Sázkové kurzy na prezidenta 2023

kurzy prezident 2023

Kdo bude dalším prezidentem?

Ihned po skončení prezidentských voleb v roce 2018 se rozhořely spekulace o možných budoucích kandidátech po Miloši Zemanovi. Volební preference kandidátů pro volby v roce 2023 zatím úzce vycházejí z výsledku prezidentských voleb 2018.

Kurzy na prezidentské volby 2023

Sázkaři uvádějí místo plánovaného regulérního termínu v roce 2023 raději termín „první prezidentské volby po volbách 2018“. Tím se snaží předejít možným komplikacím, kdyby současný prezident Miloš Zeman nemohl svůj mandát dokončit (například ze zdravotních důvodů).

Čtyři roky před volbami jsou spekulace, kurzy i volební preference velmi předčasné a do hry jistě vstoupí ještě mnoho faktorů, které s celou situací značně zamíchají. Je velice pravděpodobné, že budoucí prezident ještě ani sám neví, že bude do prezidentských voleb 2018 sám kandidovat.

Favoriti prezidentských voleb 2023

Jako hlavní favoriti na budoucího prezidenta se zatím rýsují neúspěšní kandidáti na prezidenta z voleb 2018. Mezi tři nejžhavější patří Jiří Drahoš, Pavel Fischer a Marek Hilšer.

Všichni tři se díky popularitě z prezidentské kampaně 2018 hravě dostali v říjnových volbách 2018 do Senátu České republiky. Mediální kapitál z prezidentské kampaně se nedá dohnat statisíci vynaloženými na senátní volby protivníky. Všichni tři tak v Praze zvítězili drtivě. Jiří Drahoš vyhrál dokonce v prvním kole.

Nejvyšší kurz má Jiří Drahoš, který se dostal z kandidátů sice nejdále, ale oznámil, že nehodlá v příštích prezidentských volbách kandidovat. Kurz na Jiřího Drahoše Furtuna ocenila 25:1 na konci října 2018. Kurz 15:1 má Marek Hilšer, který si za závojem ideálů demokracie vytvořil účelové hnutí „Marek do Senátu“ a vyštípal díky své popularitě senátora Libora Michálka, jenž ho podpořil ještě jako neznámého do voleb prezidentských.

Největším favoritem z tří prezidentských kandidátů je Pavel Fischer, který má kurz 10:1. Všichni kandidáti mají výhodu mediálně významné role senátora před nadcházejícími prezidentskými volbami.

Kdo vyhraje prezidentské volby 2023? Může to být zase Klaus?

Ano může. Syn bývalého prezidenta Václava Klause v posledních letech prorazil v ODS a vytvořil si v této politické straně vlastní křídlo. Václav Klaus mladší je rétoricky ostrý politik a mimo voličů ODS oslovuje také elektorát SPD a sociální demokraty. Jeho kurz je až překvapivě nízký a to 10:1 stejně jako má Pavel Fischer.

Do hry o prezidentský úřad může zasáhnout i jeho otec, jenž již prezidentem na dvě funkční období byl. Kurz i přes věk Václava Klause staršího je slibných 25:1.

Kurzy na prezidentské volby 2023

Sázkové kurzy na prezidenta Fortuna

Sázkové kurzy přejí také Jiřímu Čunkovi a Jaroslavu Kuberovi

Jiří Čunek i přes určité kontroverze ukázal obrovskou popularitu při senátních volbách, kde dokázal jako jediný společně s Jiřím Drahošem zvítězit v prvním kole. Kurz na Jiřího Čunka jako budoucího prezidenta je 33:1.

Jaroslav Kubera je další z řady úspěšných senátorů, který také jasně zvítězil v senátních volbách. Oba pány spojuje až neuvěřitelná podpora v jejich domovských regionech. Ovšem budou populární i jako celorepublikový kandidáti?

U prezidentských voleb je široké spektrum kandidátů, avšak většina z nich jsou spíše kuriózními kousky. Výpis těchto sázek při obrovských kurzech je pro sázkovou kancelář vždy jednoduchý zisk. Výpis těch nejzajímavějších 4 roky před volbami najdete níže:

  • Radek Štěpánek 555:1
  • Jana Bobošíková  1200:1
  • Pavel Kováčik 200:1
  • Jaromír Soukup 50:1
  • Jaromír Jágr 68:1