Domů » Jak na přivýdělek z domova ve volném čase?

Jak na přivýdělek z domova ve volném čase?

od Patrik

Při studiu či na mateřské kolikrát peníze nestačí a je třeba si k hlavnímu příjmu něco přivydělat. Pokud se Vám nechce chodit na brigádu do obchodního domu, tak jste zde správně. V tomto článku Vám odhalíme jaké jsou ideální možnosti přivýdělku či práce z domova při hlavní pracovní činnosti nebo na již zmiňované mateřské dovolené.

Jak si přivydělat z domova na internetu?

Internet je ideální možností pro maminky, které tak mohou vyplnit čas, kdy jejich ratolest spí nebo také pro zaměstnance, kteří mají přístup k internetu a nějakou tu volnou chvíli v práci. Přivýdělek k zaměstnání se stává pro mnoho lidí přirozenou součástí jejich „volného času“.

Jestliže vládnete počítači a internetu, tak můžete zkusit začít úplně tím nejjednoduším a nebo zkusit na vlastní pěst zbohatnout na internetu.

Vyplňování dotazníků může být ideálním přivýdělkem

Účast v dotazníkových šetřeních, průzkumech volebních preferencí a spotřebitelských šetřeních může jednotlivci vydělat několik stovek měsíčně. Je to opravdu nízký přivýdělek, ale jeho počáteční investice není veliká.

Dříve byly oblíbené také takzvané klikačky, kde uživatel jen klikal na reklamu a vydělával si v řádu korun. Toto není dlouhodobá cesta. Je lepší se věnovat něčemu s vyšším smyslem.

Virtuální asistentka

Mnoho internetových podnikatelů, kteří zbohatli na internetu a jeho možnostech shánějí virtuální asistentky, aby delegovali své rutinní činnosti na někoho jiného.

Virtuální asistentka se domluví se svým klientem na podrobnostech spolupráce a vykonává vždy činnost přes internet v pružné pracovní době.

Virtuální asistentky nedělají povětšinou nijak složité činnosti, ale spíše odpovídají na maily, píší texty, domlouvají schůzky a drží evidenci. Jedná se především o administrativu klientova podnikání. Z pozice virtuální asistentky se dá často rychle vypracovat a stát se plnohodnotnou součástí klientova byznysu.

Emailing, správa sociálních sítí

Především pro mladší generaci s vyšší kreativitou je vhodná pozice správce sociálních sítí. Správa především Facebooku a Instagramu se pro některé firmy stala nepostradatelnou.

Pokud si vytvoříte kvalitní osobní profil na těchto sítích a přečtete si základy marketingu Instagramu a Facebooku, tak máte základní předpoklady pro vykonávání přivýdělku jako správce sociálních sítí.

Nebojte se oslovit firmy s horšími firemními profily a vysokým potenciálem rozjezdu.

Copywriting a psaní na objednávku

V dnešní době se vytváří velké množství textů na firemní blogy a magazíny. Menší firmy přijmou samostatné copywritery, kteří dokáží tvořit obsah na jejich weby.

Předpokladem pro kvalitního copywritera je dobrá gramatika a literární cit. Vše ostatní se může začínající copywriter jednoduše naučit. Pokud chcete dělat copywritera, tak si vyberte obor, kterému rozumíte a baví Vás. Budete tak tvořit kvalitnější obsah a ještě Vás to bude bavit.

Copywriting je ideálním především díky jeho mobilitě. Psát se dá jednoduše po večerech, o víkendu na zahrádce či při cestě vlakem. Stačí pouze notebook a ani není potřeba permanentní připojení k internetu. Začínající copywritři pracující z domova startují obvykle na 80-100 Kč za hodinu. Při roce praxe a několika referencích se dá brzy dostat na 130-140 Kč na hodinu.

Vyšší level copywritingu

Jestliže ovládáte gramatiku velmi dobře, tak se můžete stát také korektorem gramatiky nebo dokonce obsahovým stratégem, který plánuje klíčová slova a témata článků. Obě tyto činnosti většinou vykonávají bývalí copywriteři.

Z pohodlí domova při mateřské či práci se dá dělat také práce redaktora, která může být více kreativní a terénní než copywriting. Speciálně menší či regionální noviny upřednostňují externí redaktory pracující po večerech.

Znalci cizích jazyků mají obrovskou výhodu, když ještě dopilují gramatiku a začnou po večerech překládat, tak mohou vydělat dvakrát až třikrát tolik než redaktoři či copywriteři.

Práce v digitálním marketingu

Mnoho pokročilých copywriterů se následně přesunulo více do digitálního marketingu a zkusili také spravovat PPC. Tato činnost je lépe honorovaná a dá se také velmi dobře vykonávat jako přivýdělek z domova.

Plnění eshopů či další administrativní práce na webu se také dají vykonávat vzdáleně. Stačí lehce pokročilá znalost fungování internetu a redakčního systému.

Přivýdělek copywriting a Instagram
Přivýdělek copywriting a Instagram

Odborné činnosti z pohodlí domova

Odbornost je dnes velmi dobře ceněna. Kdo ovládá schopnosti, které nejdou jednoduše naučit, tak má určitou výhodu. Prohlubování odbornosti je efektivnější než přebíhání z jedné práce do druhé.

Účetní po práci často dělají v PC účetnictví svým známým a někdy i jiným klientům. O graficích či vývojářích není ani třeba mluvit. V těchto oborech jedinci naleznou práci krásně na Webtrhu či podobných serverech.

Otázkou ovšem je, jestli chtějí dělat stále u PC. Mnoho kvalifikovaných grafiků či vývojářů zkouší přivýdělky například v barech či hospodách. Ne kvůli financím, ale aby změnili činnost a náplň práce. V baru musí 8 hodin stát na nohou a komunikovat s lidmi, což je většinou úplný opak jejich klasické práce.

Výhodou je přivýdělek v oboru, ale dobrým zpestřením může být také práce mimo obor, která absolutně neodpovídá kvalitnímu CV uchazeče.

Vytvořte si pasivní přivýdělek

Vždy je lepší pracovat na projektu, který bude v následujících měsících či letech generovat peníze téměř bez námahy. Všechny brigády či přivýdělky nabízejí hodinovou mzdu?

Vytvořte si vlastní projekt!

Váš projekt může mít různé podoby od webové stránky po účet na Instagramu. Jeho hlavním účelem bude, aby se stal autoritou v daném oboru a následně jste se propojili s firmami v oboru.

Baví Vás počítačové hry? Máte v nich přehled? Zkuste využít díru na trhu a vytvořit vlastní projekt, který bude následně generovat peníze. Středně velké cestovatelské blogy dokáží vydělávat svým majitelům v pohodě 10 000 Kč měsíčně.

Zkoušejte, avšak nevzdávejte to předčasně!

Obchodujte své domácí práce přes internet

Handmade neboli domácí výrobky poslední dobou velmi bodují. Koho baví tvořit originální šperky či jiné výrobky, tak může propojit ruční práce a prodej přes internet.

Nemusíte tvořit ani vlastní web, protože výborně poslouží největší české hand made tržiště Fler.cz.

Doufáme, že jsme Vám pomohli nastínit možnosti přivýdělků z domova a nasměrovali Vás za tím pro Vás nejvhodnějším.

Články, které stojí za přečtení: