Domů » Práce z domova | Pozice a nabídka práce » Affiliate marketing manager

Affiliate marketing manager

autor Patrik Pilous

Práce v affiliate marketingu

Affiliate marketing neboli partnerský marketing je oblíbený druh výkonnostního marketingu, kde je doporučováno za pomoci velkých obsahových webů či jiných druhů stránky prodejce.

Zde lze zjisti podle unikátního kódu, odkud proběhla konverze za produkt či službu. 

Affiliate marketing manager zprostředkovává plnění programu mezi prodejcem a partnerem. Schvaluje především kreativy, vymýšlí nové formy propagace a komunikuje s oběma stranami podrobné podmínky.

Většina kontraktů či konverzí probíhá přes takzvané affiliate sítě, kde je více programů s přesnými podmínkami a partner si tak zde může vybrat ten pro sebe nejvhodnější. Navíc vidí i prokliky ze svého webu na prodejcův a konverze. 

Čím zajímavější nabízí prodejce procento a absolutní vyšší částku, tak tím je jeho program oblíbenější.

Z mnoha affiliate manažerů se následně stali úspěšní inzerenti, kteří na internetu na affiliate marketingu pohádkově zbohatli. Jejich CV tak zdobí přechod ze zaměstnání na volnou nohu.

Affiliate je perspektivním oborem, který dává podnikavým jedincům velmi zajímavou příležitost osobního rozvoje, růstu a slušného finančního zajištění. V současnosti je velkou výzvou propojení klasického affiliate marketingu se sociálními sítěmi a infuencery, kteří mají velký dosah a vliv. Přečtěte si také o 19 tipech, jak získat dosah na Instagramu.

 
Potřebné dovednosti
Komunikace 72%
Organizace 90%
Obchodní myšlení 78%
0
Průměrný plat affiliate marketing managera

Nabídky práce na pozici affiliate marketing manager

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz