Nejvýhodnější konsolidace půjček + Srovnání

V našem přehledu srovnáváme tři nejvýhodnější možnosti konsolidace, sloučení i refinancování půjček na našem trhu. Nejvýhodnější konsolidace půjček pro dlužníky a sloučení půjček se jednoznačně vyplatí a téměř všichni dlužníci po konsolidaci svých stávajících úvěrů následně splácejí méně. Nejvíce se konsolidace vyplatí dlužníkům, kteří mají mikropůjčky a takzvané půjčky pro dlužníky

4.7/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– Dva platné doklady s fotkou.

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední tři měsíce.

4.2/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– Dva platné doklady s fotkou.

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední tři měsíce.

4.5/5
0 %
od

– Minimální věk 18 let

– Občanství České republiky nebo trvalý pobyt na území ČR

– Vlastnictví bankovního účtu

– Dva platné doklady s fotkou.

– Výpis z bankovního účtu žadatele za poslední tři měsíce.

Příliš vysoké měsíční splátky

První možností, proč refinancovat půjčku jsou nevýhodné mikroúvěry a půjčky pro dlužníky. Druhou variantou jsou ovšem příliš vysoké měsíční splátky, které dlužník nezvládá splácet nebo mu to dělá problémy.

Bankovní konsolidace

Většina bank nabízí nějakou formu konsolidace úvěrů, jelikož tím získávají nové klienty nebo větší kontrolu nad financemi stávajících klientů. Banky většinou pečlivěji kontrolují registr dlužníků než nebankovní společnosti a o konsolidaci je také možné po staru zažádat na pobočce.

Dnes můžete konsolidovat půjčky i online

Dříve úplné sci-fi. Dnes již někteří poskytovatelé půjček ovšem nabízejí sloučení a konsolidaci půjček online při dodání všech potřebných dokumentů a oprávnění. Součástí je také krátký rozhovor po telefonu.

Konsolidací půjček ušetříte

Spočítat konsolidaci či refinancování nic nestojí a můžete tak ušetřit i tisíce ročně. Pokud máte již delší dobu půjčku či půjčky, tak zkuste oslovit jednu z vybraných společností, aby vám případně vypracovala návrh a podmínky refinancování půjčky. Následně se můžete rozhodnout.

Nejvýhodnější konsolidace

Stejně jako si vždy vybíráte nejvýhodnější půjčku, tak byste si také měli vždy srovnat výhodnost refinancování či konsolidace svých stávajících závazků a půjček. Pokud jste dlužník, tak počítejte s tím, že se banka bude dívat do registru. Pro samotnou konsolidaci budete potřebovat minimálně dva doklady totožnosti, výpis z účtu a potvrzení o výši příjmu. Konsolidace půjček pro dlužníky je doporučovanou variantou a řešením problémů většiny finančních poradců a odborníků, kteří říkají, že většinou lidé příliš dlouho se sloučením půjček váhají a zbytečně se tak sami připravují o peníze. Nejlepší konsolidace půjček je samozřejmě ta, která nechá dlužníkovi nějakou finanční rezervu pro život a také zajistí výhodné splátky a RPSN.

Pozitivní myšlení ikona

Časté otázky ke konsolidaci půjček

Konsolidací je myšleno sloučení a spojení úvěru do jedné půjčky. Obecně konsolidace funguje tak, že po tom, co o konsolidaci zažádáte, tak si banka či nebankovní společnost spočítá, kolik by stálo ihned vyplatit všechny dosavadní úvěry a na základě toho vám poskytne nový úvěr s novými podmínkami. Často výhodnější, jelikož chce získat nového klienta, který u ní bude splácet následně sloučenou půjčku a možná v budoucnosti využije i další produkty banky či nebankovní společnosti.

Většina bank vám dokáže sloučit klasické dlouhodobé i krátkodobé půjčky. Navíc dokáže sloučit také drahé půjčky z kreditních karet, kontokorenty a další. Spíše než počet subjektů, u kterých má klient půjčeno, je důležitá celková částka. Tu většina bank stropuje na 1 000 000 Kč.

Tyto pojmy nejsou synonyma, ale refinancovat se dá vždy jen jeden úvěr, kdežto konsolidace je naopak vždy spojení alespoň dvou půjček.

Další půjčení při konsolidaci je možné, pokud banka či nebankovní společnost uzná za vhodné, že můžete konsolidovanou půjčku v pohodě splácet.

I v tomto případě se dá konsolidovat, pokud nejste již předluženi. V tomto případě je to velmi vhodné, jelikož si můžete prodloužit dobu splácení a dostat se tak z problémů se splácením a z dluhové pasti.