Domů » Jak sehnat nejlevnější dovolenou u moře?

Jak sehnat nejlevnější dovolenou u moře?

od Anna Kolářová

Každý člověk si občas potřebuje odpočinout. Někteří vyhledávají odpočinek ve formě různých sportovních aktivit. Další skupina lidí se ráda jen tak rozplácne u moře a prostě odpočívá. Obě dvě varianty odpočinku lze provozovat u moře. Ať už tedy patříte do první nebo druhé skupiny, v našem článku Vám přinášíme tipy, jak sehnat nejlevnější dovolenou u moře.

Existuje mnoho cestovních kanceláří. V dnešním moderním světě však již nemusíte navštěvovat a vyhledávat v papírových katalozích svou vysněnou dovolenou. Stačí zadat adresu webu, a hned Vám vyjede mnoho nabídek dovolených. Jelikož si zřizovatelé cestovních kanceláří a webů uvědomují, jak jsou životní náklady vysoké, nabízejí levné dovolené u moře (mimo sezónu).

Dovolená u moře
Kdo by nechtěl sehnat tu nejlevnější dovolenou u moře?

Jelikož je těchto nabídek nepřeberné množství, rozhodli jsme se Vám v redakci s Vaším hledáním trochu pomoci. V našem článku najdete užitečné rady a tipy, kde najít tu nejlevnější dovolenou u moře právě pro Vás. Pojďte s námi do světa nabídek a již nyní se těšte na svoji dovolenou.

Nejlevnější dovolená pro rodinu s dětmi

Rodinná dovolená
Dovolená pro rodinu s dětmi. Může být vůbec dovolená s dětmi dovolenou? Ano může. Pokud je hotel a místo přizpůsobeno dětskému světu.

Pokud vyrážíte na rodinnou dovolenou s dětmi, jistě chcete, aby si ji užili především Vaše děti. Budete hledat destinaci, ve které jsou vhodné podmínky pro děti, anebo je přímo určena pro rodiny s dětmi.

Dříve se tradovalo, že nejlevnější destinací pro rodiny s dětmi je Chorvatsko. Avšak již několik let tomu tak není. V tomto roce jsou nejoblíbenější destinace Bulharsko a Turecko. Mezi nejoblíbenější patří také díky své přátelské ceně k rodinné peněžence. Dovolené pro rodiny s dětmi nabízí již mnoho cestovních kanceláří. Níže naleznete jeden tip.

Při našem vyhledávání dovolených pro rodiny s dětmi jsme zadali tyto kritéria:

  • vlastní doprava (obzvláště u velmi malých dětí je lepší cestovat autem, než autobusem)
  • vhodné pro děti (různé cestovní kanceláře mají tuto položku pojmenovanou individuálně)
  • stravování All Inclusive (konečně nemusíte Vy – myšleno především pro maminky – přemýšlet, co budou děti na dovolené jíst, jídlo máte po celý den k dispozici v hotelu)
  • zadaný počet osob – 2 dospělý, 2 děti (ve věku 5 a 8 let)

U agentury Invia nám po zadání těchto kritérií vyběhlo Chorvatsko. S nejlepším hodnocením, konkrétně 9,5 skončil hotel Depandance Maslinik ve městě Tučepi. Cena mimo hlavní sezónu (červen až září) se pro dospělou osobu pohybuje kolem 10 – 12 tisíc na 10/11 dní. Společnost Invia má svá kritéria, díky kterým mohou mít děti pobyt v tomto hotelu zdarma.

Hotel se nachází v zeleni přímo u pláže. Obsahuje mimo jiné restauraci, snack bar, TV místnost, výtah a parkoviště. Hotel je moderně zrekonstruován, klimatizován, s dvojlůžkovými pokoji se sprchou a WC. Některé pokoje mají možnost přistýlky.

Na děti jsou v hotelu Depandance Maslinik dobře vybaveni. Mají dětský bazén, hřiště pro míčové hry a dětské hřiště. Rodiče mohou ocenit venkovní bazén, fitness a tenisové kurty. Služby All Inclusive zahrnují pozdní snídaně, odpolední občerstvení. Plná penze je zde formou bufetu. Pláž u hotelu je oblázková a sprchy jsou přímo na ní.

Exotická dovolená pro dva

Exotická dovolená pro dva
I exotická dovolená pro dva může být levnou dovolenou. Dokonce i ve Spojených Arabských Emirátech.

Pokud cestujete ve dvou a nechce se Vám na cestě střídat v řízení automobilu, doporučujeme zakoupit letenky v předstihu. Ideálně tak 2 měsíce před odletem.

Vývoj cen letenek se hodně mění. Velmi dlouho před odletem je cena letenky vysoká (aerolinky vydělávají na lidech, kteří vědí, že si letenku musí koupit s tímto předstihem). Vysoká cena je také u letenek těsně před odletem (stejný důvod, jako u koupi s velkým předstihem).

Další položkou, u které můžete za svoji dovolenou ušetřit je čas dovolené. Zájezdy jsou nejlevnější v zimních měsících. V exotických krajinách je teplo, i když u nás v České republice je zima.

Opět jsme si nechali najít hotel s pomocí Invia.cz. Hotel s velmi dobrým hodnocením od předešlých zákazníků. Jedná se o hotel Cytimax Bur Dubai. Hotel se nachází přímo v centru Dubaje. V blízkosti hotelu je autobusová zastávka. Pláž je vzdálena od hotelu cca 5 km, ale hotel zajišťuje dopravu k pláži zdarma.

Samotný hotel má vlastní bazén, 3 restaurace, bar a kavárnu. U bazénu je možné si zdarma zapůjčit slunečníky a lehátka. V celém hotelu je dostupná WIFI zdarma. Za vratnou zálohu je možné si zahrát šipky, kulečník je již zpoplatněn.

Stravovat se můžete v hotelu formou polopenze, anebo využít pouze možnosti snídaně. Pokoje jsou vybavené. Jsou klimatizované, mají koupelnu se sprchou a WC. Dalším vybavením je televize, telefon, minilednička zdarma, minibar za poplatek a koutek k posezení. Cena za takovouto dovolenou pro jednu osobu začíná od 12 tisíc.

Dovolená pro ty, co chtějí cestovat sami

Nejlevnější dovolená pro samotáře
Ať už jste dobrodruzi, anebo zrovna nemáte s kým vyrazit, může Vás vyjít levněji cestovat na vlastní pěst, než přes cestovní kancelář.

Pokud jste tak trochu anebo hodně dobrodruh, možná Vás láká cestování „sólo“. Tento typ dovolené, kdy cestujete bez rodiny, přátel, prostě sami má své výhody i nevýhody. Mezi výhody patří, že si program určujete dle svého rozpoložení, nemusíte se na nikoho ohlížet. Vše je zkrátka přesně tak, jak si to Vy přejete. To zní, jako ideální dovolená pro introverty, že?

Na druhou stranu, pokud se rozhodnete dovolenkovat o samotě, všechno závisí jen a jen na Vás. Všechna zodpovědnost je jen na Vašich bedrech. Pokud se Vám přihodí něco nemilého, musíte si poradit sami. Ale i při prožívání pěkný zážitků možná zatoužíte po přítomnosti někoho dalšího. Stejně tak, jako na to přišel Chriss McCandless alias Alexander Supertramp ve filmu Into The Wild.

Je tedy dobré, si předem opravdu všechno rozmyslet, abyste nebyli na své dovolené zaskočeni. Pokud jste chtěli vycestovat sami v dřívějších dobách, často jste si museli doplatit za druhé neobsazené lůžko na pokoji. Dnes jsou hotely již připraveni na dovolenkáře-samotáře a nabízejí jednolůžkové pokoje bez příplatku.

Pokud chcete jet na dovolenou s cestovní kanceláří, obrňte se trpělivostí a hledejte. Po slibech, že Vám každá cestovní kancelář nabídne právě tuto nabídku, se snad slehla zem. Najít takovou nabídku není úplně jednoduché. Většinou se musíte za cenu jednolůžkového pokoje smířit s dalšími podmínkami, které cestovní kancelář nabízí.

Nebylo by tedy marné, vydat se na nejlevnější dovolenou u moře na vlastní pěst. Dopravit se můžete letecky, nebo autostopem. Ubytování můžete shánět až na místě. Často se můžete setkat s nabídkami „domorodců“ již při bráně letiště. Doporučujeme si prohlédnout nabídky v dané lokalitě předem na internetu, abyste věděli, co na Vás může čekat.

Občas se stane, že narazíte zrovna na někoho, kdo na Vás bude chtít vydělat. V případě, že budete mít štěstí, můžete očekávat nejvyšší možnou míru štědrosti a přátelství od svých hostitelů.

Rady a tipy pro hledání nejlevnější dovolené

Pokud jsme Vám alespoň trochu pomohli při výběru Vaší dovolené, jsme rádi. Ještě Vám přidáme několik málo rad na závěr.

  • dobře recenzované hotely – zajímejte se o recenze na Vámi vybraný hotel, nejlepšími hodnotiteli jsou samotní návštěvníci daného hotelu
  • nižší cena – může znamenat méně personálu, nižší kvalitu stravy, pokojů a služeb, raději nevybírejte vždy ty nejlevnější
  • ideálně jeďte na dovolenou na doporučení svých známých a rodiny – pokud byl někdo z Vašich blízkých v nedávné minulosti v hotelu, kde bylo dobré zázemí pro rodinu s dětmi, určitě se na ně obraťte; rady od známých se nejlépe přijímají
  • hledejte Vámi vybranou nabídku i u jiných společností – pokud jste si vybrali určitý hotel, zkuste ho vyhledat i na stránkách jiného zprostředkovatele; jeho nabídka může obsahovat jiné fotky a jiné informace; máte možnost srovnání

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu dovolené, jistě při ní zažijete mnohé: Možná právě Vy potkáte někoho, od koho si ponesete ponaučení pro svůj každodenní život. Bon voyage!

Články, které stojí za přečtení: