Domů » 7 Triků ↑ Jak získat motivaci ke cvičení ↑

7 Triků ↑ Jak získat motivaci ke cvičení ↑

autor Kristýna
0 komentářů
motivaci ke cvičení

Hledáte způsob, jak zatočit s přebytečnými kily? Chcete být ve formě a konečně se přestat vyhýbat návštěvám bazénů? Nebo jen začínáte se zdravým životním stylem? Ať je váš důvod jakýkoliv, k vytouženému cíli vás nasměřuje cvičení.

Často se však stává, že naše plány po pár dnech ztroskotají. Na vině je ztráta motivace. Pokud je vaší achillovou patou, právě vám se bude hodit našich 7 triků, jak získat motivaci.

Dva důvody, proč začít cvičit

Cvičení si většina z nás spojí především se způsobem, jak se zbavit přebytečných kil. Ano, to je pravda. Cvičením spalujeme množství kalorií a zpevňujeme tělo. Z různých druhů fyzických aktivit si můžeme vybrat takovou, která nám vyhovuje nejvíce, ať už je to běh, jóga, plavání nebo aerobic. Avšak to není jediný důvod, proč cvičit.

Druhým velmi podstatným důvodem je pocit. Všimli jste si, jak se cítíte ještě dlouho po posledním cviku? Jste nabití energií, cítíte příjemnou únavu a jste zvláštním způsobem šťastní. Důvodem jsou endorfiny neboli hormony štěstí, které se uvolňují při fyzické zátěži. Stačí pouze deset minut, aby se uvolnily.

Ať cvičíte z jakéhokoli důvodu, při pohybu se zbavíte přebytečného stresu, naberete novou energii a vyčistíte si hlavu. Zkrátka cvičení v nás dokáže probudit to nejlepší.

Činky, Obuv, Tenisky, Gumové Boty, Fitness, Tělocvična
Ke cvičení patří správná výbava

7 triků, jak získat motivaci ke cvičení

Následujících 7 triků, jak získat motivaci ke cvičení, uvítají jak muži, tak ženy a možná i děti.

1/ Oblečení a další příslušenství pod postelí

Každý to zná. Ráno se rozezní otravný zvuk, jenž nás probudí. Ležíme v posteli a slibujeme sami sobě, že za 5 minut opravdu vstaneme. Jistě ani nepomyslíte na cvičení. Kdo by vstával z vyhřáté postele?

Proto k motivaci vyzkoušejte psychologický trik, který zabere, kdykoliv se vám ráno nebude chtít vstávat. Stačí si pořídit hezké fitness oblečení. To vás navnadí a přijdete si díky němu jako fitness influencer. Nezapomeňte na pořádné příslušenství, jako jsou žíněnka, činky nebo posilovací gumy. I drobné investice vás namotivují k cvičení.

Všechny tyto věci si dejte k posteli. Budou jednou z prvních věcí, které hned ráno uvidíte a nebudete mít výmluvu pro to, abyste je překročili a odsunuli na druhý den.

2/ Rutina

Motivaci ke cvičení získáte rutinou. Tu můžete začít zkoušet o víkendech. Představte si následující scénář: vstanete brzy ráno a poté si na půl hodiny půjdete zacvičit, dáte sprchu a snídani. O rutině a návycích si můžete přečíst více a uvidíte, že opravdu dobře fungují.

Možná se vám nyní zdá taková rutina jako sci-fi film, avšak jakmile se zaběhne, rozšíříte ji do celého týdne. Zároveň nezapomínejte při sestavování rozvrhu i na klid a odpočinek.

Začátečníci uvítají sestavené cvičební plány fitness influencerů. Vybrat si můžete podle náročnosti, vaší úrovně nebo volného času. Pokud budete ztrácet motivaci, postačí si přečíst komentáře pod videi.

💡 Tip: Fitness influencerka Chloe Ting, která je známá svými dvoutýdenními výzvami zaměřenými na břišní svaly, vydala nejnovější “2 Weeks Shred Challenge”. Následující video je ukázkou jejího programu.

Shredded Abs od Chloe Ting

3/ Stanovte si smysluplný cíl

Chcete zhubnout? Získat vytouženou polovičku? Ohromit ženu/muže na online seznamce? Vejít se do džín, které ti už nejsou? Stanovte si smysluplný (čti realizovatelný) cíl, jenž chcete splnit. Postupnými krůčky se dostanete blíže k vytouženému výsledku. Povzbudí vás to nejen fyzicky, ale hlavně psychicky.

Vyhněte se přemrštěným nárokům jako zhubnout 20 kilo, mít dokonale ploché břicho nebo “pekáč buchet”. Takové nároky vám na motivaci nepřidají a spíše vás naštvou.

Stanovte si ale reálné cíle a měřte si postupný pokrok.

4/ Hudbou získáte motivaci ke cvičení

Přestože se tento trik zdá jednoduchým a velmi prostým, velké množství lidí na něj zapomíná. Energická hudba vás rozhýbe a nabudí ke cvičení. Klidně si do sluchátek zapněte nejnovější hity, za které se stydíte, nebo chytlavé album.

💡 Tip: Vyzkoušejte hudební playlist fitness influencerky Pamely Reif, který vás navnadí ke cvičení.

Hudební playslist Pamely Reif

5/ Bye bye deprese

Jak jsme výše uvedli, cvičením se v našem těle vyplavují hormony štěstí. Proto si přijdeme šťastnější po pořádné dávce pohybu. Jestli bojujete s depresí, úzkostí a dalšími potížemi moderní doby, cvičení vám pročistí hlavu. Změny na těle vás jen povzbudí k dalšímu cvičení.

Zároveň si dejte pozor na měření postavy a velká očekávání. Pokud zápasíte s psychikou, tyto kroky vás spíše odradí od dalšího postupu. Proto vám doporučujeme začít s pomalou a klidnou jógou, u níž se protáhnete a prokysličíte hlavu.

💡 Tip: Jestli vás zaujala jóga, přečtěte si náš článek o Jin jóga: Zkušenosti s cviky a pozicemi.

6/ Motivace je důležitá

Možná jste typ člověka, který potřebuje mít stále na očích motivaci. Proto se obklopte pozitivním prostředím. Zkuste si na skříň nebo na zrcadlo nalepit či pověsit motivační citát, popřípadě ho vložte do tašky, kterou nosíte do posilovny. Tento malý kus papíru vás povzbudí, kdykoliv se na něj podíváte.

Přijdete si po cvičení jako král světa? Zapamatujte si tento pocit, který cítíte, a vzpomeňte si na něj, až se vám příště nebude chtít cvičit nebo ztratíte motivaci.

Posledním tipem jsou sociální sítě. Na Facebooku naleznete spoustu stránek zaměřených na zdravý životní styl, na influencery nebo se týkají vaší posilovny. Uživatelé se na nich svěřují se svými pokroky nebo strachy. Jejich cesta může namotivovat i tu vaši.

Jóga, Cvičení, Fitness, Žena, Zdraví, Pevnost, Tělo
Jóga je cvičení, u něhož si odpočinete

7/ Představte si sebe sama

Máte v hlavě představu toho dokonalého člověka, který vypadá jako vy, ale má lepší účes, postavu, oblečení a osobnost? Závidíte mu? Závidíte jiným, kteří se mu podobají?

Přestaňte s honbou za přeludem. Místo toho veškerou svoji snahu a motivaci vložte do sebe. Jak jsme uvedli výše, cvičení nepovzbuzujete pouze fyzičku, ale i psychiku. Možnost stát se lepší verzí sebe sama je dost velká motivace, nebo ne?

Není to jen o cvičení

Jestli chcete získat ty nejlepší výsledky po cvičení a cítit se o to lépe ve svém těle, nezapomeňte na zdravou a vyváženou stravu. Vyzkoušet můžete různé typy strav – vegan, keto dietu nebo třeba paleo dietu – nebo nahradit běžné recepty zdravými variantami. I malou změnou v jídelníčku jste blíž k vysněnému cíli.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz