Domů » Explozivní růst XTB a inovace v investičních službách

Explozivní růst XTB a inovace v investičních službách

autor Miroslav Plaňanský
0 komentářů
investiční aplikace xtb - pasivní investování

Zjistěte, jak XTB dosahuje rekordních výsledků díky inovacím v online investičních službách a rozšiřuje své působení na globálním trhu. Přečtěte si o jejich strategiích a produktech, které transformují způsob investování v roce 2024.

Výsledky XTB v první čtvrtletí 2024

XTB, přední online investiční platforma, zaznamenala v prvním čtvrtletí roku 2024 mimořádné úspěchy, které signalizují její pevnou pozici na globálním finančním trhu. Společnost přivítala neuvěřitelných 129,7 tisíc nových klientů, což představuje meziroční nárůst o 24,5 %. Tento prudký vzestup je doprovázen i signifikantním zvýšením aktivních klientů, kterých je nyní 378,5 tisíc, což je o 45,5 % více než v loňském roce.

XTB se nezastavuje jen u zvyšování počtu klientů. Finanční ukazatele také vykazují mimořádný růst. Čisté vklady vzrostly o úchvatných 85,0 % na 1,9 miliard zlotých, což dokládá velký investiční apetit mezi klienty. Důsledkem těchto úspěchů jsou rekordní konsolidované tržby, které dosáhly v prvním čtvrtletí 128,7 miliardy EUR, což představuje nárůst o 12,5 %.

Univerzální investiční aplikace

Transformace XTB v univerzální investiční aplikaci pokračuje úspěšně. Více než 78 % nových klientů z Evropské unie si jako svou první transakci vybralo investice do akcií a ETF nebo vytvoření Investičního Plánu. Toto podtrhuje důvěru klientů v inovativní přístup XTB k investování, který se stále více orientuje na pasivní a dlouhodobé investiční strategie.

Expanze a nové produkty

Společnost také pokračuje v expanzi na nové trhy, zejména v Latinské Americe a Asii, což jasně ukazuje její ambice stát se globálním hráčem ve světě fintech. Inovace nekončí jen u expanze. XTB zavádí nové produkty jako jsou dluhopisy, penzijní produkty a multiměnové karty, které klientům nabízí ještě širší možnosti, jak efektivně spravovat jejich finance.

Nová služba XTB Social

Významný pokrok zaznamenala společnost také ve vývoji sociální investiční platformy (XTB Social), která umožňuje uživatelům sledovat nejpopulárnější investory a dostávat upozornění na jejich transakce. Tento krok zdůrazňuje snahu XTB o posílení komunitního aspektu investování, které je stále populárnější mezi mladší generací investorů. Testování nové služby XTB Social proběhl zatím v Polsku a chystá se již velmi brzy do ČR.

xtb social

Tyto úspěchy jsou jasným důkazem, že XTB nejenže úspěšně čelí výzvám na dynamických finančních trzích, ale také aktivně formuje budoucnost online investování. S takovýmto zázemím a strategií se XTB jeví jako atraktivní volba pro investory, kteří hledají inovativní, stabilní a růstově orientovanou platformu.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz