Půjčka pro lidi v exekuci na dluh

Půjčka pro lidi v exekuci je obecně velmi těžko dosažitelná. Dobré zkušenosti z diskuzí a recenzí jsme zaznamenali u této půjčky↗️ Pokud jste u této společnosti neuspěli, tak si můžete vybrat jednu z níže srovnávaných půjček, které jsou doporučovány → Zaplo | Cool Credit | Cofidis. Proč zde nejsou žádné banky? Protože banky dlužníkům téměř vůbec nepůjčují. Je to pro ně zkrátka příliš velké riziko a navíc to ani není v souladu se zákonem. Lidé v exekuci si chtějí půjčit, ale nezískají často žádný úvěr nebo půjčku se špatnými podmínkami, nesmyslným úrokem i dobou splatnosti. Pokud máte nějaké dluhy a chcete je lepit jinou půjčkou u dalšího poskytovatele, tak to obecně není doporučovaný postup, jelikož těmito nepromyšlenými kroky míříte do takzvané dluhové pasti či spirály, z které je složitá cesta zpět. Důrazně pozor na všechny společnosti, které hlásají “Půjčíme i lidem v exekuci” nebo “půjčky na OP s exekucí”. Když ale máte promyšlený plán, tak můžete druhou nebo třetí půjčkou předejít nepříjemné exekuci a zabrzdit tento vlak s dluhy za minuto dvanáct. Je to ale hra na tenkém ledu a půjčky s exekucí mají značná rizika! Několikrát zde zdůrazňujeme, abyste počítali s vysokými poplatky a úroky!

Jak fungují půjčky na dluhy a exekuce?

Mnoho lidí má velmi napjaté rozpočty a svými příjmy jen těsně pokrývají své závazky na hypotéky, leasingy na auto, běžné výdaje i další spotřebitelské půjčky. Když pak přijde nečekaný pokles příjmů nebo nečekané výdaje, tak se snadno tito lidé dostanou do problémů. Pokud již jsou tito lidé v problémech, exekucích atd., tak jim často zbývá poslední možnost, kterou je půjčka pro lidi v exekuci neboli takzvaná půjčka na dluhy. V našem výběru se můžete podívat na 3 další nebankovní společnosti, které vám mohou poskytnout půjčku i v případě těchto obtíží. Samozřejmě na trhu naleznete ještě další společnosti, ovšem mnoho z nich už je považováno za lichvářské a s pochybnými recenzemi uživatelů. Vždy je předně dobré se zamyslet, jestli nelze situaci řešit jinak než půjčkou a případně se snažit najít si přivýdělek nebo peníze ušetřit. Zde přinášíme našich 10 tipů, jak ušetři peníze!

Pro dlužníky

0 %
od

Pro dlužníky

0 %
od

Pro dlužníky

0 %
od

💡Exekuce a insolvence: Víte, jaký je rozdíl mezi exekucí a insolvencí? Mnoho lidí tyto dva termíny stále zaměňuje. Exekuce řeší celý dluh dlužníka. Pokud dluží dlužník částku, kterou nemůže do konce života splatit, tak je exekuce značně nevýhodná a demotivující. Za tímto účelem vznikl institut insolvence, kdy při dodržení všech podmínek může dlužník své dluhy “splatit” za pět let, i když splatí pouze část a zbylá část je mu odpuštěna.

 💡Zástava nemovitosti: Půjčky v exekuci jsou obecně velmi rizikové, jak pro poskytovatele, tak pro klienta. Samotná exekuce značí určité problémy. Pro nebankovní společnosti je nejrizikovější půjčka v exekuci bez zástavy, proto bez zástavy půjčují jen velmi malé obnosy peněz. Na druhou stranu velmi rizikové půjčky s exekucí se zástavou nemovitosti jsou pro klienta. Díky exekuci je zde pravděpodobnost, že má špatnou platební morálku. Tak může i za poměrně nízkou půjčenou částku přijít o část svého majetku či zastavenou nemovitost. Příběhů, kdy podnikatelé či běžní lidé přišli svoji nebo investiční nemovitost je mnoho. Tak pozor!

 💡Milostivé léto: Mnoho exekucí pochází z hloupě vzniklých pohledávek státu. Lidé je často neřeší a tyto pohledávky a úroky bobtnají. Díky milostivému létu si můžete ověřit zda máte nějakou exekuci a splatit ji bez úroků. Tak se můžete dostat ze začínající dluhové pasti a kolonky “to je ten v exekuci”.

 💡Příběh Jirky: Půjčka s exekucí není sranda. To nám ukáže následující příběh Jirky. Jedná se o vzdělaného mladého muže, který si půjčil své první peníze při studiu na nový počítač. Jednalo se pouze o 4 000 Kč. Následně se mu dluhy začaly nenápadně vršit a Jirka to příliš neřešil. Dostal se do dluhové spirály. Problém byl, že Jirkovo rodiče se dostali do exekuce a tak mu nedávali dobré rady a stejně tak probíhala i výchova. Výsledkem bylo, že Jirka měl ve svých 30 letech dobře placenou práci, ale absolutně nezvládal dluhovou spirálu. Začal se vzdělávat a díky radám se z dluhů za dva roky dostal. Dnes dokonce pravidelně investuje do akcií.

 💡Aktivní řešení problémů se splácením: I nebankovní společnosti mají občas srdce. Pokud vidíte, že splácení nezvládáte, tak se svému věřiteli včas ozvěte a zkuste situaci řešit. Je možné se domluvit na odkladu splátek i bez velkého navýšení. Aktivní řešení je vždy výhodnější než penále.

Půjčka na op s exekuci

Některé nebankovní společnosti dokonce nabízejí takzvanou půjčku na OP s exekucí. To znamená, že vstupní dokument je občanský průkaz. Tyto půjčky bývají ale často drahé a s vysokým úrokem.

Proč půjčka s exekucí

Pokud máte exekuce a nezvládáte splácet své závazky, tak je dobré zvážit také takzvaný osobní bankrot, kdy je dlužníkovy odpuštěna velká část dluhu, pokud dodržuje dané podmínky. Jedná se často o výhodnější a pohodlnější variantu než dále kupit dluhy a další půjčky s exekucí.

Posouzení půjčky

Posouzení půjčky probíhá vždy individuálně. Přihlíží se k výši stabilního příjmu či případným záznamům v registru dlužníků. Kde pomůže dlužníkovy, když má více záznamů o úspěšně splacených půjčkách.

Půjčka na ruku a ihned

Někteří žadatelé o půjčku potřebují peníze ihned a někteří zase na ruku. Co se týká doby vyřízení, tak jsou v současnosti nebankovní společnosti na tyto požadavky velmi dobře připravené. Někteří nebankovní poskytovatelé se chlubí dokonce dobou od požádání po převod peněz na účet do 10-15 minut.

Půjčky bez registru

Půjčky bez registru jsou oblíbeným produktem pro zadlužené, předlužené nebo lidi v exekuci. U bankovních společností je většinou vystavena stopka, pokud má žadatel v registru nějaký vroubek, ovšem některé nebankovní společnosti i s těmito klienty pracují. Žadatel tak musí pouze splňovat hranici 21 let a mít také české občanství. Následně se žadatel orientuje na vybrané nebankovní půjčky s exekucí. Dalšími variantami půjček bez registru jsou různé mikro půjčky nebo půjčky do výplaty. Zde se jedná o nižší částky s vyšším RPSN, takže si společnosti troufnou riskovat a tolik si bonitu klienta neprověřovat. Nanejvýš se zeptají, jestli má žadatel nějaký stabilní příjem (práce, sociální dávky, důchod).

finanční gramotnost

Časté otázky u Půjček pro dlužníky

Jak bylo již řečeno, tak banky ani velké nebankovní společnosti nepůjčí žadateli, který je předlužený nebo má exekuci. Na tomto poli ovšem operuje mnoho menších nebankovních firem. Nebankovní půjčky s exekucí nejsou bez rizika. Vždy dobře zvažte, jestli vám za to půjčka stojí. V případě, že se chcete vyhnout problémům a nezbývá vám jiná šance, než si půjčit, tak vyhledejte jednu z výše zmíněných nebankovních společností, kde můžete dohledat kladné recenze a určitou solventnost společnosti.

Nebankovní společnosti mají povinnost nahlížet do úvěrových registrů, avšak často se tak neděje a tyto společnosti obcházejí zákon. Chtějí vidět pouze občanský průkaz (OP) a výši pravidelného příjmu či výplaty. Všechny půjčky bez registru, okamžité půjčky dlužníkům, půjčka pro dlužníky na ruku, půjčky pro dlužníky s exekucí, půjčky na op s exekuci, půjčka ihned na ruku bez příjmu, půjčíme i lidem v exekuci nebo půjčka i pro lidi v exekuci –> To vše je na hraně. A nebankovní společnosti by měly být velmi opatrné s poskytováním těchto úvěrů. Je zde i společenský aspekt, že tito lidé se ze své dluhové spirály nejspíše nebudou schopni dostat a půjčka v exekuci pro ně může být posledním hřebíčkem do pomyslné finanční rakve. 

RPSN a úrok je u půjček pro lidi v exekuci nebo pro dlužníky velmi vysoký. Důvod je jednoduchý, jelikož společnosti poskytující takový úvěr, tak jsou ve velkém riziku, že žadatel nebude schopný půjčku řádně platit a oni tak nedostanou své peníze zpět. Nebankovní společnosti také nejspíše budou chtít vidět vaše příjmy, jelikož pokud máte dluhy, které již nyní musíte splácet, tak s další půjčkou musíte mít jednoduše na všechny splátky a ještě by vám mělo něco zbýt. Bohužel u nižších částek se nebankovní společnosti příliš nekryjí a klidně vám půjčí, i když na splácení mít nebudete. Následně se ale ozvou a budou po vás půjčené peníze a úroky chtít. 

Za hranou zákona jsou také různé zdarma SMS půjčky nebo půjčky, které se snaží obcházet zákon a vyplácejí peníze na ruku. Zde již můžeme často mluvit o lichvářství.

Pokud máte více než jednu půjčku a cítíte, že se začínáte řítit do dluhové pasti, tak zkuste půjčky konsolidovat a zatáhnout ruční brzdu. Bude pro vás jednoduší dluh obstarávat a také díky konsolidaci půjček budete platit méně.

Pokud máte vysoké dluhy a chcete je řešit nějakou půjčkou pro dlužníky, tak je to s velkou pravděpodobností chyba, jelikož se dostáváte do dluhové pasti. Problémy řešte ideálně včas a použijte refinancování půjčky nebo konsolidaci úvěru.

Konsolidace půjček poskytují bankovní i nebankovní společnosti a jedná se o poměrně dobrý produkt, který může dlužníkovy ušetřit starosti i peníze.

Zkuste se nejdříve s někým poradit a až pak hledejte poslední možné šance, jak získat půjčku.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz