Domů » Jak se naučit italsky! Jde to rychle a online?

Jak se naučit italsky! Jde to rychle a online?

autor Míša z Italského snu
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak se naučit italsky

Pokud si pokládáte otázku, jak se naučit italsky nebo jak s italštinou vůbec začít, tak jste zde na správném místě. Italský jazyk je jedním z nejkrásnějších jazyků světa. Jeho tonalita je zpěvná, slova jdou za sebou tón v tónu a italská slovíčka se vám rychle vryjí do srdce. Jak to ale udělat, aby se vám vryla i do paměti? Jde se italsky naučit rychle, snadno a online? Dnešní doba internetu nám dává možnost, se tomuto krásnému jazyku dostat pod kůži rychleji, než to bylo kdy dříve možné.

4+1 tipů, jak se naučit italsky rychle a online

Pokud milujete italský jazyk a rádi byste se jej naučili z pohodlí vašich domovů, já vám dnes poradím, jak na to. Obklopte se italským jazykem online a já vám garantuji, že za chvíli budete sázet italské fráze a slovíčka tak, jako praví Italové. Důležité je nadšení trénink i zmiňované vhodné prostředí.

Italsky snadno a rychle

Jestliže máte to štěstí a máte možnost studovat italský jazyk přímo v Itálii, tím lépe pro vás. Nemusíte ale házet flintu do žita, pokud vám to vaše momentální situace neumožňuje. Jsme v roce 2020 a nikdy nebylo jednodušší se vašemu oblíbenému jazyku naučit rychle, jednoduše a přímo z domu. Ať je to kdekoliv. Svět internetu nám podává pomocnou ruku a tak není čas na výmluvy ani odkládání.

Já osobně jsem se naučila italsky také úplně sama. Nepotřebovala jsem k tomu univerzitu, drahé kurzy ani mučení se v podobě neustálého ležení v knížkách. Chcete vědět, jak se mi to povedlo?

V první řadě je důležitá vášeň a chtít. Jsem přesvědčená, že pokud něco chceme, milujeme a toužíme se v tom zdokonalit, tak právě to jsou stavební kameny úspěchu. Základy italštiny se dají zvládnout poměrně rychle. Pokud si tedy na sebe, alespoň občas, uděláte rádi čas. Studium italštiny není o tom, že se musíte trápit věčným šprtáním a trápením se nad složitou gramatikou. Krůček za krůčkem se můžete přiblížit svému vysněnému cíli a naučit se italsky jazyk snadno a rychle.

Jak se nejrychleji naučit italsky.
Italtština pro začátečníky

Jak se co nejrychleji naučit italsky?

Osobně vám doporučuji si z učení italštiny udělat užitečný koníček. A také se hned na začátku studia jazyka nepouštět do složitých obratů, či gramatiky. Vezměte to zlehka. Můžete začít například názvy barev, číslovkami nebo jednoduchými slovními obraty. A to takovými, které se vám budou hodit v počáteční konverzaci.

Doporučuji začít tím, jak se v italštině řekne dobrý den, děkuji nebo třeba fráze představování se. Jmenuji se Míša, jsem z České republiky, je mi 32 let. Jednoduché fráze na začátek jsou také např.: Jak se máš? Mám se dobře a ty? Kolik to stojí? Kde je? Kdy? Kam? Atp.

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.

Určitě mi rozumíte, co se tím snažím říct. Opravdu není moc rozumné, naložit si italského jazyka příliš. S takovou se totiž akorát unavíte, studium vás přestane bavit a po čase to vzdáte. Skvělé také je, se italským jazykem online obklopit v co největší možné míře. Ale stále zábavně a efektivně. Jak na to? Pokračujte v čtení následujících řádků.

Zábavné tipy, jak na základy italštiny

Zábavné tipy, jak na základy italštiny.
Italština zábavně a rychle

Slibuji vám, že díky následujícím tipům se italsky naučíte z pohodlí vašich domovů raz dva. Věřte mi. Všechny zmíněné položky na seznamu jsem sama ozkoušela, pomohly mi a doteď je velmi ráda využívám. Jde o tipy, které do studia italštiny vnáší radost a především jsou velmi efektivní.

Tip numero 1:

To, co byste obvykle četli nebo se nad tím bavili ve vašem rodném jazyce, dělejte to v jazyce italském! Rádi zahrádkaříte? Pročítáte si na internetu články o vaření, vyšívání nebo o fotbale? Zkuste to teď italsky! Ano, vím, že první dny, týdny ba i možná měsíce to nebude jednoduché. Ale časem zjistíte, že chápete více a více italských slov i frází. Trpělivost růže přináší, amici!

S články a materiály to není u italštiny samozřejmě tak jednoduché jako u angličtiny, kde je možností mnohem více. Přečtěte si také našich 5 tipů k učení angličtiny.

Tip numero 2:

Určitě máte rádi i filmy, seriály, dokumenty či rádi sledujete videa na internetu. Tak jako je pro naučení se cizího jazyka důležité čtení, stejně tomu tak platí i v případě poslechu. Pokud milujete italský jazyk, zajistě se vám budou líbit také italské filmy. Nebo si pusťte váš oblíbený seriál, audio přehoďte do italštiny a nechte se unést na vlně italské artikulace. Není nic zábavnějšího! V kombinaci s titulky se naučíte ještě mnohem více a budete rozumět jednodušeji. Na Netflixu naleznete mnoho skvělých italských filmů, které si můžete pustit v originále s českými titulkami. Až pokročíte, tak můžete zvolit zahraniční filmy s italskými titulkami či dabingem.

Tip numero 3:

Neradi trávíte čas u televize? A co takhle podcasty? Audio nahrávky jsou také skvělým způsobem, jak se dostat italskému jazyku blíže a přitom hravě. Výhodou podcastů je, že zabijete dvě mouchy jednou ranou a můžete začít vaši lekci italštiny hned ráno při chystání se do práce, cestou v autě nebo při večerním vaření. Na internetu najdete italských podcastů hodně a můžete si vybrat na základě vaší pokročilosti.

Tip numero 4:

Online svět nám nabízí virtuální ruku i v podobě různých aplikací a programů, které se týkají italštiny pro samouky. Do mobilního telefonu si stáhněte vámi zvolenou aplikaci. Až budete mít 5 minut času navíc, můžete se učit formou kvízů, pomocí obrázků nebo dopisováním chybějících slov do vět. Nejznámější je aplikace Duolingo, která je skvělá pro začátečníky a nudit se s ní při studiu italského jazyka určitě nebudete. Vše je v ní přehledně rozděleno do lekcí, dostáváte okamžité zhodnocení i tipy na to, jak se v italštině neustále zlepšovat. Navíc Duolingo vyniká skvělým motivačním systémem.

Tip numero 5:

Tak jako je při studiu italštiny důležité čtení, psaní a poslech, nesmíme zapomenout ani na mluvení. Právě mluvením se vaše mozkové závity zapojí opravdu hodně a vy si tak spoustu nových italských slovíček zaryjete rychle do paměti. No jo, ale možná si říkáte, jak to udělat online? Nebo to mám mluvit sama se sebou?

Mluvit, mluvit a mluvit!

To je samozřejmě také skvělá možnost! Já ale doporučuji najít si na internetu buď nějakého lektora, který dává hodiny italštiny přes Skype nebo si prostě udělejte přátele na dálku! Může to být někdo, kdo třeba v Itálii žije a rád si s vámi italsky popovídá (například já). Nebo člověk, který má stejnou vášeň pro italštinu jako vy. Chápu, že se budete na začátku možná stydět. Ale není se čeho bát. Opravdu vám to hodně pomůže. Nevažte se a odvažte se!

Všechno jde, když se chce

Věřím, že minimálně jeden z výše uvedených tipů se vám zalíbil a rádi jej zkusíte. Každému vyhovuje jiná forma výuky a je jen na vás, jestli je zkombinujete všechny nebo začnete postupně. Pamatujte, že jste to vy sami, kdo rozhodne o tom, za jak dlouho se dá italsky naučit.

Jde o to, si studium italštiny hlavně užít. Protože co si budem. Krom toho, že je italský jazyk nádherný, je i jazykem Italů, kteří se životem snaží proplouvat s lehkostí a vášní. Pokud k italskému jazyku a učení se online zaujmete takový postoj, úspěch vás nemine.

Na konec bych vám ráda jako bonus doporučila bibli italského jazyka. Najdete ji v tištěné verzi, ale součástí je i audio CD. Tahle kniha pomohla v začátcích nejen mně, ale i mnoha dalším milovníkům italštiny. Jde o učebnici italštiny (nejen) pro samouky a najdete v ní opravdu všechno, co vám k naučení se jazyka pomůže rychle a zábavně.

Italština (nejen) pro samouky
Italština pro samouky

Cizí jazyky jsou pro nás příjemným benefitem, bez rozdílu věku. Otevírají nám nové dveře a pomáhají poznat kulturu dané země zase o kousek lépe.

Přeji vám spoustu úspěchů na vaší cestě a doufám, že jsem vám dnešním článkem pomohla, navnadila vás a inspirovala k učení se italštiny online snadno a rychle. Myslete vždy na to, že učení jazyka by měla být zábava.

Buona fortuna a tutti voi!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz