Domů » 45 Tipů: Jak vydělat peníze na internetu? [2024]

45 Tipů: Jak vydělat peníze na internetu? [2024]

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak vydělat na internetu peníze

Internet se stal pro schopné lidi neuvěřitelně produktivním prostorem, kde si vydělávají zajímavé sumy na několik kliků denně. Ale kam kliknout? Jak si tito lidé začali vydělávat desítky a stovky tisíc korun za pomoci internetu a s téměř nulovými náklady? A kde začít vydělávat peníze na internetu v roce 2024 a jak využít nastupující umělou inteligenci a automatizaci?

Není to příliš zjednodušené? Ano, je! Proto jsem připravil tento článek, který neustále aktualizuji a vychází ze zkušeností mých a ze zkušeností odborníků z různých zákoutí online businessu, s kterými jsem se setkal. Dnes není vydělávání 1000, 5000 nebo 10000 Kč denně jen pro vyvolené jako před několika lety.

Rozhodně to nejde samo! Tento článek Vás však může nasměrovat a poradit, jak vydělat peníze na internetu – jak vydělat hodně peněz na internetu. Na internetu nejsou téměř věkové hranice a desetitisíce zde vydělali i mladíci ve 13 či 14 letech. Je potřeba být bystrý, naslouchat trendům a zkoušet nové věci než narazíte na zlatou žílu. V současnosti pulzuje sociální síť TikTok, kde je mnoho lidí a pozornosti, avšak málo kvalitních lidí, kteří by dokázali z této sítě udělat onu zlatou žílu. TikTok je neuvěřitelná příležitost pro dnešní teenagery, jak vstoupit do světa peněz.

Ale také musíte být ostražití. Lidé jako Jiří Vokiel Čmolík⛔ se snaží zájmu o online business nebo i investování zneužít stejně jako se různé poradenské firmy snaží nalákat mladé motivované lidi do různých MLM systémů. I tyto zkušenosti pro vás mohou být školou a zkušeností, ale je třeba se mít na pozoru. Také na sociálních sítích propagují influenceři pochybné produkty. Vždy si uvědomte, že oni za to dostávají peníze a ty peníze chtějí dostat z vás!

Tyto společnosti a lidé jsou pro erudovanou veřejnost v oboru k smíchu, ovšem začátečníci se mohou snadno spálit. Právě začátečníci a lidé, kteří teprve hledají směr, jsou nejsnazšími obětmi. Takže pozor! Nápisy o zázračném zbohatnutí nejsou cestou.

Vydělávání na internetu a problémy
Sledujte nás také na Instagramu Žij Úspěšně.cz

Nejsložitější pro mě bylo vydělat první tisícovku – následně to již šlo mnohem snadněji. – Karel J. (nomád v oblasti investování do kryptoměn)

Ani vydělávání na internetu nejde tak snadno bez peněz. Například na založení eshopu se nevyplatí příliš šetřit a je dobré udělat pořádně vše od začátku. Placená konzultace se může vyplatit i tisíckrát! Pokud tedy máte dobrý produkt. V případě, že nemáte dobrý či originální produkt, tak tento handicap můžete dohnat svojí znalostí marketingu, internetu či logistiky. Rozjezd e-shopu nebo funkčního online podnikání má ovšem problém, že vás ze začátku nemusí dobře uživit. I když máte dobrou trajektorii a vyděláváte každý měsíc víc, tak mnoho lidí nepřekoná právě ty první měsíce, kdy je jejich výdělek výrazně nižší než lidí, co chodí do práce.

Na druhou stranu si určitě vše dobře propočítejte a ověřte si model monetizace. Musíte být přesvědčeni, že je Váš nápad funkční a peníze jsou tím pravým palivem k akceleraci. Není dobré dělat něco velkolepě, když absolutně nevíme, co výsledek přinese.

Jak vydělat peníze na internetu rychle a jednoduše?

Tak přesně u článků a videí s podobnými nadpisy buďte velice opatrní. Příležitostí na internetu jsou miliony, ale nikdy Vám nesvítí do obličeje: Zaregistruj se a vydělávej. Nebo takto, někdo vydělávat bude, ale s velkou pravděpodobností to nebudete vy, ale koumák, který to celé vymyslel. Vy se chcete stát přeci tím koumákem a ne jeho ovečkou!

Jak tedy získat peníze…

První věcí, která je stejná jako u klasického podnikání, je si stanovit morální hranice. Chci dělat svět lepší? Chci dělat internet lepší v rámci možností nebo je to tak, že se mé vidění světa omezuje pouze na to , že chci jen vydělávat jednoduše peníze na internetu?

Každý jsme jiný a máme jiné životní motivace. Někdo potřebuje ve svém podnikání vidět jasný smysl v podobě řešení celospolečenského problému a někomu stačí pouze vydělat relativně snadno nějakou tu korunu. Z dlouhodobého hlediska jsou vždy ceněni ti první!

Nejdříve zmíním několik případů, čemu se vyhnout. Myslím, že je to evidentní ihned. I na internetu to chce píli a výdrž.

Gramatické skvosty vybízejí k opravdovému zbohatnutí!

vidělej si peníze příklad

Internet je plný lákadel, které jsou na první pohled nedůvěryhodné.

Teď už ale ke skutečným příležitostem.

Jak vydělat peníze přes internet pomocí webových stránek

První rada je trochu komplikovaná, ale na druhou stranu značně ověřená. Byznys s webovými stránkami, sociálními sítěmi a jejich motenizací je obrovský. Možností, jak si vydělat svojí webovou stránkou, je neuvěřitelné množství. Navíc většina příležitostí vyžaduje pouze chuť, internet a PC.  Dokonce už ani ten počítač nebývá nutností a divým se, kolik lidí řídí svůj byznys za pomoci mobilu. Několik internetových příležitostí, na kterých můžete vydělat:

1. Nech si platit za zveřejněné PR články

Jednoduché a efektivní, napíšeš článek a necháš si zaplatit za jeho publikaci. Mnohem složitější je ovšem vybudovat autoritativní web, kde články můžete publikovat. To je běh na delší trať a ze zkušeností můžeme říci, že kvalitní a podobně výdělečný profil na sociálních sítích vybudujete dříve, když máte tedy talent a myšlenku

2. Monetizuj za pomoci Google AdSense

Poměrně jednoduchý způsob, jak si můžeš umístit reklamy na svůj web či youtube kanál a vydělávat za zobrazení, respektive prokliknutí vaší reklamy. Výdělky z AdSense jsou ze začátku spíše vtipné a postupně můžete získávat lepší odměny při stoupající návštěvnosti Youtube kanálu či webu. Youtube je v tomto ohledu o něco zajímavější. Pokud máte jen malý web nebo začínáte, tak jsou výdělky opravdu malé. Je zde opět potřeba vytrvat v budování, jestli chcete mít pravidelný příjem z reklamy. Zajímavé tipy pro optimalizaci Google AdSense.

3. Založ si eshop

To je přeci drahé a logisticky náročné. Ano to je částečně pravda. Pomocí dropshippingu však stačí dělat pouze marketing webu a kasírovat provizi. Fyzicky nevlastníš žádné zboží a pouze inkasuješ peníze za uzavřené obchody. Klasický i dropshippingový eshop je běh na dlouhou trať, takže první půl rok budete jen investovat čas, peníze a energii.

Obě varianty jdou také kombinovat. U eshopu se v našlapané konkurenci musíte soustředit také na branding, který může dodat potřebný náskok před konkurencí. No a hlavně – dobrý produkt či kombinaci produktů. To je léty prověřený klíč k úspěchu. Budování eshopu se pro vás může stát koníčkem. Jeho rozvoj není jednoduchý. V ČR je obrovská konkurence.

V České republice funguje okolo 42 tisíc eshopů a je to nejvíce při přepočtu na obyvatele v EU.

4. Affiliate marketing

Vlastně funguje na podobném principu jako dropshipping. Lidé nakupující přes tvé odkazy jsou částečnými plátci tvé provize. S affiliate marketingem se snad setkal již každý. Jedná se o ty dlouhé a na první pohled nesmyslné url, díky kterým dostane provizi zprostředkovatel obchodu. Myšlenka je taková, že web či člověk doporučí nějakou službu, kterou si třetí osoba na základě tohoto doporučení koupí. Zprostředkovatel dostane provizi za přivedeného zákazníka. Opět se jedná o tisíce let starý princip pouze převedený do digitálního věku. Většina velkých eshopů má affiliate program, takže pokud máte relevantní web s danou tématikou, tak může být affiliate marketing zajímavý. Opět to není ale instantní výdělek.

5. Zprostředkovávejte zákazníky

Obdoba affiliate marketingu, avšak trochu jinak. Víte o nějakém dobrém produktu nebo službě. Můžete jí zkusit zaobalit a nabízet tam, kde by o tuto službu mohli mít klienti zájem.

5. Prodávejte své schopnosti

Ideální je získat schopnosti v oblasti, která daného jedince baví a chce se v ní posouvat. Prodávání svých schopností na internetu je takové moderní řemeslo. Při zkušenostech a dobré prezentaci si můžete říci za svoji práci pěknou hodinovou sazbu, na kterou zaměstnanci pracují celý den. Nejde to ale bez investic. Myslím tím investice do vzdělání. Zkuste každý den věnovat četbě odborných článků 30 minut a jednou za týden zkusit nějaký kurz nebo konferenci. Právě to je cesta, stát se špičkou. Nestačí jen dělat, to co již umíte.

A nyní se podívejte na další tipy:

 • Koupě zpětných odkazů – většina velkých webů pracuje s odkazy a snaží se je získat. Pokud máš autoritativní web, tak ti dokáží platit za to, že dáš jednoduchý hyperlink na svůj web.
 • Vzdělávej se v online marketingu a programování – Ne nadarmo se říká, že nejlepší investice je ta, která míří do vzdělání. Pokud získáte kompetence a know-how v online marketingu či programování, tak máte vyhráno. Ideální je zkoušet vlastní projekt a zároveň se učit na projektech větších, kde se naučíte nejen technické znalosti ale také celý projektový koloběh. Know-how můžete získávat také ze specializovaných článků a když potřebujete poradit, tak se můžete obrátit na nějakou skupinu na Facebooku, která se touto problematikou zabývá. Často dostanete cenné rady od odborníků v oboru úplně zdarma! Naučit se základy programování nebylo díky mnoha materiálům a ChatGPT nikdy jednoduší. Můžete se jednoduše naučit marketing i programování z domova.
 • Influencer marketing – vhodná varianta nejen pro extroverty, kteří mají svému okolí co nabídnout a jsou pro něj zajímavými. Influencer marketing na té nejvyšší úrovni je moderní forma umění a také je tak finančně oceněna. Influencer marketing funguje nejvíce na Instagramu, Youtube, TikToku a částečně i Facebooku. Web a blog jsou ale stále dobrou základní platformou, která může tyto kanály propojovat. Celý influencer marketing stojí na osobním brandingu, kvalitním obsahu a důvěře, kterou si influencer buduje před svým publikem. Kvalitní obsah může začít influencer prokládat reklamou na výrobky, které se mu hodí do portfolia. Důležité je být autentický.
 • Social media manager – sociální sítě jsou stále důležitějšími pro všechny firmy, které na nich potřebují být vidět a budovat vztah se zákazníky. V posledních letech se masově šíří pracovní pozice social media managera, který spravuje sociální sítě Facebook, Instagram či Twitter a také zde zajišťuje cílenou reklamu a komunikaci s klienty.
 • Kryptoměny – boom kryptoměn se mírně uklidňuje, avšak pokud těžíte tu správnou měnu nebo děláte dobrá obchodní rozhodnutí, tak v tomto světě můžete přijít k velkým penězům. 
 • Digitalizujte – Mnoho oborů ještě nepřešlo plně do 21. století. Klasickým příkladem je stát, ale je i mnoho soukromých odvětví, kde je možné díky digitalizaci a automatizaci předstihnout zamrzlou konkurenci.
 • Pracujte s umělou inteligencí – Velmi populární se stává ChatGPT od OpenAI, který sám generuje text z předchozího textu. Funguje skvěle a určitě začne částečně nahrazovat copywritery a další profese. Naučte se s tímto nástrojem a využijte tuto jedinečnou příležitost.
 • Kurzy a webináře – nechci tímto nabádat nikoho, aby bez rozmyslu začal tvořit online kurzy. Těch nekvalitních je na internetu více než dost. Pokud máte ovšem určité know-how, tak jsou kurzy, webináře či ebooky zajímavou cestou přivýdělku. V USA jsou ochotni lidé platit za ebooky a kurzy už zcela běžně. U nás raději poskytneme osobní údaje, email a na kurz se podíváme ZDARMA. Když tvoříte kurz, tak byste měl mít určitý osobní brand a zkušenost s oborem (kredit). Tento způsob nazýváme také digitální produkt, který je nekonečně replikovatelný s téměř nulovými náklady.
 • Databáze – emailové databáze a informace klientech jsou velmi citlivé, ovšem také velmi ceněné. Budování, pronajímání a práce s databází kontaktů je velmi cenná. Důležité je také pracovat dobře s vlastními kontakty.
 • Spekulace – svět se každým dnem někam posouvá a vyvíjí. Pokud budete rychle chytat trendy a potřeby měnícího světa máte vyhráno. Spekulovat můžete s internetovými doménami, eshopy i celými obory. Chce to jen chytit trend a využít ho!
 • Tvořte weby – Nemusíte již umět ani programovat. Většina úspěšných menších eshopů v České republice je na Shoptetu a další prezentační weby na WordPressu. Ovládněte tvorbu kvalitních webů na Shoptetu a WordPressu. Získat tyto znalosti netrvá měsíc, ale následně s nimi můžete skvěle podnikat a klienti se vám jen pohrnou. Také si můžete vytvořit vlastní weby nebo e-shopy.
 • Tvůrce placeného obsahu – další zajímavou platformou a modelem je pravidelná platba za prémiový obsah, který tvůrce vytváří. Jedná se o obsah, který je zamčený a může ho vidět pouze ten, kdo zaplatí jednorázovou platbu nebo pravidelné měsíční členství. Oblíbené jsou například Patreon, OnlyFans nebo Buy Me A Coffee. Zde je skvělé, že se mohou uživit či získat finance i lidé, kteří nemají monetizační systém a tvoří jen něco, co se někomu líbí. Tak mohou lidé podporovat lidi za to, co se jim líbí. Paralelně s tímto klasickým modelem na těchto platformách fungují také ženy, které získávají nemalé finanční částky za svoji lechtivou tvorbu a nahé fotky. Tento typ se velmi rozmohl a vy si o tom můžete více přečíst v článku o vydělávání na OnlyFans.
 • Esport – ano, díky číslům obratů a hrnoucím se financím do esportu musím tuto dynamicky rozvíjející se disciplínu do výčtu začlenit. V případě, že hrajete nadprůměrně nějakou počítačovou hru, tak se nad tím můžete vážně zamyslet. Již mnoho kluků, co chodilo za školu, aby hráli své oblíbené hry, se nyní živí hraním. Na vzdory svým rodičům, kteří je povětšinou v této zábavě nepodporovali.
 • A je toho mnohem a mnohem více…

3 zlatá pravidla úspěšného vydělávání na internetu

Na těchto pravidlech se shoduje většina úspěšných podnikatelů na internetu.

BUĎTE VYTRVALÍ

Jak vydělat peníze z domova? No přesně takto, jelikož všechny výše nastíněné profese či pracovní činnosti se dají dělat krásně z domova. Ideální je ovšem nepodceňovat lidský kontakt a verbální výměnu informací a know-how. Je tu proto i mnoho akcí zaměřených na podnikatele na volné noze v marketingu či IT.

Nemusíte si ihned zařizovat živnostenské oprávnění. Začněte postupně. Podnikání v těchto oborech je lukrativní, ale musíte se do toho dostat! Nemyslete si, že napíšete prvních pět článků, začnete se soustředit na Instagram nebo Youtube kanál a za týden nebo měsíc to bude. Musíte být vytrvalí a konzistentní. Podnikání na internetu je jako stavět dům. 

BUDUJTE ZNAČKU

Rada, která platí obecně. Mnoho podnikatelů, chce rychle ve světe internetu získat peníze, a tak někdy až velmi na sílu tlačí své podnikání za zisky. To je často na úkor dobrého jména a uživatelského přístupu. Krátkodobý zisk je tak velmi draze vykoupen a dobré jméno se jen těžko vrací zpět. Buďte tedy opatrní při své honbě za penězi. Budujte svojí osobní či obchodní značku tak, abyste na ní byli vy i vaši klienti hrdí. Sepište si na papír, jak byste chtěli, aby lidé vnímali vás nebo vaší značku. Řešte hodnoty značky i vizuální identitu. Jsou to věci, které jsou dlouhodobě velmi důležité a velmi podceňované.

ZKOUŠEJTE

Vytrvalost je skvělá, ale když budete stále dělat to samé, tak se nikam neposunete. Dělejte dobře, to co máte již prověřené, ale udělejte si čas i na inovace a zkoušení nových věcí. Některé se povedou a některé ne. To je přirozené. Je ale důležité neustrnout na jednom bodě.

Výdělek na internetu

Sledujte trendy na internetu a snažte se je využít. Také přemýšlejte o tom, co ještě ve světě internetu není a mohli by o to mít lidé zájem. Nenechte se odradit tím ,že nad Vaším nápadem někdo ohrne nos. Vždyť Mark Zuckerberg nesledoval trendy, ale přišel s něčím úplně novým (s úplně novým oborem). Otevřel tak nové pole. Stejně je na tom X dalších nejbohatších mužů světa. Jen málo lidí by řeklo před vznikem Facebooku, že potřebují platformu pro sdílení životů na internetu. Zde ten impulz přišel organicky z druhé strany.

Rychlé peníze = easy money

Internet je pro mnoho lidí synonymem rychlých peněz, kde něco založí, následně chvíli čekají a pak jsou pohádkově bohatí. To se povedlo ovšem jen v několika málo případech.

Pokud chcete rychlé peníze, tak je obecně vhodnější prodávat svojí práci a až následně s nějakým základem zkoušet vlastní projekt. Ono totiž jen dobrý nápad nestačí, vždy jsou s tím spojeny nějaké více náklady.

Jak vydělat prodejem fotek?

Baví Vás fotit a máte talent? Využijte tohoto koníčku a začněte vydělávat prodejem fotek do fotobank. V dnešní době kvalitních fotoaparátů v telefonech již nemusíte mít zrcadlovku, abyste mohli prodávat fotky. 

Potřeba ovšem je vytrvalost a nápad na fotografie. Víte, jaké typy fotek nejvíce vydělávají? Překvapivě to jsou především fotky z kanceláří a lidí při práci v různých oborech. V případě vytrvalého nahrávání kvalitních fotografií, které se setkají s pozitivní odezvou, si můžete prodejem fotek do fotobank přivydělat zajímavé peníze a vytvořit si pasivní příjem. Více o prodeji fotek se dozvíte v našem článku, jak vydělat prodejem fotek ve fotobankách?

Vydělávání peněz skrze online klikačky a emaily

Jednoduchý systém fungující na principu klikání na reklamy. Tento způsob je taková internetová dělničina a nemá příliš perspektivu. Systém funguje na strojovém klikání na reklamy a inkasování několika centů za každý klik.

Stejně tak to funguje u emailů: Zaregistrujete se, rozklikáváte reklamní emaily a inkasujete zanedbatelné peníze. Pokud neznáte trik na obejití nebo hacknutí systému, tak si moc nevyděláte.

Fungují však i propracovanější klikačky, kam můžete peníze i investovat a kupovat si takzvané refferály, kteří klikají za Vás. Pokud pochopíte systém a naleznete díru, tak máte šanci vydělat slušné peníze. Ovšem 99 % lidí pouze kliká za opravdu směšné částky a je to obrovská ztráta času.

Zde je názorný příklad jedné klikačky i s návodem.

TikTok a další trendy

TikTok v posledních letech vyrostl v jednu z největších sociálních sítí. Začínají se zde točit velké peníze, avšak toto pole není zcela obsazené. Jak vydělávat na TikToku? Především si o tom něco přečtěte, naučte se základy marketingu sociálních sítích a pak to nejdůležitější – začněte tuto sociální síť aktivně používat! Možnosti výdělku na TikToku?

 • Tvořte kvalitní obsah a budujte svojí značku. Pokud jste dobrý ve cvičení nebo jiném sportu, tak začněte své umění nahrávat a postovat. Dělejte to se zájmem, zlepšujte se a výsledky se dostaví.
 • Soustřeďte se na marketing na TikToku. Na TikToku je mnoho uživatelů a reklama začíná výrazněji pronikat na tuto platformu. Uchopte tuto jedinečnou příležitost a propojte firmy, tvůrce a marketing na této sociální síti.

Sportovní sázení jako zdroj příjmů z domova

Sportovním sázením se dobře živí několik desítek lidí v České republice. Sázkařů jsou však tisíce. Pokud se pouštíte do sázek bez vědomostí, zájmu či důkladné analýzy, tak jste předem ztraceni. Nejlépe je mít všechny tři atributy. Kurzové sázení je zábava a může sloužit i jako slušný přivýdělek.

Nezapomeňte však vše důkladně monitorovat, aby se ze sázení nestala černá díra. Více v článku: Nejlepší strategie pro kurzové sázení.

Kurzové sázky nejsou do velké míry o štěstí a není to o tom, jak vyhrát peníze. Kurzové sázky jsou o mravenčí práci a analytickém myšlení.

Internetový obchodník a překupník

Strategie je jednoduchá. Ze zahraničí za levno koupit a v tuzemsku za draho prodat. Jak ale bez vkladu obchodovat ze zahraničí? Několik koumáků vymyslelo systém, skrze který nakupují a rovnou prodávají bez nutnosti dřívější platby a rizika. Celé je to o důkladném zprocesování.

Pokud se ptáte: Jak vydělat na internetu z domova bez větších technických znalostí, tak obchod je možná tou pravou cestou. Průzkumy tvrdí, že lidé s nižším porozuměním technologií mají zase výhodu v obchodu.

Ale jde to i postaru. V Číně nakoupíte levně a na Aukru či podobných serverech s marží prodáte. U některých produktů si obchodníci přirážejí i 300 %. Mnoho lidí toto podchytlo s boomem internetu a vydělalo nemalé peníze. Dnes už si ale Češi zvykají nakupovat na přímo z AliExpressu, Wishe i dalších online tržišť či eshopů.

Pokud chcete prodávat zboží z Číny, tak musíte mít podchyceno hned několik věcí. V první řadě legislativu a profit na daném výrobku. Strávím na tom X času a mám z toho X peněz. Je to rentabilní? Může mě to do budoucna uživit? 

Další variantou může být nakupování ve velkých objemech, což lze například na Alibaba.com, kde můžete výhodně nakoupit po tisících a následně v České republice rozprodávat. Problém u tohoto typu obchodování je, že musíte mít značný kapitál a také vyřešené skladování. Začínat lze již při nižších částkách a dostat se i k točení miliónů korun.

💡 TIP: U nás se ještě neprobudilo obchodování na Amazonu, které vládne nejen USA. Připravenost na plný vstup tohoto fenoménu do ČR bude pro mnoho lidí zásadní.

Serióznější a prestižnější branží je moderní obchod neboli sales. Mnoho obchodníků nyní podniká na volné noze. Mají nasmlouvaných několik produktů a několik firem. S klienty mailují, volají, skypují a schází se jen velmi výjimečně. Moderní obchodník může dělat obchod v České republice, ale klidně se u toho může válet někde na pláži.

Staň se youtuberem či influencerem na Instagramu

Youtubeři a influencer marketing zaznamenali neskutečný nárůst. Najednou mladíci okolo 20 let vydělávají statisíce za promování jejich produktů. Influencer marketing i Youtube není jednoduchým polem. Chce to nápad, talent a výdrž. Nic nejde ihned. Budování osobního brandu, autority a fanouškovské základny může trvat roky a někdy se to ani tak nepodaří. A pak přijde někdo, kdo to zvládne třemi videi. Právě osobní značka a autenticita je extrémně důležitá a nejvíce na internetu prodává. Shodují se na tom studie i vysledovaná praxe. Brand je kotvou, které se lidé chytají při nakupování.

Jak si vydělat peníze ve 12, 13 nebo ve 14 letech? Staň se Youtuberem

Svět Youtube a sociálních sítí není jednoznačně zlatý grál. Nebo vlastně je, ale pouze pro několik vyvolených. I když s růstem internetového rybníčku roste i počet ryb, které se uživí. Jako přivýdělek si internetem vydělává mnoho lidí a na plný úvazek také. Staneš se jedním z nich?

Jak vydělávat na Instagramu?

Internet je neuvěřitelně velké moře a ryb je zde mnoho pro všechny, avšak první orientace a kroky jsou nejtěžší. Zkus si svůj obor zájmu vymyslet podle chuti a pak se ho snaž monetizovat.

V roce 2018 nastoupil také mohutně Instagram, jehož potenciál se během roku 2019 otevíral stále více. Tato sociální síť již teď vydělává mnohým populárním osobnostem (i youtuberum) více než samotný YouTube. A náklady na vytvoření kvalitní fotky s produktem jsou o poznání menší než na video.

Instagram rozšiřuje své portfolio služeb a krátká videa s nízkou trvanlivostí letí. V marketingu se začali vyčleňovat lidé, kteří se soustředí výhradně na Instagram. Pořádají se speciálně zaměřené konference na tuto sociální síť.

Český trh není příliš velký, ale pro opravdu vysoké výdělky již není třeba mít těžko dosažitelné statisíce fanoušků. Šikovným a dobře oborově zaměřeným influencerům na Instagramu stačí desetitisícové portfolium sledujících a tento kanál je dokáže slušně uživit.

💡TIP: Přečtěte si náš článek o 19 tipech, jak získat sledující na Instagramu.

V zahraničí se živí velmi dobře především cestovatelé, kteří dávají úžasné fotky z různých koutů světa. Dále zde také velmi dobře funguje kosmetika a různé luxury doplňky.

Nenápadné i nápadné fotky s produkty různých značek. Ano, to je reklama nové generace. Částečně podprahově díky této propagaci si cílová skupina značku zařadí, a když přijde na koupi, tak se mozek již ozve – co se mu líbí nejvíce.

Instagramem si vydělávám přes 100 tisíc měsíčně. – Zuzana P. (beauty)

Internetový troll a psaní do diskuzí

Je několik jedinců, kteří to dělají na plný úvazek. Jako brigáda a pro vhled do internetového byznysu není ovlivňování diskuzí, psaní recenzí a další pokoutné aktivity vůbec špatným začátkem. Mnohé Vás to naučí a nějakou tu korunku si taky vyděláte.

Prodávejte na internetu svojí práci

Vše se odvíjí od kvalifikace. S vysokou kvalifikací lze dosáhnout slušných příjmů. Poptávka je v dnešní době v podstatě po všem. Virtuálním asistentem či asistentkou se může stát každý, jelikož není třeba nějakých extrémních výkonů.

Pokud máte cit pro grafiku, tak si můžete na různých serverech sehnat zakázky (například webtrh.cz) a sekat například loga jako Baťa cvičky.

Jak vydělávat na internetu bez vkladu? Jednoduché návody které ovšem výsledky nepřinesou. Chce to chuť a čas, hodně času.

Bez práce nejsou koláče ani ve světě internetu. Prodejem své hodinové práce se živilo mnoho úspěšných internetových podnikatelů ve svých začátcích – no nějak se přeci začít musí. Pokud tedy ještě přesně nemáte svůj business plán a nevíte na čem zbohatnout, tak doporučujeme načerpat zkušenosti v různých jobech v hodinovce.

Jak vydělat peníze na internetu, růst
Jak si vydělat peníze na internetu? Cesta není vždy vydlážděná.

Social media manager za 14 dní

Chcete se co nejrychleji kvalifikovat a začít vydělávat na internetu peníze? Zkuste začít pracovat jako správce sociálních sítí. K této práci Vám stačí jedna či dvě dobré reference, kreativita a znalost nepříliš komplikovaného prostředí sociálních sítí. Nepříliš komplikované je v začátcích, avšak lze se v tomto oboru dále stále vzdělávat.

Upozorňuji, že za 14 dní získáte úplné základy, na které můžete nabalovat své další zkušenosti. Oproti programování či jiným druhům marketingu se však jedná o poměrně zajímavou cestu, kde se dají i při škole vydělat slušné peníze. Navíc je to položka do CV a můžete se odrazit z této pozice dál.

Těžba a obchodování s kryptoměnami

Alternativní způsob přivýdělku je těžba kryptoměn. Co potřebujete? Především více herních grafických karet nebo Antminer + velice levnou elektřinu. Pokud si něco o kryptoměnách načtete a budete se řídit poměrem silného hardwaru, levné elektřiny a perspektivní kryptoměny, tak Vás mohou čekat skvělé zítřky.

Perspektivní kryptoměny + silný hardware + levná elektřina

Koktejl úspěchu

Další variantou, jak získat peníze, je obchodování s kryptoměnami, které se velmi podobá obchodu s akciemi. Obchod s kryptoměnami především proslavil enormní růst Bitcoinu, který udělal z několika lidí dolarové milionáře. Nyní se trh s kryptoměnami více ustálil a prorážejí nové a nové jednotky. Velmi očekávaná je virtuální měna od Facebooku, která bude s velkou pravděpodobností úspěšným projektem, s kterým bude dobré se spojit.

V současnosti jsou také úspěšnými kryptoměnami Ethereum a Litecoin. Obor kryptoměn má náskok před bankovním průmyslem a nejspíše si bude ukrajovat stále větší procento koláče přenesených transakcí.

Když si vezmeme příklad z roku 2017, 2020 či 2022 tak můžeme vidět enormní pohyb ceny Bitcoinu i na něj navázaných dalších kryptoměn. Kdo ho zachytil stejně jako já, ale ve větším objemu, tak si v těchto letech vydělal zajímavé peníze. Bitcoin, kryptoměny i stavební kámen blockchain jsou technologie budoucnosti, které z velkou pravděpodobností změní svět.

Bitcoin stál počátkem koronavirové krize okolo 130 tisíc za jeden Bitcoin. V polovině listopadu 2020 ovšem jeho cena byla téměř trojnásobná! Počátkem roku 2022 spadnul Bitcoin během 3 měsíců z 1 500 000 Kč na 740 000 Kč. Tyto korekce dělají mnoho nešťastných lidí. Vyplatí se korekce ustát – nakupovat, když všichni prodávají a prodávat, když všichni přikupují. Do Bitcoinu i akcií můžete poměrně jednoduše a téměř bez poplatků začít investovat pomocí platformy Revolut. To je dobrý vstup do světa investic. Následně si můžete vybrat některou z pokročilejších investičních platforem. Osobně doporučuji XTB za základě svých zkušeností i recenzí odborníků.

💡TIP: Z této kapitoly vychází hned několik pouček. Jednoznačně se vyplatí zkoušet nové trendy – to nám ukázala již historie. Slavní a bohatí byly vždy inovátoři, objevitelé a odvážlivci. Důležité je držet se vytyčeného cíle a nelekat se různých bouří, které by vás mohly srazit z vytyčeného směru.

Rychlé peníze kryptoměny
Investiční výdělek na kryptoměnách

Pronájem cizího | Další způsob, jak vydělat peníze z domova

Jak vydělat peníze z domova? No můžete například pronajímat. Nemáte co? Lze si pronajmout a opět pronajímat. Můžete si tak najít podnájemníka. Osobně znám několik lidí, kteří se živí tím, že si pronajímají obrovské zchátralé byty, ty následně lehce opraví a nastěhují do nich studenty či manuální pracovníky. Není to jednoduchý způsob, ale funguje to. Nejedná o klasický online byznys přes internet, ale musíte také často od excelových tabulek do terénu. V neposlední řadě musíte umět jednat s lidmi.

V dnešní době nepotřebujete nic vlastnit, ale stačí si výhodně dlouhodobě pronajmout a následně pronajmout menším koncovým odběratelům.

Jak získat peníze z internetového moře pomocí obchodu

Peníze se na internetu dají vydělat i obchodem na principu moderního salesu. K obchodu není třeba produkt vlastnit, ale zastupovat ho. Na internetu se prodá denně tisíce produktů, kde je výrobní cena pouze třeba 5 % z ceny výrobku. Na Vás je, abyste si ukousli něco ze zbylých 95 %.

Základem moderního obchodu na internetu je výborná znalost email marketingu a prostředí. Pokud máte obchodního ducha a chuť se učit, tak si stačí jen vyhlédnout pouze Váš produkt či set produktů.

Jak vydělat první milión přes internet?

Pro mnoho lidí je první vydělaný milión důležitým životním milníkem. Dost záleží, v jaké životní fázi jste, ale peníze by neměli být jediným motivem internetového podnikání. Každý by v první řadě měl sledovat to, co ho baví. Následně by se měl soustředit na perspektivní obory, kde se dá vydělat hodně peněz. Vždy by měl každý důkladně analyzovat, zda není daný obor již vytěžený. Velká většina online podnikání má společné to, že na začátku to jde velmi pomalu a následně to významně roste, pokud se stroj podaří rozběhnout. To je rozdíl oproti většině klasického podnikání.

Často kladené otázky o vydělávání na internetu:

Následující otázky si dle průzkumů nejčastěji pokládají lidé, kteří chtějí začít vydělávat na internetu, ovšem zatím nenašli tu správnou cestu.

Jak vydělat na internetu bez vkladu?

Internet je skvělým prostorem pro začátky od 0. Můžete částečně pracovat a částečně budovat svůj vlastní projekt či realizovat na internetu nějaký svůj nápad. Kreativitě se meze nekladou! Ovšem potřebujete znát hlavní pravidla hřiště = internetu. Pokud chcete inspirovat, tak najdete stovky úspěšných na internetu, kteří začínali ještě v horší výchozí pozici než vy. A dnes jsou v žebříčku TOP 100 nejbohatších lidí planety!

Jaký je nejsnazší způsob výdělku na internetu?

Způsobů, jak začít vydělávat peníze na internetu je velké množství. V tomto článku naleznete mnoho osvědčených tipů na oblasti i činnosti, kde je potenciál nejvyšší. Hlavně byste se ale měli řídit tím, co Vás baví a naplňuje.

Jak rychle můžu začít vydělávat přes internet? Nejlépe ihned!

To je velmi individuální, ale nejen z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že lidé své projekty vzdávají po 2-3 měsících, což je hrozně brzo. Pokud něčemu věříte, tak se zakousněte a odevzdejte projektu vše. Výsledky se při dlouhodobé snaze ve většině případů dostaví.

Kolik času věnovat vzdělání?

Lidé se dělí na ty, kteří vše hned zkouší a pak na teoretiky ležící ve studiu. Nejlepší je zvolit zlatou střední cestu. Vždy si nějakou oblast nastudujte a následně jí ihned zkuste aplikovat, abyste získali cenné zkušenosti z praxe.

Jaké knížky musíte přečíst před tím než začnete vydělávat na internetu?

Rozhodně byste se měli věnovat odborným knihám z dané oblasti, v které chcete na internetu uspět. Na druhé straně by Vám neměli unikat obecné knihy o procesech a cestách k úspěchu. Mohu doporučit Nástroje titánů nebo Atomové návyky. Udržovat vysokou motivaci k úspěch je nutný základ!

Citát Nástroje titánů 1
Nehledejte na internetu práci. Raději hledejte příležitosti v oblastech, které Vás baví a zajímají. Když se tomu oddáte, tak máte šanci vytvořit si vlastní pracovní místo či pozici v oboru, který milujete.

Informace jako nová ropa

Internet a výpočetní technika umožňují vytvářet internetové produkty či aplikace, které agregují a přesouvají data. Zde vzniká přidaná hodnota. Podívejme se například na Livesport, který dodává sportovní servis a těží z reklam od sázkových kanceláří významné peníze.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz