Domů » Tipy na levné vánoční dárky, které koupíte, nebo si je vytvoříte sami

Tipy na levné vánoční dárky, které koupíte, nebo si je vytvoříte sami

autor Patrik Pilous
0 komentářů
rodina a vánoce

Dárky nemusejí být drahé. Stačí, když bude poznat, že jste si na nich dali záležet. Máme pro vás 4 tipy, jak udělat blízkým radost právě takhle – od srdce a téměř za hubičku.

1. Fotokniha

V luxusním provedení stojí kolem tisícovky, skromnější verze je za polovic. A pokud se do toho pustíte svépomocí, vyjdou vás náklady vlastně na pakatel. Vytisknout jednu fotku stojí plus minus čtyři koruny. A desky, do kterých pak fotky budete vlepovat, ani nemusíte kupovat. Dají se klidně i zrecyklovat z toho, co najdete doma.

Základem fotoknihy, která vezme za srdce, jsou fotky samotné. Pusťte se do ní, pokud máte v mobilu, v počítači nebo ve starém fotoalbu bohatou sbírku obrázků, které stojí za to zpracovat. S deskami, výběrem a pořadím fotek, doprovodnými texty a obrázky si pak vyhrajte. Může to zabrat celé hodiny, na výsledku to ovšem bude znát.

2. Vlastní výrobek

Jiří Kodet ve filmu Pelíšky tvrdí: „Největší radost udělá takový dárek, který člověk vyrobí sám pro toho druhého. Z lásky.“ Následuje tragikomická scéna, kdy Magda Vášáryová horko těžko předstírá radost z lakovaného samorostu. U vás to takhle ale být nemusí. Jen je potřeba něco doopravdy umět. Potom naopak s vlastnoručně vyrobeným dárkem zabodujete. A je to autentičtější než tuctové dárky z obchodu. Koukněte také na DIY vánoční dekorace.

Jako zručný malíř obdarovanému namalujte portrét. Jako amatérský truhlář vyrobte stůl nebo knihovnu. Nebo jako nadšený elektrikář opravte zaprášený gramofon z půdy. Výroba dárku bude stát pár korun za materiál, připraví vás jen o čas. Čas vlastnoruční výrobou přitom raději neztrácejte, pokud si sami svou úrovní řemesla nejste jistí. Ať to nedopadne jako v těch Pelíškách.

TIP: Jestli jste na tom před koncem roku s penězi na štíru, s dárky se raději uskromněte, ať si nenasekáte problém do příštího roku. Řešení jako půjčka na Vánoce totiž není nejlepší nápad.

3. Drobnost na míru

Za málo peněz bude hodně radosti, když svému blízkému dokážete, že ho dobře znáte a víte, co má rád. To můžou být různé dobroty, alkoholické i nealkoholické nápoje, hudební skupiny, počítačové hry… Klíč je v tom, abyste takovou tajnou libůstku odhalili a máte vyhráno.

Pokud váš synovec miluje Ferrari, i z pouhé klíčenky nebo plakátu s rudým sporťákem bude skákat metr dvacet. Stejně tak vaší tchyni, fanynku filmů a seriálů, může u srdce zahřát obyčejný lístek do kina na film. U takových dárků ale vždycky dvakrát měřte, než abyste řízli vedle. Ujistit se nenápadně v rodině, že míříte správným směrem, by měla být samozřejmost.

Tip: Koukněte také na oblíbené vánoční tradice a zvyky.

4. Naplánujte výlet

Na slibný výlet se k vám každý milerád přidá. Jen ho naplánovat. Pokud jste v organizování jako ryba ve vodě a je na vás spoleh, co takhle připravit pro svého blízkého prodloužený víkend nebo i jednodenní poznávací zájezd pod vaším vedením? Pěkně dopodrobna, s konkrétními spoji, časovým itinerářem, vytipovaným místem na oběd a přespání. Výlet, který budete mít kousek autem, vlakem nebo autobusem, totiž nemusí zase tolik stát.

TIP: Stejně jako je tomu u vánočních dárků, ani u cestování se nebankovní půjčka nevyplácí. Spíš než na krátkodobé zážitky ji raději na věci, které vám budou sloužit dlouho a bez kterých se v životě neobejdete.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz