Domů » 4 tipy, jak založit úspěšný e-shop v roce 2021

4 tipy, jak založit úspěšný e-shop v roce 2021

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
e-shop a vydělávání na internetu

Založení vlastního e-shopu se v průběhu let stalo pravděpodobně nejoblíbenější formou internetového podnikání. Rozhodně jde o druh výdělečné činnosti, při které se vyplácí píle a odhodlání. Úspěch vám sice nezaručí nikdo, s dostatečným úsilím to však ve světě e-commerce můžete skutečně dotáhnout daleko. Založit si vlastní e-shop je velmi jednoduché. Možností je ale více. Které řešení nejvhodnější? Jde o e-shop zdarma, e-shop na míru nebo pronájem e-shopu

S e-shopem zdarma to není tak jednoduché

Spousta odkazů na Googlu se vás bude snažit přesvědčit o tom, že e-shop je možné založit si také zdarma. Už slovo “zdarma” či “bezplatný”, by u vás však mělo automaticky evokovat, že zase tak jednoduché to nebude. Ano, skutečně existují platformy, které vám umožní založení e-shopu zdarma a opravu díky němu budete moci prodávat. Prakticky v každém případě však jde o správu internetového obchodu v silně omezeném režimu, který bude mnohdy nedostatečný i pro úplné začátky. 

V praxi to tedy často dopadá tak, že samotný internetový obchod sice provozujete zdarma, ale zároveň jste nuceni připlácet si za základní funkcionality a doplňky. A slovo zdarma najednou tak trochu ztrácí na významu. Výhodou tohoto řešení je přístup k zákaznické podpoře a opora týmu vývojářů, který se bude neustále starat o to, aby vše fungovalo hladce. To však nic nemění na tom, že e-shop zdarma je řešením, které je dostatečné snad jen v případě, kdy si internetový prodej chcete osahat. Velmi brzy se budete poohlížet po vhodnějším řešení. 

E-shop na open source platformě 

Snadno bychom jej mohli zaměnit za e-shop zdarma. Technicky jde ale o něco trochu jiného. Řeč je o provozu internetového obchodu na open source platformě. Také tato forma provozu online obchodu je fakticky zdarma. Je zde ale několik významných rozdílů.

Především ten, že open source platformu může zdarma získat každý. Její zdrojový kód je totiž veřejně přístupný. Nic vám tedy nebrání stáhnout si tento software a začít na něm budovat vlastní e-shop. Má to ale háček. Pokud kódování není vaše parketa, bude to pro vás velký oříšek. Tyto platformy jsou totiž určeny především pro profesionály. 

V případě, že si e-shop nezvládnete sami nakódovat, nevyhnete se nasmlouvání zkušeného kodéra, který si své služby pochopitelně nechá adekvátně zaplatit. Práce na vývoji e-shopu prakticky nikdy neskončí. Neustále jej budete vylepšovat, implementovat daňové, legislativní a další změny. I s tím je potřeba počítat. Rozhodně tedy nepůjde o jednorázovou investici. U open source platforem se také nemůžete příliš spolehnout na zákaznickou podporu. Jste v tom zkrátka sami. 

💡 Tip: Mimo e-shopu existují také další možnosti, jak vydělávat na internetu peníze. Přečtěte si také náš obsáhlý článek o tom, jak vydělávat na internetu.

E-shop na míru perfektní řešení za pořádný balík

Pomyslnou královskou disciplínou je výstavba e-shopu na míru. Najdete si firmu, specifikujete, jaký e-shop potřebujete a ona vám jej vystaví od základu na míru. Možná si říkáte, že toto je jednoznačně ta nejlepší možnost. Možná ano, je ale také nesmírně drahá. Internetový obchod na míru vás totiž vyjde na statisíce a dost možná také miliony korun. Často vymýšlíte věci, které jsou již dávno vymyšlené a můžete si je za pár korun pronajmout.

Profesionální firmy, které umí stavět kvalitní e-shopy na míru, si za svou práci zkrátka umí říci o peníze. Na oplátku ale získáte produkt vytvořený přesně podle vašich představ. Můžete si vymyslet prakticky cokoliv a e-shopoví vývojáři udělají vše pro to, aby se vaše přání stalo realitou. 

Ani v tomto případě si ale nevystačíte s jednorázovou investicí. Taktéž u e-shopu na míru totiž musíte počítat také s dalšími investicemi a dodatečným vývojem. Svůj e-shop budete chtít neustále rozvíjet, občas vymyslíte novou vychytávku, která vám zpříjemní administraci obchodu a nebo budete muset implementovat legislativní změny. Za jakékoliv úpravy budete samozřejmě opět platit. Vývoj prakticky nikdy nekončí. Pokud si již zvolíte tuto variantu, tak je dobré, pokud váš vývojář dokáže aplikovat různé vyvinuté vychytávky napříč klienty a nemusíte vše dělat od začátku. E-shop na míru může být dobrou investicí, která bude vydělávat peníze, ale stejně tak dobře může být černou díru na peníze.

Pronájem e-shopu – nejpopulárnější volba

Z dosavadního výčtu vyplývá, že ať už zvolíte jakékoliv e-shopové řešení, vždy se musíte smířit s nějakým háčkem. Je to tím, že jsme si ještě nepředstavili pronájem e-shopu. Nejen v českém e-commerce prostředí jde o zdaleka nejpopulárnější způsob, jak si zřídit e-shop. Hlavní výhodou pronajímatelného e-shopu je velmi nízká počáteční investice a zároveň široká paleta dostupných funkcí a možností. 

Výměnou za měsíční poplatek v řádu stokorun až několika tisícovek získáte přístup k vyspělé platformě, která vám umožní plnohodnotně podnikat. K dispozici budete mít pokročilé funkce, široké možnosti přizpůsobení a spolehlivou technickou podporu. Systém pronajímatelného e-shopu se neustále vyvíjí. Vy se tedy nebudete muset prakticky o nic starat a váš e-shop bude průběžně aktualizován, vylepšován a doplňován o nové funkce. 

Těch u pronájmu e-shopu od UPgates najdete celkem 163. Vedle toho máte také možnost propojení na další stovku marketingových, účetních, informační či logistických systémů. Díky tomu si můžete vytvořit skutečně plnohodnotný e-shop, který se stane oborou vašeho podnikání. Ani následná zahraniční expanze nebude žádný problém. UPgates je totiž na prodej si více zemí připraven nejlépe na trhu. 

Založte si svou projekt ještě dnes. Prvních 30 dní si jej můžete zkoušet zdarma. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz