Domů » Jak nám prospívá takzvané kamarádství s výhodami?

Jak nám prospívá takzvané kamarádství s výhodami?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Přátelé v přírodě

Pokud už nějakou dobu nemáte vztah a chybí vám někdo, s kým byste mohli trávit volný čas, možná pro vás kamarádství s výhodami bude to pravé. Co to je a k čemu je to dobré?

Kamarádství s výhodami: Jaká jsou pro a proti?

Oblíbené je hlavně u mladých. Proč? Žádné závazky, pocit samoty a spousta sexu s člověkem, kterého máte rádi. Mezitím si můžete beze strachu hledat toho pravého nebo tu pravou. Samozřejmě to ale s sebou nese určité nevýhody, proto tento typ ,,vztahu” není pro každého. Pojďme se společně podrobněji podívat na to, co by vás mohlo potkat.

Buďte spolu na jedné vlně

Rozhodně byste si měli oba říct, co od sebe vlastně chcete a co očekáváte do budoucna. Možná nebude jeden z vás chtít, aby ten druhý po čas kamarádství s výhodami s někým randil. Pamatujte na to, že tu nejde o to, aby se ten druhý dovtípil toho, co chcete, aniž byste to museli říct nahlas. Spíše se snažte o přesný opak. Vzpomeňte si na film 50 odstínů šedi – Christian měl také daná pravidla, na kterých se buď obě strany shodly nebo je pozměnily.

Pro lepší časy

Je vám doma smutno, chybí vám se vedle někoho probudit, vařit mu, dívat se společně na seriály a povídat si klidně celou noc. Váš kamarád vám může tuto prázdnotu vyplnit. Ve své podstatě budete mít pocit, že jste s někým ve vztahu, protože s ním budete trávit spoustu času, avšak když jeden z vás nebude mít čas, nelze tropit žárlivé scény, protože spolu nechodíte.

Kamarád přes noc

Sex je potřeba jako každá jiná. Spát se svým kamarádem je mnohem lepší, než spát s někým, koho neznáte někde na párty. Svého přítele znáte, můžete mu důvěřovat, ALE! nezapomínejte na ochranu, protože i přes to, že ho/jí dobře znáte, to neznamená, že je čistý. Nemusí o tom ani vědět. Navíc – žádná antikoncepce není stoprocentní, proto volte takovou metodu, kde je procento co nejmenší. Představa, že otěhotníte se svým kamarádem asi není ideální, že?

Mladí, lidé, sex, vášeň, kamarádi s výhodami
I přes to, že jste přátelé, nezapomínejte na ochranu.

Důvěra na prvním místě

Pokud jste přátelé, vzájemně si důvěřujete. Jako kamarádi s výhodami si zaveďte jedno důležité pravidlo – buďte k sobě vždycky upřímní. Spí váš kamarád jenom s vámi? Jak jistě to můžete vědět? Když si hned ze začátku řeknete, že si budete říkat všechno, zamezíte tak nechtěným překvapením, jako je oznámení vztahu nebo odjezdu ze země.

Všechno jednou končí

Od tohoto ,,vztahu” byste toho neměli moc očekávat, mohli byste si akorát ublížit. Dost možná se stane, že jednoho dne přijde opačná strana a řekne vám, že už nechce dál pokračovat. Možná už si našel svou lásku a vy zůstanete zase sami. I s tím musíte počítat. Na druhou stranu se vám ale také může stát, že spolu už zůstanete. Pokud totiž s někým máme sex, vyplavuje se nám hormon oxytocin, kterému se jinak přezdívá hormon lásky. Když se tedy poštěstí, uvědomíte si, že vám je spolu opravdu dobře, zamilujete se a bude z vás pár.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz