Domů » Existuje spojení mezi úspěchem v byznyse a hraním populárních her?

Existuje spojení mezi úspěchem v byznyse a hraním populárních her?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
byznys

Touto otázkou se v posledních letech zabývalo několik studií a celkově jde o téma velmi zajímavé pro veřejnost. Zejména o ně mají zájem lidi, kteří vyrostli na populárních videohrách, jsou v nich třeba velmi dobří a věří tomu, že v nich nabrali zkušenosti, které by se daly využít také v úplně jiných odvětvích. Navíc se s nimi nechtějí loučit ani ve chvíli, kdy zvažují kariéru podnikatele. Jak tedy hraní videoher může pomoci člověku v byznyse?

Odpočinek je stěžejní

Pokud člověk je neustále hlavou v práci, brzo vyhoří. Pro kvalitní pracovní výkon je nutné odpočívat, a jsou lidé, kteří nejlépe vypnou u hraní her. Sport jim třeba nic neříká, navíc je zpravidla třeba ho vykonávat během dne, protože ne všechny podniky mají otevřeno nonstop.

Vytížený podnikatel tak po náročném dni nemá šanci se uvolnit u sportu, na čtení už není dostatečně bystrý, a proto se raději uchýlí ke hraní počítačových her, přičemž někteří se chtějí nechat do zábavy vtáhnout ještě víc.

Nezřídka tak podnikatelé tráví volný čas buď v kamenných casinech, nebo si vyberou spolehlivé online casino, a pustí se do hry. Na otázku, proč tomu tak je, existuje jednoduchá odpověď – online casina jsou snadno dostupná, člověk nemusí nikam chodit, a navíc poskytují adrenalin, který běžné počítačové hry mohou postrádat. Navíc i virtuální casina mají určitou atmosféru, proto jsou také poslední dvě dekády tak populární.

A co si budeme povídat, výhodou těchto her je, že nevyžadují extrémní soustředění, ale spíše dodávají příjemnou stimulaci mozku, tudíž ideální způsob jako odpočívat pro někoho, kdo nedokáže jen nečinně ležet a koukat na seriál.

gamepad

Hry podporují vytrvalost

Kromě odpočinku hry dokáží člověku poskytnout něco dalšího, a sice schopnost zatnout zuby, zlepšovat se, zkoušet věci znovu a jinak, a nakonec uspět. Každý zkušený hráč ví, že v žádné hře nelze být dobrý okamžitě a že i tomuto koníčku je třeba se věnovat. Všichni začínáme od nuly, postupně se učíme pravidla a zlepšujeme se, přičemž v kompetitivních hrách se na špičce udrží jen ti, kteří vytrvají a nenechají se odradit neúspěchy. Přesně tato zkušenost se pak hodí také v byznysu, kde se střídají horší období s lepšími, přičemž hráči dokáží špatná období vydržet a pracovat na sobě i firmě, dokud se situace nezlepší.

Ve studiích se tomu říká schopnost umět prohrávat/selhat, neboť jít do hry nebo podnikání s vidinou, že všechno půjde jako po másle, je prostě naivní. Kromě toho se ale ve hrách dá také naučit rychlému rozhodování, kdy člověk dokáže promptně zhodnotit pro a proti a vydat se tou nejlepší cestou. Dále se můžeme bavit o budování strategie, které se samozřejmě liší od strategie třeba v Age of Empires II, nicméně schopnost plánovat a předvídat se hodí naprosto každému byznysmenovi.

byznys

Umění komunikace a leadershipu

Hry v týmu jsou výborné pro utužování vztahů mezi kolegy, které tak nemusí nutně být profesionální, ale vřelé a přátelské. Když se pracovníci mezi sebou lépe poznají, tráví spolu online více času, komunikují, povídají si a zjistí, že se na sebe ve hře můžou spolehnout, přenese se jejich dobrá zkušenost také do pracovního prostředí.

Navíc během hraní poznají své kolegy jako lidi, tudíž si mohou ujasnit, jakým způsobem s tím kterým člověkem jednat, což je důležité také pro vedoucího firmy.

Vedoucí se totiž ideálně zapojí také a chová se podle toho, jak chce na své zaměstnance působit. Buď je na stejné úrovni jako ostatní, zapojuje se do týmových aktivit a jde mu o to, aby každý člen odvedl stejný kus práce, zatímco se stmelují a poznávají, nebo může působit jako lídr. Pokud totiž vedoucí firmy prokáže schopnost vést ve hře samotné, určitě se to promítne do způsobu, jakým jej zaměstnanci vnímají také ve firmě.

Mohou mu díky tomu začít více důvěřovat, a v případě, že vedoucí je ve hře otevřen nápadům ostatních, jistě nebudou mít problém něco navrhnout i při oficiální poradě.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz