Domů » 8 zajímavých způsobů, jak rychle vydělat peníze

8 zajímavých způsobů, jak rychle vydělat peníze

autor Petra Sýkorová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak si rychle vydělat peníze?

Existují různé možnosti okamžitého výdělku. Jaké patří mezi ty nejzajímavější? Jak rychle vydělat peníze? V tomto článku si povíme, jak si jednorázovým muzicírováním na ulici, hraním ve filmu, darováním krve, rozvozem jídla na kole a dalšími způsoby přijít na pěknou finanční odměnu. Spousta těchto způsobů je velmi příjemných. Vydělat si peníze svým koníčkem proto může potěšit o to více.

Pracovní portály, facebookové skupiny či okamžitý online výdělek

Jsou známy ověřené firmy a formy výdělku, kde se stačí rovnou angažovat a začít vydělávat. Potom jsou tu takové, které si musíte vyhledat podle aktuální nabídky na pracovních portálech a facebookových skupinách. Zjistěte si různé možnosti a rozhodněte se podle svých dovedností a preferencí, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Na Facebooku se přidejte do skupin, kde se sdružují nabídky a poptávky práce ve městě, v němž bydlíte, nebo v jeho okrese. Ale nemusíte se samozřejmě takto omezovat; pokud třeba chcete vydělávat „na dálku“, z pohodlí domova čili přes internet, není nutné řešit pracovní lokalitu.

1) Doučování

Jste jedničkou v nějakém předmětu? Máte k tomu výborné komunikační schopnosti? Zvažte možnost vydělávat si doučováním. Když budete vysvětlovat svůj oblíbený předmět někomu, kdo mu moc nerozumí, nejen, že si tím rozmnožíte obsah své peněženky, ale sami si upevníte své znalosti. A navíc získáte praxi, a tedy zajímavou položku do životopisu.

Existují různé doučovací agentury, kde si flexibilně zvolíte den a čas doučování. V Praze je to například Výuková agentura a kontakt s ní představuje velmi dobře placenou spolupráci. Dále také samozřejmě můžete nabídnout své služby přes nějakou online platformu (Skype, Google Meet).

Jak si rychle vydělat peníze?
Jak si rychle vydělat peníze?

2) Uspořádejte akci s dobrovolným vstupným

Umíte nějaký bojový sport? Vyznáte se v tvůrčím psaní, malování, fotografování nebo copywritingu? Udělejte ve vašem městě kurz s dobrovolným či pevným vstupným a vydělejte peníze tím, co vás baví.

3) Prodávejte na trzích nebo na internetu

Jste zruční? Vyrobte něco, po čem je poptávka. Zohledněte roční období – na podzim frčí dekorace na Dušičky, v zimě zase adventní věnce nebo svícny. Prodávat můžete na trhu nebo přes internet.

Některé věci se upotřebí po celý rok, takže pokud třeba umíte kreslit, můžete vyrábět potisky na trička, šít tašky, plést a háčkovat oblečení a produkty pak prodávat na trzích či přes internet. Na Facebooku je populární služba Market Place, ale i různé skupiny určené pro prodej. Své výrobky mohou lidé nabízet i na fler.cz.

Abyste měli vše legálně, pohlídejte si, jak často se dané činnosti věnujete – pokud z ní máte pravidelný příjem, budete si to muset vyběhat po úřadech a odvádět zákonné poplatky. Místo na náměstí také něco stojí, takže domluva s městem bude rovněž zapotřebí.

Přes internet se můžete prodejem zbavit věcí, které už nepotřebujete. Máte-li vlastní web, lze prodávat i přes něj. Musíte se však vhodnou propagací postarat, aby o něm lidé věděli. Zbavte se také starého papíru nebo kovů, odvezte je do sběrny.

Jak si rychle vydělat peníze?
Jak si rychle vydělat peníze?

4) Předtočte kurzy či webináře

Dnes se spousta akcí koná online. Lidé nemusí nikam fyzicky přijet, mohou se připojit přes internet. Vzdělávací kurzy či webináře o tom, jak se naučit cizí jazyk, investovat do cenných papírů, napsat knihu nebo třeba fotit či malovat, jsou dostupné online. Jako komunikační platformu využijte třeba službu Stream Yard.

5) Komparz

Na Facebooku jsou skupiny, kde se nabízí jednorázový přivýdělek hraním ve filmu/seriálu. Odměna za jeden den činí kolem tisíc korun. Kromě výdělku se svým způsobem i trochu „proslavíte“. Baví-li vás proto producírovat se před kamerou a podávat herecké výkony, je to pro vás skvělá šance.

6) Kurýr s jídlem

Krásný sport – cyklistika – a práce v jednom? I to je možné! Třeba taková firma damejidlo.cz nabízí výdělek jízdou na kole, při které se rozváží jídlo zákazníkům. A za doporučení kamaráda dávají odměnu tisíc korun. Práce je vysoce flexibilní – záleží jen na vás, kdy budete pracovat.

7) Pouliční umělec

Umíte to s kytarou, houslemi či harmonikou? Anebo třeba hrajete na skleničky s vodou? Máte talent na kouzlení? Ovládáte žonglování, tanec, akrobacii či recitaci? Zkuste busking, staňte se buskerem (pouličním umělcem) a bavte kolemjdoucí na ulici. Můžete také kreslit portréty lidí, jako je tomu třeba na Karlově mostě. Dodržujte však obecní předpisy.

Pouliční umělec

Pouliční umělec

Pokud jste si jako místo svého uměleckého působení vybrali hlavní město České republiky, je nutné se řídit těmito pravidly pouliční umělecké veřejné produkce, které vydal Odbor kultury v Praze. Nesmíte tedy své umění předvádět na trzích ani jiných akcích a určitých místech a v jinou denní dobu než mezi 9:00 a 21:00. V ostatních obcích zase samozřejmě musíte dodržovat tamní předpisy. Obvykle k tomu zvláštní povolení nepotřebujete. Buskingem si lze rychle vydělat peníze v nouzi na cestách.

Pouliční umělec
Pouliční umělec

8) Darujte krevní plazmu

Jste zdraví, rádi byste pomohli lidem v ohrožení života a rozšířili svůj kapitál? Pak zamiřte do nejbližšího odběrného místa a nechte si odebrat krevní plasmu. Je to honorované penězi a můžete chodit darovat každých čtrnáct dní.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz