Domů » 7 Tipů: Jak vybrat chytré hodinky?

7 Tipů: Jak vybrat chytré hodinky?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
chytré hodinky

Doba se posunula a klasické hodinky nahradily ty chytré. Mají spoustu užitečných funkcí, které využije každý, nejen sportovci. Víte ale, jak vybrat ty pravé?

K čemu chytré hodinky jsou

I přes velkou oblíbenost těchto hodinek jsou stále mezi námi tací, kteří tak úplně netuší, co všechno tato věcička zvládne, proto je dobré si to říci. Navíc – i když si myslíte, že chytré hodinky znáte, možná jste ještě neobjevili všechny funkce, které nabízí.

  • Oznámení z telefonu

Jakékoliv oznámení, které vám přijde na telefon se zároveň objeví i na hodinkách. Máte tak možnost rozhodnout se, jestli stojí za to si vytáhnout telefon z kapsy nebo ho jít hledat. Na hodinkách si oznámení sice můžete přečíst, ale nemůžete na něj reagovat.

  • Zvedejte či odmítejte hovory

Pokud vám někdo volá, dozvíte se to jediným pohledem na hodinky. Ve většině případů na ně ale nemůžete stejně jako na oznámení reagovat, ovšem existují i takové modely, jako je například HUAWEI watch gt2, které to umožňují.

  • Kontrola spánku a pohybu

Chytré hodinky kontrolují vaši kvalitu spánku (pokud s nimi spíte) a každé ráno vám dávají vědět, jak jste na tom. Dokáží rozeznat i 6 nejběžnějších spánkových poruch a dají vám tipy, jak lépe odpočívat. Budík si můžete nastavit tak, aby vás probouzela pouze vibrace na hodinkách. Dejte tak sbohem nepříjemným ránům! Přes den sledují vaši aktivitu – počet kroků, spálených kalorií a cvičení. Dohlížejí také na hladinu stresu a včas vás upozorní, když bude něco v nerovnováze.

  • Ovládání hudby a dalších funkcí

Pusťte si svou oblíbenou píseň, aniž byste museli sáhnout po telefonu. Chytré hodinky vám zajistí možnost dálkového ovládání nejen hudby, ale také stopek, zobrazení poznámek či obrázků. S hodinkami se dá také platit, což mnozí jistě ocení.

Chytré hodinky
Chytré hodinky se hodí do každodenního života pro nenáročné i pro lidi, kteří milují moderní technologie

Jak vybrat chytré hodinky?

Jaké jsou aspekty, které byste měli při nákupu chytrých hodinek zohlednit, abyste koupili to nejlepší pro vás? Hodí se položit si následující otázky:

Na co budete hodinky používat

Rozmyslete si, na co chcete hodinky vlastně používat. Sportujete a chcete mít přehled o vaší aktivitě nebo jste businessman, který potřebuje být neustále na příjmu? Podle toho se rozhodněte, protože se funkce jednotlivých hodinek mohou maličko lišit. Například některé typy dokáží být odolné vůči vodě, a jsou tak vhodné pro plavce. Jiné hodinky se více zaměřují na sledování cvičení. Odvíjet se od těchto otázek bude samozřejmě i cena.

Do společnosti nebo pro osobní účely?

Někdo si bude chtít chytré hodinky pořídit do práce, někdo jen na nošení ven. Až se budete koukat po designu, myslete na to, kde všude je budete mít na sobě. Řemínky můžete pořídit v koženém, ocelovém nebo silikonovém provedení. I velikost a tvar displeje se liší, proto si vyberte takové, které vám při nošení budou nejpohodlnější.

Kompatibilita hodinek s telefonem

Podle toho, jaký operační systém (Android, IOS,..) máte v telefonu se musíte rozhodnout, které hodinky zakoupit. Když bude mít každé zařízení jiný operační systém, těžko to půjde dohromady. Vlastníte-li iPhone, máte jasnou volbu – Apple Watches. Některá zařízení jsou ale vybavena kompatibilitou s více systémy, což je staví do značně výhodné pozice.

Jak dlouho vydrží baterie hodinek

Jestli chcete hodinky využívat často, bude pro vás důležitou informací, jak dlouho vydrží jejich baterie. Standardně to bývá 1 až 5 dní, ale třeba již zmíněné HUAWEI WATCH GT 2 vydrží až 2 týdny. Co se týče nabíjení, bývá to různé – některé vyžadují speciální nabíječku, kterou naleznete v balení, na jiné je možné použít klasický USB kabel nebo se nabíjejí bezdrátově.

Své požadavky si ověřte

Až budete produkt vybírat, pořádně se podívejte a ověřte si, zda má vše, co chcete, aby měl. Ne všechny nabízejí stejné funkce – některé hovory pouze zvedají či zavěšují, jsou kompatibilní s určitým systémem nebo jejich baterie vydrží jen pár dní. Vybírejte tak, abyste hodinky využili co nejvíce a nebyly to pro vás jen vyhozené peníze.

Chytré hodinky vám mohou být skvělým parťákem do života, ale je potřeba si vybrat dle svých priorit. Snad jsme vám tímto návodem pomohli a najdete takové, které si zamilujete.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz