NEJLEPŠÍ ANTIVIRUS

SROVNÁNÍ

2021

Jaký antivirus je nejlepší?

V našem srovnání antivirů jsme testovali ty nejlepší antivirové programy na trhu a dle objektivních faktorů jsme vyhodnotili tři úplně nejlepší. Nelze obecně říci, že je jedna firma nejlepší ve všech oblastech internetové ochrany a spojených služeb, jelikož máme antiviry do domácích počítačů a notebooků, antiviry do mobilních telefonů a také rozsáhlé ochranné systémy a řešení pro střední a velké firmy. Stále větší pozornost se ubírá k ochraně mobilních telefonů a také cloudových služeb.

Antivirus Avast logo


AVAST 🥈

Oblíbený antivirus dominující mezi free antiviry.
Avast nabízí antivirus s omezenou funkcionalitou zdarma, čímž je především na domácích počítačích oblíbeným řešením.
ESET logo

ESET 🥇

Nejlepší firemní antivirus a špičková ochrana domácích zařízení.
ESET patří k nejspolehlivějším antivirovým řešením, kdy přesvědčí především skvělými výsledky z nezávislých testů, které často opanuje.
avg logo

AVG 🥉

Spolehlivá ochrana a dobré výsledky zkoušek a testů.
Společnost AVG byla zakoupena Avastem, takže se v současnosti oba antivirové programy chovají poměrně podobně a sdílí virovou databázi.

Vítězem našeho srovnání nejlepších antivirových programů je ESET, který skončil také nejlépe v prestižním nezávislém testu VIRUS BULLETIN, kde zvítězil s 97,5% úspěšností odhalení hrozeb. ESET je jedničkou především v segmentu kompletních zabezpečení firem, kde dominuje. Naopak Avast nabízí na druhou stranu free antivirus zdarma, který si může každý stáhnout a užívat bez velkých omezení. Pokud si tedy budete vybírat mezi těmito dvěma řešeními, tak mějte na paměti, že ESET je o něco propracovanější antivirus, ale Avast je zase jedničkou, pokud za svoji ochranu na internetu nechcete nic platit. Musíte ovšem počítat, že free řešení od Avastu Vás bude čas od času obtěžovat určitými prémiovými doporučeními, kterými se vás budou snažit překlopit do placené formy. Při srovnání dvou hlavních konkurentů tak vidíme i určité odlišení nejen co do zaměření, ale také používají rozdílný monetizační systém.

Jaký antivir ze srovnání vychází nejlépe?

Česko a Slovensko jsou v internetové bezpečnosti naprostými velmocemi. Všechny tři společnosti ESET, Avast i AVG mají kořeny v našich krajinách. Nyní se ovšem jedná o globální hráče, kteří zajišťuji antivirová řešení většině domácností světa a také velkým firmám a korporacím. ESET kraluje v oblasti firemních řešení a naopak Avast je se svým free antivirem nejpoužívanějším antivirus v domácnostech.

AVAST 🥈

1190
690 Pro jedno zařízení
 • Nastavitelné prvky
 • Datově náročný
 • Rozšíření věrze zdarma
 • Ochrana bankovnictví
 • Ochrana emailu proti spamu
 • Ochrana před phishingem

ESET 🥇

1208 NOD32 ANTIVIRUS
 • Skvělá technologie NOD32
 • Rychlý a spolehlivý
 • Nejvyšší procento odhalení
 • Nízké systémové nároky
 • Česká lokalizace
 • Technická podpora
Jednička 🥇

AVG 🥉

650 Internet Security
 • Přívětivé uživatelské rozhraní
 • Chybí rozšířené funkce
 • Dobrá technická podpora
 • Sdílená databáze
 • Spolehlivá ochrana
 • Nezatěžuje systém

Zakladatelé antivirových společností

4 hlavní zakladatele dvou největších antivirových společností spojuje mnohé. Obě společnosti vznikli v propojení dvou hlavních společníků a oběma toto rozložení vydrželo. Všichni čtyři veteráni antivirového průmyslu jsou dnes pohádkově bohatí. Baudiš s Kučerou jsou na 6-7 místě v České republice. Trnka s Paškem jsou zase druhým a třením nejbohatším mužem Slovenska. Oba příběhy patří k významným úspěchům podobajícím se vzniku firem v Silicon Valley. Dnes se již žádné srovnání antivirových programů neobejde bez ESETu ani Avastu.Eduard Kučera

Podnikatel a spoluzakladatel Avastu.
V roce 1991 založil s Pavlem Baudišem ALWIL Software, jejíž hlavní produkt byl antimalware Avast. V roce 2009 byl oceněn podnikatelem roku.
baudiš antivirus avast


Bavel Baudiš

Softwarový inženýr a spoluzakladatel Avastu.
Pavel Baudiš napsal svůj první antivirový program již v roce 1988. Krátce poté začal v tomto oboru podnikat se svým společníkem Eduardem Kučerou.
trnka eset antiviry


Miroslav Trnka

Podnikatel a spoluzakladatel společnosti ESET.
S Peterem Paškem založili společnost ESET a vyvinuli dnes již legendární NOD32. Miroslav Trnka pracoval v ESETu na pozici obchodního ředitele firmy a následně se stal prvním generálním ředitelem.
paško srovnání antivirů


Peter Paško

Podnikatel a spoluzakladatel společnosti ESET.
S Miroslavem Trnkou založili společnost ESET a vyvinuli dnes již legendární NOD32. Peter Paško pracoval v ESETu dlouho na pozici obchodního ředitele. Aktivně programovat přestal až v 50 letech. Dnes se věnuje filantropii

Prestižní srovnání antivirů VIRUS BULLETIN

Virus Bulletin VB100 je nejprestižnější test a srovnání antivirů na světě. Cílem je správná detekce všech testovaných malwarů. Toto testování antivirů probíhá již od roku 1998 a ESET NOD32 je produkt, který za svoji existenci nasbíral největší počet ocenění VB100.  ESET je také velmi nenáročný na zatížení systému. Z dlouhodobých srovnání tedy co do kvality ESET mírně převyšuje svoji konkurenci, čemuž také odpovídá o něco vyšší pořizovací cena. Přirozeně také vzniklo rozdělení trhu s antiviry, kdy Avast ovládl svým free řešením počítače lidí, kteří za svoji internetovou bezpečnost nechtějí platit a následně se je snaží přetransformovat na platící zákazníky. ESET naopak cílí na lidi, kteří mají svoji bezpečnost na prvním místě a ihned si za systém dokáží zaplatit. V segmentu ochrany firem nebo korporací je naopak jedničkou ESET, který se stará o bezpečnost větší části velkých firem. ESET nabízí také nadstandardní prvky ochrany jako je ochrana cloudových sandboxů.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz