Bitcoin kurz

Pokud hledáte úvodní kurz či obsah pro orientaci v oblasti Bitcoinu a dalších kryptoměn, tak jste tady správně! Bitcoin (BTC) je nejznámější virtuální měna, která se do širšího povědomí dostala díky bublině a růstu kolem Vánoc 2018. Bitcoin podobně jako další kryptoměny, které Bitcoin napodobují, pracuje s matematickým vzorcem. Objem “vydaných” či spíše vytěžených Bitcoinů je předem daný a neměnný.

Bitcoin?

Bitcoin je virtuální měnou, kdy pro vznik bitcoinu byla impulzem finanční krize v roce 2007. Přelomová je decentralizace bitcoinu a jeho rezistence vůči padělání, ovládání i ovlivňování. Tvůrcem je označován Satoshi Nakamoto, ovšem reálný tvůrce znám není. Někteří označují i Elona Muska..

Bitcoin růst

Maxima Bitcoin dosáhl v roce 2018, kdy se přehoupla cena přes 400 000 za jeden Bitcoin. Počátkem roku 2020 se cena Bitcoinu drží okolo 200 000 Kč. Situace okolo roku 2018 se často nazývá také jako Bitcoin bublina a připodobňuje se k dot-com bublině z přelomu tisíciletí.

Výhodné spoření

Bitcoin je třeba těžit a je ho přesně nadefinované množství 21 milionů, které budou vytěženy v roce 2140. Těžba probíhá výpočtem matematické operace skrze hardware počítače, grafickou kartu. K těžbě se používá program jako třeba CGMiner a úspěch těžby Bitcoinu není zaručen.

Obchodování bitcoin

Bitcoin lzde obchodovat u všech větších brokerů a patří mezi nejoblíbenější především mezi mladými a menšími investory. V ČR je asi nejrozšířenější broker XTB, avšak můžete investovat do Bitcoinu také pomocí běžného účtu u Expobank.

Bitcoin vs. Zlato

Bitcoin digitální zlato

Bitcoinu se přezdívá digitální zlato, jelikož jeho cena by měla v budoucnu růst a být stabilnější než klasické měny, za kterými stojí národní státy. Nyní můžete sledovat kurz Bitcoinu na běžném účtu NEO od Expobanky, kde lze investovat do Bitcoinu, prodávat a obchodovat s touto kryptoměnou v rámci účtu. Dokonce můžete pravidelně spořit každý měsíc do Bitcoinu.

TOP 3 produkty pro nákup Bitcoinu

Bitcoin můžete kupovat a prodávat u Expobank, kde je to spíše konstruováno k dlouhodobým investicím do této kryptoměny, nikoliv ke krátkodobému obchodování, kde je ideální využít jeden z brokerů. Celosvětově velmi oblíbeným brokerem je eToro, které funguje ve více než 200 zemích a má téměř plnou českou lokalizaci. Broker eToro nabízí také investování do dalších kryptoměn a navíc můžete kopírovat úspěšné obchodníky, což je jednou z hlavních konkurenčních výhod.

KRYPTOMĚNY

NEO

Běžný účet

IQ

MAXI vklad

Co určuje kurz bitcoinu

Bitcoin by měl být zcela nezávislý na tradičních měnách. Právě nezávislost a nemožnost tuto měnu padělat, činí Bitcoin převratným a žádaným. Cenu Bincoinu ovšem nic nekryje, ale i americký dolar své krytí zlatem ztratil již před desítkami let. Hodnota a kurz Bitcoinu je bez dokreslování postaven na důvěře lidí, kteří Bitcoiny drží. Kurz se odráží od jednoduchého tržního principu nabídky a poptávky. 

Regulace bitcoinu

S tím, jak obliba Bitcoinu roste, se pojí také jeho regulace. Některé státy jako USA či Švýcarsko umožňují v Bitcoinu platit daně, avšak v některých zemích je nezákonný. Regulace se stoupajícím zájmem ovšem nejspíše přijdou a státy tak budou chtít mít kryptoměny pod kontrolou.

Blockchain

Blockchain je decentralizovaná databáze, kde je téměř nemožné falšovat záznamy. Blockchain proslavil právě Bitcoin, který na této technologii stojí. Přelomové je to, že blockchain je distribuovanou decentralizovanou databází, kterou nelze zničit a upravovat. Nick Szabo přirovnává blockchail k jantaru, který také dokáže uchovat různé biologické stopy beze změny a nepoškozené v čase.

Bitcoin zdarma

Bitcoin lze získat také jinak než prostou koupí této kryptoměny. Jsou stránky, kde si lze určité malé části bitcoinu vyklikat. Také se můžete k bitcoinu dostat pomocí online her. Nejlepším způsobem je ale takzvaný referral nebo affiliate, kde získáte bitcoiny za to, že někdo udělá akci přes Váš vygenerovaný odkaz.

Kryptoměnové peněženky

Kryptoměnové peněženky jsou určené k bezpečnému uchovávání kryptoměn, ale také k odesílání a přijímání plateb. Trh s krypto peněženkami je opravdu bohatý a lehce se v nabídce můžete ztratit. Mnoho jich je zdarma a mnoho také placených. Záleží především na účelu, k čemu peněženku potřebujete. Peněženky můžeme dělit na softwarové (Wirex), hardwarové (Trezor) a mobilní (Trust Wallet).

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz