Domů » 10 Rad a tipů: Jak na první sex?

10 Rad a tipů: Jak na první sex?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
sex

Čeká vás první sex a chcete udělat vše pro to, aby měl hladký průběh? Máme pro vás 10 rad a tipů, které vám ho zpříjemní a pomohou se na něj připravit tak, jak to jen jde. Zde máte článek, jak na první sex!

Proč z prvního sexu nedělat takovou vědu

Pokud jde o váš úplně první sex, pravděpodobně nad ním hodně přemýšlíte, máte nejrůznější očekávání a možná se i trochu bojíte. Obecně je “poprvé” dost přeceňované a dělá se kolem toho zbytečně moc povyku. Nikdy to asi nebude tak perfektní, jak si představujete, jelikož se může stát několik věcí, se kterými nepočítáte – vy nebo partner budete nervózní, nepůjde to rovnou, nebudete se moct uvolnit. Všechny tyto faktory váš prožitek mohou překazit, proto byste se měli zaměřit především na svou psychickou pohodu.

Důležité je také říct, že první sex, ať už ten úplně první, nebo poprvé s novým partnerem, netrvá příliš dlouho. Mnohem důležitější jsou ty následující příležitosti, proto nebuďte zklamaní v případě, že to nebude úplně to, co jste si představovali, na všem se dá pracovat. Oba budete pravděpodobně dost nervózní, tudíž bude váš výkon ovlivněn taky tím.

Nejlepší rada na to, jak k prvnímu sexu přistupovat je nebrat to tak vážně. Užijte si to, nepřemýšlejte nad tím, prostě to nechte plynout. Nebude to nejspíš váš nejlepší sex, ale je potřeba k tomu, abyste se více seznámili a lépe poznali, co se tomu druhému líbí. Můžete se o tom poté pobavit a říct si, na čem je třeba zapracovat, aby to více fungovalo. Když budete více uvolnění, uvidíte, že všechno půjde lépe.

10 Rad a tipů: Jak na první sex?

Pokud jste nyní psychicky nastaveni na to, že vlastně o nic nejde, můžete se přesunout na část příprav. Půjde spíše o to, jak si první sex co nejvíce užít a co vše udělat pro to, aby se jednalo o jedinečnou chvíli.

1. Buďte na stejné vlně

To, že se poprvé blíží poznáte buďto tak, že o tom začnete mluvit, nebo to prostě vyplyne ze situace. Oba byste s tím měli být srozuměni a připraveni na to, že se to stane. Ať už před tím nebo při tom, měli byste na sebe být napojení a poznat, co ten druhý žádá. Jestli je něco, co vám vadí nebo si myslíte, že by vám to nemuselo být příjemné, určitě to řekněte předem. Buďte upřímní a když se vám něco nebude líbit, dejte to najevo. Upřímnost je mezi partnery zásadní.

2. Nezapomínejte na ochranu

Je jedno, jestli berete hormonální antikoncepci, neexistujte žádný druh, který by vás ochránil před pohlavně přenosnými nemocemi. Na první sex určitě nezapomeňte kondom, který chrání jak před nemocemi, tak také před otěhotněním. Na trhu máme již nespočet druhů, od tenkých až po vroubkované, které umocňují zážitek.

sex
Při prvním sexu použije kondom téměř 72 procent mužů a asi 55 procent žen ve věku od 18 do 26 let.

3. Dopřejte si dostatek času

Nespěchejte. Pokud víte, že za hodinu musíte někde být, raději nechte sex na jindy. Je důležité, abyste na sebe netlačili a dopřáli si dostatek času. Když to totiž nepůjde, budete akorát nervózní a celý zážitek tím zkazíte. Ujistěte se, že to necháte plynout a dáte tomu tolik času, kolik bude potřeba.

4. Dejte si záležet na předehře

Abyste se oba dokázali naladit, jeden druhého kvalitně připravte a nepodceňte to. Při prvním sexu klidně použijte také lubrikační gel, který vám může dosti pomoct. Pokud nemáte lubrikační gel, tak můžete použít třeba kokosový olej. Skvělou a nenucenou předehrou před sexem je masáž. Při masáži si zvyknete na dotyky a vyvoláte chtíč. Uvolněte se, vytvořte si příjemné prostředí a pomocí předehry odstraňte veškeré zábrany. Když budete dostatečně vzrušení, sex pak bude mnohem intenzivnější.

5. Zasmějte se nad tím, když něco nevyjde

Nemusí to být pravidlem, ale když jste nervózní, pravděpodobně se stane něco, s čím jste nepočítali. Připravte se na to a neciťte se trapně, pouze se nad tím zasmějte a víc se tím nezabývejte.

6. Na nic si nehrajte

Chcete zapůsobit? Buďte autentičtí a nic nepřehánějte. Pokud nejste tak hlasití, nemusíte si hrát na pornoherečku. Je důležité být už od začátku real, a proto si na nic nehrajte a buďte to vy – nepředstírejte orgasmus, nedělejte, že se vám to líbí, pokud to tak není a nesnažte se nikoho napodobit.

7. Nevytaste hned všechny karty

I když je jasné, že chcete svého nového partnera oslnit, nemusíte udělat všechno hned napoprvé. Začněte postupně, vyzkoušejte pár poloh, nějaké vaše osvědčené triky, ale nechte si něco i na příště. Když vytasíte všechny karty hned, už nepřijde nic lepšího, a to by byla do budoucna škoda. Stereotyp ve vztahu i v sexu je něco, čemu byste se měli vyhnout, proto mějte vždy něco schovaného do foroty.

8. Nepřehánějte to s alkoholem

Potřebujete-li se uvolnit, určitě vám sklenka vína pomůže, ale zastavte se včas. Alkohol kromě uvolnění také znemožňuje pohyb a snižuje výdrž, což by se vám mohlo vymstít. Udělejte si romantickou chvilku, dejte si na kuráž, ale nepřehánějte to.

sex alkohol
Jedna sklenice vína před sexem vás uvolní, ovšem nepřehánějte to, mohli byste se ochudit o zážitek.

9. Mějte rádi sami sebe

Pokud se stydíte za to, jak vypadáte, a svléct se před někým je pro vás noční můra – trénujte. Nemáte-li rádi své tělo, začněte ho milovat, protože jedině tak ho mohou milovat i ostatní. Jestliže nejste spokojení s tím, jak vypadáte, prostě s tím něco dělejte – začněte cvičit a jezte zdravě. Vsadím se ale, že vás partner bude milovat, ať budete vypadat jakkoliv, takže se zbytečně nestresujte.

10. Na nic při tom nemyslete

Poslední krok, který se váže přímo k akci – na nic nemyslete. Nerozrušujte se tím, jak u toho vypadáte, jestli je vše podle vašich představ, a prostě buďte v přítomném okamžiku. Snažte se si to užít co nejvíc a vnímejte partnera, jeho potřeby a gesta. Nezapomeňte, že první sex je první sex a jde v něm především o poznávání.

Je to jenom na vás

První sex může být skvělým, ale také příšerným zážitkem. Vše záleží na tom, s čím do něj půjdete – budete se strachovat, jak to vyjde, nebo hodíte starosti za hlavu a necháte to plynout? Je to jenom na vás. Ať už to dopadne jakkoliv, věřte, že budete mít ještě dost příležitostí to zlepšit. Hodně štěstí!

Koukněte také na článek o tom, jak funguje OnlyFans a na článek o pikantních otázkách při seznámení.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz