Domů » Práce z domova | Pozice a nabídka práce » Překladatel | Rozená práce pro externisty

Překladatel | Rozená práce pro externisty

autor Patrik Pilous

Externí překladatel

Překladatelé jsou i v době Googlu stále třeba. Externí překladatelé mohou pracovat na překladu knížek, manuálů nebo třeba pracovat u soudu jako soudní překladatel.

Překladatelská práce má dle úrovně náročnosti širokou paletu finančního ohodnocení. Jsou překladatele pracující s platem 20000 Kč, avšak jejich odbornější kolegové v nadnárodních korporacích mohou mít i desetkrát tolik.

Překládáním se živí lidé, kteří velice dobře vynikali v učení jazyků a mají také jazykový cit. Pro překladatele je nutná perfektní znalost obou jazyků i s určitým kulturním kontextem.

Angličtina se stala v dnešním globálním světě určitým standardem, takže na ní není většinou třeba překladatele. Populární je němčina, ruština nebo čínština. Přečtěte si náš článek o tom, jak se naučit italsky.

Pro překladatele na volné noze jsou zásadní kontakty a reference. Spolupráce v tomto oboru je vytvořená na důvěře a kvalitně odvedené práci. U písemných překladů nesmějí být v textech a dokumentech chyby. U překládání rozhovoru musí překladatel také disponovat soft skills na vysoké úrovni, aby se obě strany rozhovoru cítily komfortně. Zajímavou disciplínou je také překládání knih a odborných publikací.

Potřebné dovednosti
Jazykový cit 95%
Rychlost 90%
Technické dovednosti 35%
0
Průměrný plat překladatele

Nabídky práce na pozici externího překladatele

citace webové stránky
Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz