Domů » 4+1 Tipů: Jak darovat peníze: Buďte originální!

4+1 Tipů: Jak darovat peníze: Buďte originální!

autor Anna Malá
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak darovat peníze

Ať už jde o dárek bratrovi k narozeninám, nejlepšímu příteli pod stromeček nebo partnerovi, v poslední době je vždy kladen důraz na originalitu. Doba ponožek, košil, nebo povlečení je ta tam. Nejméně záludné jsou peníze, ať si každý pořídí co chce, dle libosti. Není to však trochu nuda? Jak darovat peníze k narozeninám originálněji?

Ale ani to už dneska není jen tak. Chcete dát peníze jako dárek? Buďte originální! Jak darovat peníze se dozvíte od nás. Dá se to udělat originálně, vtipně – přesto si může obdarovaný pořídit, co zrovna potřebuje. V tomto článku se bezpečně dozvíte, jak darovat peníze stylově!

Jak darovat peníze aneb Peníze jako dárek?

Originalitě se meze nekladou a způsobů, jakými lze dnes darovat obnos je mnoho. Záleží už pak na vaší fantazii, dostupných pomůckách a nebo také na příležitosti. Jinak budete balit peníze pro vnoučata k narozeninám a jinak je darujete přátelům ke svatbě. Někde se hodí provokativní obrázek s penězi a někde je to spíše nevhodné.

Pokud váháte nad tím, zda jsou peníze vhodným dárkem, pak neklesejte na mysli. Když někomu dáte knížku, kterou nebude číst, zbytečně plýtváte penězi. Když někomu dáte bonboniéru a on zrovna řeší nadváhu, ještě ho urazíte. Když někomu dáte zážitek, na který nemá čas, můžete ho i rozčílit. Způsobů, jak se netrefit je vážně dost. Nejen, že dáte nevhodný dárek, ale také se může stát, že bude dotyčný váhat nad tím, zda ho vůbec znáte. Nebo jestli kdy posloucháte, co vám říká.

Oblast darování dárků se může stát místem s velice tenkým ledem. Říká se sice, že většina lidí nechce dostávat peníze, že je to až “moc snadné”, a že se na tom neodráží ta práce s vymýšlením dárku “z lásky”. Jenže pokud někomu dáte peníze jako dárek, pak víte, že si za ně pořídí to, co se mu skutečně líbí. Nebo si je přidá ke svým, již našetřeným penězům. Dát někomu peníze není vůbec špatné, když víte, jak na to.

Když je správně zabalíte a naaranžujete, dotyčný dostane něco praktického, ale zároveň bude vidět, že jste si s balením dali práci. Že jste nad tím strávili čas a přidali tak k dárku “kus sebe”. Některé originálně zabalené peníze se tak můžou stát i skvělou dekorací, která obdarovanému vždycky připomene váš důvtip.

Jak zabalit peníze?

Díky tomu, že informace jsou dnes téměř plně “world wide”, najdete na internetu velikou spoustu tipů, jak peníze zabalit jako dárek. Důležité je znát toho, komu peníze dáváte a také při jaké příležitosti. Jak bylo již zmíněno, je rozdíl mezi tím, když dáváte peníze dětem, kamarádům, k narozeninám nebo třeba ke svatbě.

Peníze můžete předávat v papírové formě nebo také pouze mince. Papírové peníze se často tvarují do ruliček, ze kterých lze tvořit panáčky, podstavce, květiny, rámečky apod. Mince i bankovky můžete použít například také jako výplň bonboniéry.

Peníze jsou pro někoho dárkem pro méně movité a vydělávající, jelikož následně může obdarovaný peníze ušetřit či užít na věci, které nejvíce potřebuje, nikoliv na věci, které si myslí dárce, že nejvíce obdarovaný potřebuje.

Jak zabalit peníze opravdu originálně? Co třeba dát padesátikoruny do obalu na film fotoaparátu. Vejde se jich tam přes dvacet.

4 tipy: Jak darovat peníze vtipně a originálně

Zde je několik tipů na to, jak dát peníze v originálním balení podle toho, zda jsou určeny pro ženy nebo muže. Také podle toho, zda je dáváte k běžné příležitosti nebo k něčemu honosnějšímu, jako je například svatba.

Jak vtipně darovat peníze?

NA OBÁLKY ZAPOMEŇTE!

1. Jak darovat peníze děvčatům?

U dívek, resp. žen máte na výběr z více možností, protože nejsou natolik omezeny barvami jako je tomu u mužů. Barvy pro dívky můžete volit téměř jakékoli, dle jejího vkusu. Darovat chlapci růžový obal by bylo v dnešní době stále ještě zvláštní.

Stačí znát záliby dané slečny/dámy nebo jen to, co se jí zkrátka líbí a následně peníze zakomponovat do tématiky. Protože ženu nejvíce potěšíte květinou, pak zabalte peníze do tvaru květin, nebo je rafinovaně připojte k živé květině.

Pro mladé slečny můžete z bankovek vytvořit imitaci kabelky nebo mobilu. Nebo z nich vytvořit postavu oblíbené zpěvačky nebo youtubera. Stačí vytisknout známý obličej a z peněz poskládat tělo.

2. Jak darovat peníze chlapcům?

U chlapců, resp. mužů jsme o něco více limitováni barvou, než je tomu u žen, avšak samotné skládání nabízí možná jednodušší varianty.

Muži nepohrdnou dobrým mokem. Zkuste jim tedy peníze předat jako “vzkaz v lahvi” nebo jako sadu malých lahviček alkoholu.

Pánům z mladších řad můžete dát okusit pirátského vzrušení formou “truhly plné peněz”. O trochu méně kreativní může být například naplnění kovových 50 do starého pouzdra na film nebo jiného vhodného pouzdra.

3. Jak zabalit peníze k narozeninám?

Dáváte-li někomu peníze jako dárek k narozeninám, pak opět zvažte, co má daný rád, nebo i to co si původně k narozeninám přál, ale nemohl si to dovolit. Pokud si váš kamarád nebo vnučka přáli cestování a vy jim tento zážitek chcete dopřát vaši finanční podporou, pak zkuste peníze zabalit do mapy. nebo kupte malou maketu autobusu a do každého okénka vložte jinou bankovku. Hlavy českých legend na bankovkách pak budou figurovat jako cestující.

Můžete také pořídit obrázek vysněné destinace a rámeček vytvořit z bankovek. K penězům rovnou přibalte typ na to, jak sehnat nejlevnější dovolenou.

Přál si váš syn nebo dcera nové kolo? Vyskládejte obrys kola z mincí. Nebo celý vysněný dárek zkuste načrtnout za pomoci několika nápověd.

4. Peníze jako svatební dar

Pokud jste hosté na svatbě, pak se předpokládá, že budete darovat obnos. Povlečení, sadu skleniček a poslední model toho nejvychytanějšího mixéru už dnes neshánějte. Většina lidí spolu před svatbou bydlí a tento ojedinělý den není levná záležitost. Mladý pár ocení peníze víc, než cokoli jiného. Peníze pak můžete doplnit nějakým upomínkovým předmětem.

Obchody nabízí spoustu krásných přání, která mají místo pro vložení bankovky, ale buďte originální a darujte peníze tak, že novomanželům bude líto je z vaší “kompozice” vyndat.

Darujete-li peníze jako svatební dar, často se používají fotky obličejů novomanželů, přičemž tělíčka tvoří peníze. Papírové bankovky hlavní části těla, mince pak ruce, nohy, krk apod.

Můžete také zkusit bonboniéru ve tvaru velikého srdce a namísto pralinek vložit poskládané bankovky a drobné.

Je možné volit z nabídky kytic, rámečků, kasiček, bonboniér, postaviček, nebo třeba podkoviček pro štěstí.

Jak vtipně zabalit peníze jako dárek?

Ať už darujete peníze tak nebo jinak, vždy se snažte být originální a vtipní. Dát je ledabyle do obálky se dnes “nenosí” a jistě chcete ukázat, že vám na obdarované/obdarovaném záleží, a že jste nad přípravou dárku pro něj strávili nějaký čas a péči.

Pokud darujete peníze jen tím, že je předáte, tak můžete určitý typ osobností urazit nebo zklamat. Naopak vtipné, originální a alespoň trochu pracné darování peněz může splnit oba dva účely. Obdarovaný si může za peníze koupit, co on uzná za vhodné a vyhnete se tak nepovedenému dárku. Na druhé straně obdarovaný uvidí určitou pracnost a lásku, kterou mohou přinést i vtipně darované peníze.

Všichni, kdo dárky dostávají chtějí také vědět, že je máte rádi a že vám na nich záleží. Peníze vás to bude stát tak či tak, ale ukázat, že vám záleží na tom, aby se dárek líbil, je k nezaplacení a potěší dvojnásob. Nemáte-li kreativního ducha, vytvarujte prostě obyčejné srdíčko z bankovek a dejte ho do pěkné krabičky. Samotný symbol řekne vše za vás.

Buďte vtipní, originální, ale i předvídavý

Mnozí to možná známe z vlastní zkušenosti, ale není vůbec neobvyklé, že darované peníze v obálce se vyhodí s balicím papírem nebo rovnou o Vánocích shoří v krbu. Toto je příklad s obálkou, ale pokud budete darovat peníze originálně a vtipně, tak je nejspíše obdarovaný na tomto místě nebude čekat. Když je nebude čekat, tak se může stát, že by peníze znehodnotil nebo vyhodil. Proto buďte obezřetní a myslete o krok napřed. Darováním překvapit, ale hodnotu peněz udržet.

Alternativa k darování peněz

Alternativ k darování peněz je hned několik. V dnešní době můžete klidně darovat Bitcoin nebo hojně rozšířené poukazy ke koupi Bitcoinu. Také můžete darovat poukazy do oblíbené služby nebo obchodu obdarovaného. Další variantou jsou dárkové slitky ze zlata a stříbra nebo sběratelské mince. A objevují se i příklady, kdy jsou zaslány peníze rovnou na běžný nebo spořicí účet obdarovaného s předmětem “DAR”.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz