Srovnání cen elektřiny

CENA ZA KWH

2024

Jak postupovat při srovnání cen elektřiny?

Mnoho lidí má spojený přechod k jinému dodavateli s nekalými praktikami, které především v začátcích tohoto odvětví byly naprosto běžnými. Dnes je podomní obcházejí a přepis energie již za zenitem. Lidé si totiž mohou snadno porovnat všechny nabídky z pohodlí domova a zvolit tu finančně nejvýhodnější. Pro tyto podvodníky je jedinou možností jít po starých lidech. Ideálním obdobím pro srovnání cen elektřiny na trhu je doba vyúčtování, kdy se můžete podívat kolik nyní platíte, zadat všechny údaje na internetu do porovnávače a případně přejít k novému dodavateli elektrické energie. Stejně jako u bankovních služeb a dalších klasických produktů, velká část lidí prostě nepřechází, protože je zvyklá. Pokud se nechcete o nic starat, tak stačí, když vyplníte formulář níže a necháte si zaslat nezávaznou nabídku ⬇️⬇️⬇️

Pokud jste si již vybrali nejlevnějšího dodavatele elektrické energie a cenu za 1 kWh již níže nestlačíte, tak je dobré si také projít vlastní návyky práce s energií. Snažte se zhasínat v místnostech, odkud odcházíte. Také určitě stojí za to vyměnit 15 let staré žárovky. Budete překvapeni, jaký pokrok se v této oblasti za oněch 15 let udál. Třetím tipem je úplné vytahování ze zásuvky spotřebičů, které nepoužíváte tak často. Když například využíváte mikrovlnku jednou za 14 dní, tak se vyplatí ji vytáhnout ze zásuvky nebo uspat. V případě, že topíte na elektriku, tak se rozhodně musíte pustit do řádného zateplení. Největší úniky jsou ve stropech a okny. To znamená, že nákladné zateplení zdí můžete řešit až nakonec a u velkých starých baráků se často vůbec nevyplatí.

Elektřina je jedním z hlavních nákladů mnoha domácností. V roce 2022, kdy nastala energetická krize, tak se elektřina stala ještě větší položkou pro domácnosti. V této době zkrachovalo mnoho dodavatelů energií v čele s Bohemia Energy. Této situace využil hlavní dodavatel ČEZ, který získal mnoho lidí zpět. Především lidé, kteří na elektřinu i topí, mohou ušetřit ve srovnání dodavatelů elektrické energie i vyšší tisíce korun ročně, což je již velký zásah do rozpočtu celé domácnosti. Kdo tedy poskytuje nejlepší cenu za KWH?

logo eon


EON 🥈

Distributor i dodavatel elektřiny.
E.ON působí především na jihu Čech jako distributor elektrické energie.
Logo epet elektřina srovnání


EPET 🥇

Tradiční dodavatel elektřiny.
EPET patří k tradičním dodavatelům elektřiny již přes 15 let. Snaží se bodovat především výhodnou cenou a férovými podmínkami.
comfort energy


COMFORT ENERGY 🥉

Výhodný dodavatel elektřiny.
Comfort Energy pochází od stejných vlastníků jako Bohemia Energy, která je největší alternativní firmou pro dodávky elektrické energie.

Pokud se Vám podařilo ušetřit změnou dodavatele elektrické energie, tak se můžete podívat také na naše další srovnávače: Srovnání půjček, srovnání seznamek a srovnání antivirů.

V kilowatthodinách vyjadřujeme množství spotřebované energie. 2 kWh spotřebuje tak přístroj o příkonu 2 000 W za jednu hodinu. Pokud Váš dodavatel udává spotřebu v MWh, tak 1 MWh je 1000 kWh.

Jednotarifová sazba je klasickým nastavením pro domácnosti, které elektřinu využívají pouze k napájení přístrojů a maximálně ohřevu vody. Není již vhodná pro přitápění či dokonce topení.

Zde je rozdělení na vysoký a nízký tarif, který se během dne přepíná. Typicky ve spičkách je cena za 1 kWh vyšší. Naopak přes noc je cena nižší. Pokud chcete přepnout na dvoutarifní režim, tak potřebujete také dvoutarifní eletroměr.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz