zásadní součástí profilu a uživatelé, kteří mají špatné či neurčité fotky jsou mnohem méně oblíbení než ostatní. Potvrzuje se, že profesionální fotky upoutají pozornost mnohem lépe. Také se doporučuje spíše méně kvalitních fotek než více náhodných. Také si dejte pozor, když přidáte pouze jednu profesionální fotografii bez dalšího popisu, tak Váš profil může vyvolat dojem fakového (falešného účtu).

nejlepší seznamka

Je dobré vyzkoušet celou paletu seznamek a zjistit, která Vám nejvíce vyhovuje. Vytvoření profilu a nahrání fotek nestojí příliš úsilí. A finance, které vynaložíte na hledání partnera pomocí seznamek jsou daleko nižší než například na nabalování v baru. Dle zaměření poznáte, jestli na seznamce naleznete pouze lidi hledající flirt nebo také vážné vztahy.

Strategie seznamování

Existuje celá řada tipů a rad, jak postupovat na seznamkách a jaké jsou nejlepší strategie seznámení. Pro první kontakt jsou důležité kvalitní fotky a originální “otvíráky”. Vždy je lepší zasílat originální zprávy reagující na profil protějšku oproti uniformním otázkám typu Jak se máš, ahoj, co děláš dnes. Jako při každé strategii byste také měli mít jasně stanovený cíl (sex s 18-25, vztah s 30 až 40 let, kamarádství s někým, kdo kouká na Netflix). Následně si můžete vyhodnocovat, na jaké otvíráky protějšky reagují a stejně tak dobře můžete u opačného pohlaví zkoušet fotky na svém profilu, které zaujmou nejvíce.

Tipy aneb Jak se nejlépe seznamovat na online seznamce?

V následujícím akordeonu si můžete přečíst nej tipy na online seznamky, které jsme posbírali od expertů na online seznamování na internetu. Co druhé na seznamkách nejvíce přitahuje a jaké strategie fungují u žen i mužů?

Že samochvála smrdí? Ano to platí i na seznamkách. Mnoho uživatelů se shoduje, že přehnaná samochvála a sebestřednost je odradili od jinak atraktivních protějšků. Sebestřední lidé mají také tendenci na prvním rande jen mluvit a nepustí druhou stranu ke slovu. To vytváří nevyvážený vztah a druhá strana je většinou z rande otrávená, jelikož vůbec nedostala prostor a druhá strana se o protějšek ani nezajímala – prostě jen mlela to své a byla zahleděná sama do sebe.

Zájem je naopak to, co druhé pohlaví ocení. Přehnané vyptávání na nepodstatné věci není žádoucí. Většina lidí také nemá ráda témata týkající se bývalých partnerů nebo finanční situace. Špatné je pokládat mnoho otázek jako u výslechu. Opravdový zájem o to, co má druhá strana ráda, je ale velmi dobrým krokem k tomu, aby se protějšek uvolnil a otevřel. 

Na seznamkách jsou tisíce lidí a pozitivní odlišnost či originalita může být tou pravou přidanou hodnotou.

Zeptejte se svých protějšků, na které fotce Vám to nejvíce sluší a tu zvolte jako profilovou. Doporučuje se kvalitní a světlá fotka, která zabírá člověka v mírném úsměvu a zjevně dobré náladě. U moderních seznamek je navíc možné si vybrat automatický výběr té první nejdůležitější fotky, podle které se bude většina zájemců rozhodovat, na kterou stranu Vás pošle. Aplikace následně vybere tu nejúspěšnější fotku, z celého portfolia.

Buďte pozitivní v konverzaci i při sdělování informací na svém profilu. Nikdo nemá rád poraženecké a pesimistické řeči. U mužů se poraženecký postoj absolutně neodpouští.

Na seznamku byste měli chodit v omezeném množství a dát tam najevo svoje aktivity. Máte mnoho koníčků, které rozvíjíte a na online máte čas jen třeba hodinu denně. S tímto postojem je mnohem větší šance opravdové schůzky.

Seznamky se často přirovnávaní ke hře. Je velmi dobré, pokud testujete různé strategie, otvíráky a komunikační obraty. Uvidíte, co bude fungovat.

Bez obstojné gramatiky a stylistiky máte na seznamkách značný handicap, jelikož gramatické chyby Vám prokazatelně zkazí dojem u druhé polovičky. 

Placené verze seznamek nám poskytují často větší zásah u protějšku a hlavně nám dovolují vidět všechny protějšky, které nám daly “like”. Pokud hodláte na seznamce trávit 2-3 hodiny denně, tak pro Vás prémium má smysl. V případě, že chcete jen 15 minut večer s někým prohodit pár slov, tak je to zbytečné. Na druhé straně pro lidi, kteří mají málo času a chtějí se vážně seznámit, tak je seznamka typu ELITE date dobrou volnou. Odfiltrují totiž lidi, kteří to neberou vážně a chtějí se jen bavit.

Propojili jste se na seznamce s někým, koho nechcete ztratit a velmi Vás zaujal? Tak nenechte nic náhodě a zkuste protějšku navrhnout přechod na jinou platformu, kde můžete Váš vztah dále rozvíjet. Vhodný k tomu je WhatsApp, Instagram, Telegram nebo Facebook. Nezapomínejte, že když Vás někdo zaujme, tak je dobré mu napsat co nejdříve. Někteří lidé si ruší účty již po 5 dnech a následně si píší jen s lidmi, na které si vzali jiný kontakt.

Musíte odhadnout, jakou frekvenci psaní protějšek vyžaduje a jak chladně nebo aktivně odpovídá. Pro někoho je pauza v konverzaci 3 dny ok a pro někoho už je to za hranou a myslí si, že nemáte zájem nebo se nestaráte. Frekvence psaní je věc, která je určitě k zamyšlení a měli byste s ní při seznamování i vztahu pracovat.

Většina introvertů hovor odmítne, ale u některých protějšků můžete pozdním domluveným telefonem zabodovat. Je to něco originálního, čím vyskočíte z řady, obzvláště pokud je konverzace vaše silná stránka.

Tipy a triky, jak nenaletět na seznamce

Není to již tak běžné, ale vylákání peněz na seznamkách stále probíhá. Oběti popisují, že protějšek vylákal finanční obnos, který měl sloužit na nájem, dluh nebo cestu. Ani v případě ručení nebo poskytnutí osobních údajů nemáte jistotu, že vám budou peníze vráceny.

I seznamky se mohou stát pěknou dírou na peníze. Především ty méně seriózní si nebojí říct a účtovat za jednotlivé úkony vysoké částky. Tinder nebo Badoo zase po zadání karty a objednání jednoho týdne/měsíce prémium účtu automaticky zaškrtnou předplatné. Kdo si toho nevšimne, tak mu takto mohou i rok strhávat pravidelné platby z karty.

Nestyďte se za svůj věk a dejte si na seznamku svůj opravdu reálný. Mnoho lidí si na seznamkách mění věk i o 10-15, což vede k tomu, že při reálném setkání je protějšek většinou zklamaný. S tím samozřejmě souvisí i to, že tito lidé nahrávají staré fotky a následně ve skutečnosti vypadají jinak.

Falešných profilů je na seznamkách stále dost, i když se aplikace snaží díky verifikaci za pomoci fotky tyto profily odlišit. Tinder například podporuje ověření, kdy musí majitel profilu udělat několik selfie fotek s požadovanou grimasou. Algoritmus následně posoudí, jestli se shodují tyto fotky s fotkami, které máte na profilu.

To velmi záleží na vaší finanční situaci a preferencích. Obecně se dá říci, že bezplatné seznamky zdarma také fungují, ale nebudete mít tolik propojení a zájmu protějšků. Pokud pro vás pár stovek nehraje roli, tak pro vás investice do placené verze může dávat smysl.

Tato stránka doporučuje nejlepší seznamky dle našeho výběru. Jedná se také o nejznámější seznamovací platformy na českém trhu. Všechny tyto top seznamky jsou velmi kvalitně zpracované a nabízejí ideální příležitost pro navázání kontaktu. Dále si můžete přečíst například recenzi seznamky ELITE Date nebo již výše popsanou recenzi Badoo. Dejte si však pozor, abyste kouzlu seznamek nepodlehli příliš. Všechny tyto aplikace jsou dělány tak, abyste na nich trávili co nejvíce času a používali je i po seznámení. Aplikace pomocí notifikací a líbivé grafiky působí na náš mozek, který se často neumí bránit tomu, abyste Tinder otevřeli třeba i 100 krát denně. Pokud s tímto již máte problém, tak Vám může pomoci například kniha Digitální minimalismus. Určité procento především mužů si nechává seznamovací aplikaci, i když mají již vztah, nebo si dokonce aktivují seznamky při vztahu. Často hledají rozptýlení. Nezřídka se stává, že muži i ženy uvádějí nepravdivý věk na seznamce.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz