Zonky půjčka recenze

Zonky je nejznámější nebankovní institucí poskytují nebankovní půjčky nově až do výše 900 000 Kč na českém trhu. Zonky vychází pravidelně ze všech srovnání půjček a nezávislých recenzí na prvních místech díky skvělé technologii a především zákaznicky lákavému úroku začínajícím na 2.99 %. Zkušenosti a recenze má Zonky v segmentu nebankovních půjček opravdu bezkonkurenční. Nejčastěji si lidé u Zonky půjčují na bydlení. Následují půjčky na auto, vzdělání a elektroniku.

Nejnižší úrok na trhu, férové jednání, intuitivní aplikace, předčasné splacení, doba splácení až 10 let.

Vysoké nároky při prověřování bonity.

4.8
4.8/5

Jak Zonky fungují?

Na českém trhu nejlépe vychází půjčky od fintechu Zonky především díky tomu, že za Zonky stojí silná společnost Home Credit ze skupiny PPF. V porovnání s dalšími možnostmi půjčky je inovativní u Zonky hned několik věcí. Zonky mají nejpropracovanější systém schvalování půjček, který je velmi rychlý a také velmi přesný ve vztahu k bonitě klienta. U Zonky se tak méně často stává, že by klient nebyl schopen splácet a dostal se do dluhové pasti. To vše je samozřejmě možné především proto, že za Zonky stojí silný hráč, kterému tolik nevadí, že Zonky byla v minulých letech v záporných číslech.

p2p půjčky

Zkratka p2p půjčky znamená peer-to-peer a vyjadřuje půjčky, u nichž není poskytovatelem banka, ale platforma vybírající finance k půjčce od lidí. P2P propojuje investory a žadatele o půjčku tak, aby byly obě strany spokojené. Toto nemusí ani běžný klient postřehnout.

Investice se Zonky

Zonky je nejen nejlepší volbou pro žadatele o půjčku. Na druhé straně hráze p2p stojí investoři, kteří mohou zhodnotit své finance se Zonky lépe než na spořicím účtě. Přesto Zonky investování není tak oblíbené a velkou část půjček jde přímo z Home Creditu. Celková výhodnost investování je také spíše průměrná.

Schvalování půjčky

Propracovaný a skvěle testovaný systém na žádost a zpracování půjčky od Zonky nemá v ČR konkurenci. Uživatelský zážitek podtrhuje zajímavá a neformální grafická identita, která Zonky provází na všech platformách. Na Zonky si můžete půjčit až na 10 let.

Výše půjčky

Výše půjčky může být v rozmezí 20000 Kč až 900000 Kč, což znamená, že na dům si u Zonky úplně nepůjčíte. Průměrnou částku si klienti půjčují 150000 Kč a jejich úrok se pohybuje nejčastěji kolem 5 %, což je na nebankovní půjčku velmi dobré. Často klienti sahají po Zonky při rozjezdu podnikání.

Online srovnání dalších půjček mimo Zonky

Pokud máte problémy s bonitou u Zonky a přesto si chcete půjčit, tak vyzkoušejte některou z následujících půjček, které vycházejí ve srovnání také velmi dobře. Je dobré ale myslet na to, že Zonky mají systém schvalování klientů a zjišťování bonity opravdu propracovaný, takže pokud budete chtít půjčku i přesto, tak se vystavujete riziku nesplácení a dluhové pasti.

spolehlivá

0 %
od

Rychlá

0 %
od

online podpis

0 %
od

Bonita klienta

Pro Zonky je důležitá bonita klienta, jelikož ho nechtějí dostat do dluhové pasti či neschopnosti splácet. Každý klient musí doložit své příjmy a následně je ověřen také v systému NRKI. To vše probíhá velmi rychle.

Zonky záchranná vesta

Zonky záchranná vesta je nadneseným pojmem pro pojištění schopnosti splácet, které si můžete zřídit společně s půjčkou. Toto pojištění Vás může zachránit v případě ztráty zaměstnání, nenadálých zdravotních komplikací či při pracovní neschopnosti. Záchraná vesta primárně oddaluje splácení, ovšem v případě úmrtí za klienta Zonky půjčku doplatí a nesplacená půjčka tak nespadne do dědictví.

Půjčku nedostanete pokud

Půjčku nedostane kdokoliv, kdo není zaměstnaný nebo nedoloží svůj měsíční příjem. Absolutně jsou z možnosti vzít si půjčku u Zonky vyloučeni ti, kdo mají exekuci nebo neprojdou registrem.

Refinancování úvěru

Jak vyplývá z jednoho z hlavních sloganů Zonky, tak si klient může půjčit opravdu na cokoliv. Výhodné je refinancování nevýhodných půjček či sloučení. I pokud si klient bere klasickou půjčku, tak Zonky zjistí, kolik dluží a jestli pro něj nebude výhodnější zažádat o refinancování a sloučení. Také často využívanou výhodou je bezplatná mimořádná splátka či splacení celého dlužné částky najednou.

Recenze a zkušenosti uživatelů Zonky

"U Zonky jsem si půjčil 100 000 Kč a vše proběhlo naprosto bezproblémově. Půjčku jsem si zprostředkoval v mobilu a následně vždy včas splácel, takže jsem vlastně ani nezjistil a neřešil, co by se dělo, kdybych nesplácel. Z mého pohledu jsou Zonky férovou službou a jedničkou na trhu nebankovních půjček."
David Správka
podnikatel na volné noze
"Půjčku od Zonky jsem potřebovala na rozjezd malého eshopu při mateřské dovolené. Poskytnutí i schválení půjčky proběhlo velice hladce. Ukázalo se, že moje půjčka na malý eshop byl dobrý tah a zvládala jsem ji pohodlně splácet. Dokonce jsem půjčku doplatila dříve než jsem původně plánovala."
co prozradí oči
Jitka Dubá
matka na mateřské
"Půjčku jsem využila na rozjezd vlastního podnikání a to hned ve dvou oborech najednou. Pustila jsem se do kurzů jógy i do hromadného cvičení. Půjčky příliš nemám ráda, ale u Zonky jsem se nesetkala s jakýmkoliv problémem či neférovým jednáním. Zaujala mě samotná jednoduchost."
Sára G.
kurzy, cvičení

Otázky a odpovědi Zonky

Ano. Téměř u všech společností narazíme na to, že si proklepnou v registru danou osobu, jakou má historii splácení půjček. Většina lidí si myslí, že pouze hledají, jestli nemají exekuci atd. U vyšších částek bude pro klienta ovšem problém i to, že vůbec žádnou úvěrovou minulost nemá. Zajímavou strategií tak může být, vzít si nějakou mikro půjčku zdarma a včasně splácet. Následně budete pro větší společnosti důvěryhodnější než nový žadatel.

Dle rizikovosti půjčky je nastaven u Zonky úrok. Na deklarovaný 2.99 % dosáhne jen malé procento klientů, ovšem průměrný úrok činí 5 %, což je ve srovnání s bankami a jinými nebankovními společnostmi velmi dobré. Zkušenosti a recenze klientů berou výhodný úrok jako největší plus půjčování na Zonky.

Maximální doba splatnosti je 7 let.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz