Domů » Interiér, který souzní s přírodou – jaké výhody má pro naši mysl?

Interiér, který souzní s přírodou – jaké výhody má pro naši mysl?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
Fotografická tapeta s krajinnou loukou v obývacím pokoji

Interiér, který souzní s přírodou – jaké výhody má pro naši mysl?

Když se řekne příroda, představíme si mateřskou náruč, která nás odmalička formuje a charakterizuje. Míváme s ní spojeny ty nejkrásnější vzpomínky. Inspiruje naši mysl, uklidňuje nás a dodává jedinečné podněty. Lidé však dnes mají přírody mnohem méně než kdykoliv předtím.

Není divu, když leckdy až do noci vysedáváme v kanceláři pod umělým světlem a současná omezení nám ze svobody pohybu vzaly i to málo, co nám ještě zbývalo. A jak se tomu tedy bránit? Řešení je jednoduché – přírodu si pozvěte přímo k sobě domů. Ukážeme vám, jak na to i na jaká pozitiva se můžete těšit.

Jak se nadchnout pro přírodní styl

Asi není třeba zdůrazňovat, že v jeho případě budou vždy hrát prim přírodní materiály – nebo alespoň ty, které se jim podobají nebo na ně odkazují. Ve hře tak může být stejně dobře masivní nábytek, stejně jako fototapeta krajiny či textilie v 3D potiskem, imitující věrně krásy lesa či louky okolo nás.

Fotografická tapeta s lesem v obývacím pokoji
Fotografická tapeta s lesem v obývacím pokoji

https://myloview.cz/fototapety/podle-kategorie/krajiny/

Ústřední nosný prvek by však vždy měl mít podobu dřeva, kamene apod. Teprve jako jeho doplněk se uplatní nejrůznější dekorace a v ideálním případě samozřejmě i živá zeleň. Poslední bod však rozhodně není podmínkou. Jestliže se v tomto ohledu necítíte příliš jistí v kramflecích, nenuťte se do toho a pozvěte si domů raději obrazy nebo právě fototapety či samolepky na zeď s přírodními motivy. Snažte se, aby vše působilo maximálně realisticky. A cíl? Dokonalý relax kdykoli a kdekoli.

Také sníte o tom, že si svůj oblíbený odpolední čaj vypijete v zahradní pergole s ničím nerušeným pohledem do zeleně? Tak přesně tak by to mělo vypadat při důrazu na přírodní styl i u vás doma. Vaše oči samozřejmě nemusí upoutat jen listoví lesa, klidně se mohou ztratit ve scenerii mořského světa nebo vsadit na podmanivou krásu fototapety s krajinou, jež vás přenese třeba do Skotska nebo

Na Maledivy (dle vašich osobních preferencí).

Aby však bylo vše přesně podle vašich představ, nesnažte se na pořízení toho správného bytového doplňku nijak ušetřit. Sázejte výhradně na moderní technologie a postupy, díky nimž budou všechny obrazy a fototapety vypadat doslova jako živé. Takovým pak chybí k dokonalosti už jen charakteristické zvuky linoucí se z jejich útrob, což vám hravě vynahradí šikovná CD s nahranými přírodními zvuky. A iluze bude dokonalá, to nám věřte.

Kousek přírody, jenž dokáže opravdu uklidnit

A existuje ještě jeden důvod, proč byste si měli něco podobného dopřát. Jak je známo, pohled do zeleně skvěle uklidňuje. A vcelku nezáleží na tom, zda jde o keře pod vaším kancelářským oknem nebo o skutečně zdařilý „umělý” výhled. Zelená je zkrátka zelená. Dodá vám pořádnou porci odpočinku – a to nejenom pro mysl, ale také pro oči. A to je další skvělý důvod k tomu si domů něco podobného pořídit.

Nezapomínejte ani na krásy dřeva

Ovšem vrátíme-li se zpět k přírodním materiálů, neujde nám, že právě dřevo mezi nimi hraje jednoznačně prim. Strhne na sebe pozornost v každém případě – a nezáleží na tom, zda ho pro větší efekt doplníte kamenem, jutou nebo třeba sušenými přírodninami. V přírodním stylu se mu líbí a všeobecně platí zásada, že ho nikdy nemůže být „moc.“ Nemůžete se rozhodnout mezi jednotlivými druhy dřevin? Fascinují vás zlaté odlesky teaku, masivní probarvenost dubu i něžná křehkost světlé břízy? Pořiďte si je klidně všechny – koneckonců, v přírodě také nerostou jednotlivé stromy osamoceně. Mnohem více jim to sluší ve velkých skupinkách.

Tak proč si nedopřát špetku doplňků ze dřevin, které byste si jinak velkém množství kvůli jejich vysoké ceně nemohli dovolit? Budete překvapeni, jak skvěle bude vypadat fototapeta krajiny v exotickém rámu ze dřeva suar a jak skvělé pozadí vykouzlí mahagon vašim starožitnostem po babičce. A klidně se spokojte i s napodobeninou, pokud bude opravdu dobrá.

Fototapeta s exotickou krajinou v obžvac°m pokoji

Inspirujte se přírodními styly napříč zeměkoulí

Ale to stále ještě není vše. Zjistěte, jak s přírodními motivy zacházejí třeba v Dálném Východě prostřednictvím stylu Japandi, nebo jak celý „problém“ uchopil severský Hygge. A vezměte si ze všech to nejlepší. Fantazii se totiž meze nekladou.

Pokud Vás tento článek zaujal, tak si můžete přečíst také o nejlepších místech pro digitální nomády a o analýze konkurence.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz