Domů » Nejzajímavější koníčky, kteří si oblíbili úspěšní

Nejzajímavější koníčky, kteří si oblíbili úspěšní

autor Kateřina Korčáková
0 komentářů
Nejzajímavější koníčky, kteří si oblíbili úspěšní

Zajímá vás, jaké jsou nejzajímavější koníčky úspěšných? Každý nese v srdci touhu nacházet a rozvíjet koníčky, které odrážejí vaši vášeň a smysl pro dobrodružství. A co víc, mnozí si našli nečekaný způsob relaxace a potěšení v nejrůznějších koníčcích. Ale co mají společné úspěšní lidé po celém světě? Zajímavé je, že mnoho z nich se soustředí na neobvyklé, někdy i zcela excentrické koníčky. Pojďte se podívat na některé z nejzajímavějších aktivit. Překvapivě můžete objevit, že tyto aktivity nejenže napomáhají uvolnění od pracovních povinností, ale také přispívají k rozvoji kreativity, disciplíny a psychické odolnosti.

Elon Musk a japonské meče

Samotný Elon Musk, ikona podnikání a technologického průmyslu, si našel neobvyklý koníček – sbírání vzácných japonských mečů známých jako katany. Jeho vášeň pro tuto starobylou zbraň vystupuje nad rámec jeho obchodních úspěchů a technologických vizí. Musk se aktivně zajímá o tuto uměleckou řemeslnou tradici, věnuje čas studiu a získávání těchto mečů a oceněných děl japonského mečířství. Tento nečekaný koníček ukazuje, že i největší vizionáři mají schopnost najít inspiraci v historii a umění.

Balonové přelety Richarda Bransona

Richard Branson, zakladatel Virgin Group, je známý svým smyslem pro dobrodružství. Kromě svých podnikatelských úspěchů se věnuje létání a balonovým expedicím. Branson má vlastní balon, nazvaný Global Challenger, který ho přivedl k několika rekordním letům, včetně přeletu Atlantského oceánu v roce 1987. Jeho vášeň pro balonové dobrodružství odráží jeho odvahu, touhu prozkoumat nové hranice a zároveň jeho schopnost vytvářet nezapomenutelné zážitky nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

Richard Branson při letu ve horkovzdušném balónu
Richard Branson při letu ve horkovzdušném balónu | Zdroj: Variety.com

Hlubinné ponory Jeffa Bezose

Jeff Bezos, zakladatel Amazonu a projektu Blue Origin, má neobvyklý koníček – hlubinný potápěčský výzkum oceánských hlubin. Skrze jeho společnost Bezos Expeditions investoval do vývoje potápěčského vozíku a podnikl několik výprav, během nichž zkoumal trosky potopených lodí a objevil nové druhy živočichů. Jeho záliba ve výzkumu hlubin oceánů zrcadlí jeho zvědavost a touhu objevovat dosud neznámé světy. A jaké jsou jeho úspěšné projekty?

Bezos Expeditions lokalizovala a vyzvedla zkorodované motory F-1 z mise Apollo 11, které ležely na dně oceánu více než 40 let. Tým použil dálkově ovládaná vozidla pro práci v hlubinách a obnovu motorů, aby se zabránilo další korozi.

💡 Tip: Přečtěte si další tipy, jaké jsou koníčky a hobby úspěšných lidí.

Oprah Winfrey a sbírání starých knih

Oprah Winfrey, jedna z nejznámějších moderátorek a motivačních řečnic, má velkou vášeň pro literaturu a historii. To se odráží v tom, jak pečlivě sbírá a studuje tyto artefakty. Koníček jí umožňuje spojit se s minulostí a hledat inspiraci v myšlenkách a příbězích lidí, kteří žili před námi. Oprahina knihovna v jejím domě v Santa Barbaře je klidná odpočinková místnost plná knih, prvních vydání a uměleckých děl. Sbírka obsahuje tituly, které jí umožňují realizovat její přání:Chci moci cestovat po světe, aniž bych opustila svůj dům.” Kromě prvních vydání také vlastní knihy věnované malířům jako Matisse a Mary Cassatt, fotografovi Cecilu Beatonovi a interiérovému designérovi Davidu Hicksovi.

Díky lásce ke knihám založila Oprah i svůj knižní klub, který má téměř 2 miliony členů. Ten má významný vliv na úspěch knih a často zvyšuje prodeje z tisíců na statisíce nebo dokonce miliony výtisků. Díky své podpoře literatury a autorů se stala významnou osobností vydavatelského světa. Winfrey darovala více než 6 000 knih zařízením pro mladistvé a dalším organizacím, které se věnují mládeži, v rámci partnerství její organizace Angel Network a Americkou knihovnickou asociací.

Tom Hanks a vášeň pro historické psací stoje

Oblíbený herec Tom Hanks je známý svou vášní pro historické psací stroje. Jednou prohlásil: “Na psacích strojích mě vzrušuje, že jsou určeny k jedné jediné věci a s minimálním úsilím, údržbou vydrží tisíc let.” Hanks vlastní asi 250 psacích strojů.

Všechny si je však nenechává. Psací stroje ze své sbírky daruje malým podnikům po celé zemi a dělí se o bohatství své působivé sbírky s ostatními, kteří sdílejí lásku k psacím strojům. Tento koníček ovlivnil i jeho tvorbu, neboť se stal podnětem pro vznik jeho sbírek Neobvyklé písmo (Uncommon Type).

Tom Hanks s jeho sbírkou historických strojů
Tom Hanks s jeho sbírkou historických strojů | Zdroj: Thedailybeast.com

Chov holubů Mikea Tysona

Mike Tyson, bývalý mistr světa v boxu v těžké váze, má velkou vášeň pro chov a závodění holubů. Jeho láska k holubům se datuje od dětství v Brooklynu, kde nacházel útěchu a únik před šikanou tím, že trávil čas s ptáky na střechách. V posledních letech Tyson svou vášeň pro holuby posunul na další úroveň. Byl spatřen na různých místech, včetně vesnice v Polsku, kde získal 100 holubů od místního chovatele.

Tysonův zájem o chov a závody holubů byl významnou součástí jeho života a ukazuje méně známou stránku osobnosti bývalého boxerského šampiona.

💡 Tip: Zjistěte, jak správně využít volný čas.

Máte i vy netradiční koníčky? Tyto příklady ukazují, že i nejúspěšnější lidé mají různorodé zájmy, které jim umožňují nejen relaxovat, ale také odrážejí jejich osobnost, kreativitu a zvědavost. Každopádně, ať už máte jakýkoliv koníček, je důležitou součástí rovnováhy mezi vaším osobním a pracovním životem.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz