Půjčka pro lidi v exekuci na dluh

Půjčka pro lidi v exekuci je obecně velmi těžko dosažitelná. Dobré zkušenosti z diskuzí a recenzí jsme zaznamenali u této půjčky↗️ nebo si vyberte jednu z níže srovnávaných půjček. Proč zde nejsou žádné banky? Protože banky dlužníkům téměř vůbec nepůjčují. Je to pro ně zkrátka příliš velké riziko a navíc to ani není v souladu se zákonem. Lidé v exekuci si chtějí půjčit, ale nezískají často žádný úvěr nebo půjčku se špatnými podmínkami, nesmyslným úrokem i dobou splatnosti. Pokud máte nějaké dluhy a chcete je lepit jinou půjčkou u dalšího poskytovatele, tak to obecně není doporučovaný postup, jelikož těmito nepromyšlenými kroky míříte do takzvané dluhové pasti či spirály, z které je složitá cesta zpět. Důrazně pozor na všechny společnosti, které hlásají „Půjčíme i lidem v exekuci“ nebo „půjčky na OP s exekucí“. Když ale máte promyšlený plán, tak můžete druhou nebo třetí půjčkou předejít nepříjemné exekuci a zabrzdit tento vlak s dluhy za minuto dvanáct.

Jak fungují půjčky na dluhy a exekuce?

Mnoho lidí má velmi napjaté rozpočty a svými příjmy jen těsně pokrývají své závazky na hypotéky, leasingy na auto, běžné výdaje i další spotřebitelské půjčky. Když pak přijde nečekaný pokles příjmů nebo nečekané výdaje, tak se snadno tito lidé dostanou do problémů. Pokud již jsou tito lidé v problémech, exekucích atd., tak jim často zbývá poslední možnost, kterou je půjčka pro lidi v exekuci neboli takzvaná půjčka na dluhy. V našem výběru se můžete podívat na 3 další nebankovní společnosti, které vám mohou poskytnout půjčku i v případě těchto obtíží. Samozřejmě na trhu naleznete ještě další společnosti, ovšem mnoho z nich už je považováno za lichvářské a s pochybnými recenzemi uživatelů. Vždy je předně dobré se zamyslet, jestli nelze situaci řešit jinak než půjčkou a případně se snažit najít si přivýdělek nebo peníze ušetřit. Zde přinášíme našich 10 tipů, jak ušetři peníze!

Pro dlužníky

0 %
od

Pro dlužníky

0 %
od

Pro dlužníky

0 %
od

Víte, jaký je rozdíl mezi exekucí a insolvencí? Mnoho lidí tyto dva termíny stále zaměňuje. Exekuce řeší celý dluh dlužníka. Pokud dluží dlužník částku, kterou nemůže do konce života splatit, tak je exekuce značně nevýhodná a demotivující. Za tímto účelem vznikl institut insolvence, kdy při dodržení všech podmínek může dlužník své dluhy „splatit“ za pět let, i když splatí pouze část a zbylá část je mu odpuštěna.

Půjčka na op s exekuci

Některé nebankovní společnosti dokonce nabízejí takzvanou půjčku na OP s exekucí. To znamená, že vstupní dokument je občanský průkaz. Tyto půjčky bývají ale často drahé a s vysokým úrokem.

Proč půjčka s exekucí

Pokud máte exekuce a nezvládáte splácet své závazky, tak je dobré zvážit také takzvaný osobní bankrot, kdy je dlužníkovy odpuštěna velká část dluhu, pokud dodržuje dané podmínky. Jedná se často o výhodnější a pohodlnější variantu než dále kupit dluhy a další půjčky s exekucí.

Posouzení půjčky

Posouzení půjčky probíhá vždy individuálně. Přihlíží se k výši stabilního příjmu či případným záznamům v registru dlužníků. Kde pomůže dlužníkovy, když má více záznamů o úspěšně splacených půjčkách.

Půjčka na ruku a ihned

Někteří žadatelé o půjčku potřebují peníze ihned a někteří zase na ruku. Co se týká doby vyřízení, tak jsou v současnosti nebankovní společnosti na tyto požadavky velmi dobře připravené. Někteří nebankovní poskytovatelé se chlubí dokonce dobou od požádání po převod peněz na účet do 10-15 minut.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou oblíbeným produktem pro zadlužené, předlužené nebo lidi v exekuci. U bankovních společností je většinou vystavena stopka, pokud má žadatel v registru nějaký vroubek, ovšem některé nebankovní společnosti i s těmito klienty pracují. Žadatel tak musí pouze splňovat hranici 21 let a mít také české občanství. Následně se žadatel orientuje na vybrané nebankovní půjčky s exekucí. Dalšími variantami půjček bez registru jsou různé mikro půjčky nebo půjčky do výplaty. Zde se jedná o nižší částky s vyšším RPSN, takže si společnosti troufnou riskovat a tolik si bonitu klienta neprověřovat. Nanejvýš se zeptají, jestli má žadatel nějaký stabilní příjem (práce, sociální dávky, důchod).

finanční gramotnost

Časté otázky u Půjček pro dlužníky

Jak bylo již řečeno, tak banky ani velké nebankovní společnosti nepůjčí žadateli, který je předlužený nebo má exekuci. Na tomto poli ovšem operuje mnoho nebankovních firem. V případě, že se chcete vyhnout problémům a nezbývá vám jiná šance, než si půjčit, tak vyhledejte jednu z výše zmíněných nebankovních společností, kde můžete dohledat kladné recenze a určitou solventnost společnosti.

Nebankovní společnosti mají povinnost nahlížet do úvěrových registrů, avšak často se tak neděje a tyto společnosti obcházejí zákon. Chtějí vidět pouze občanský průkaz (OP) a výši pravidelného příjmu či výplaty. Všechny půjčky bez registru, okamžité půjčky dlužníkům, půjčka pro dlužníky na ruku, půjčky pro dlužníky s exekucí, půjčky na op s exekuci, půjčka ihned na ruku bez příjmu, půjčíme i lidem v exekuci nebo půjčka i pro lidi v exekuci –> To vše je na hraně. A nebankovní společnosti by měly být velmi opatrné s poskytováním těchto úvěrů. Je zde i společenský aspekt, že tito lidé se ze své dluhové spirály nejspíše nebudou schopni dostat a půjčka v exekuci pro ně může být posledním hřebíčkem do pomyslné finanční rakve. 

RPSN a úrok je u půjček pro lidi v exekuci nebo pro dlužníky velmi vysoký. Důvod je jednoduchý, jelikož společnosti poskytující takový úvěr, tak jsou ve velkém riziku, že žadatel nebude schopný půjčku řádně platit a oni tak nedostanou své peníze zpět. Nebankovní společnosti také nejspíše budou chtít vidět vaše příjmy, jelikož pokud máte dluhy, které již nyní musíte splácet, tak s další půjčkou musíte mít jednoduše na všechny splátky a ještě by vám mělo něco zbýt. Bohužel u nižších částek se nebankovní společnosti příliš nekryjí a klidně vám půjčí, i když na splácení mít nebudete. Následně se ale ozvou a budou po vás půjčené peníze a úroky chtít. 

Za hranou zákona jsou také různé zdarma SMS půjčky nebo půjčky, které se snaží obcházet zákon a vyplácejí peníze na ruku. Zde již můžeme často mluvit o lichvářství.

Pokud máte více než jednu půjčku a cítíte, že se začínáte řítit do dluhové pasti, tak zkuste půjčky konsolidovat a zatáhnout ruční brzdu. Bude pro vás jednoduší dluh obstarávat a také díky konsolidaci půjček budete platit méně.

Pokud máte vysoké dluhy a chcete je řešit nějakou půjčkou pro dlužníky, tak je to s velkou pravděpodobností chyba, jelikož se dostáváte do dluhové pasti. Problémy řešte ideálně včas a použijte refinancování půjčky nebo konsolidaci úvěru.

Konsolidace půjček poskytují bankovní i nebankovní společnosti a jedná se o poměrně dobrý produkt, který může dlužníkovy ušetřit starosti i peníze.

Zkuste se nejdříve s někým poradit a až pak hledejte poslední možné šance, jak získat půjčku.