Domů » Jaromír Soukup: Jak přišel k penězům a jaký má majetek?

Jaromír Soukup: Jak přišel k penězům a jaký má majetek?

autor Sandra.J
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak vydělal Jaromír Soukup

Jaromír Soukup je miliardář se ziskovou investicí do několika firem, které zapojil do svého obchodního portfolia. Je vlastníkem TV Barrandov a bez jeho tváře už si tuto televizi snad nikdo nedokáže představit. Co všechno vlastní a v čem podniká?

Kdo je Jaromír Soukup?

Jaromír Soukup je český podnikatel, miliardář, mediální magnát, moderátor a politický aktivista. Narodil v roce 1969 v Mariánských lázních a absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 1993. Po absolvování se odklonil od právnického vzdělání a založil mediální agenturu Médea, které je majoritním vlastníkem. Ta vlastní v Česku a na Slovensku řadu dceřiných firem zabývajících se poradenstvím, výzkumem trhu nebo působením na veřejnosti.

jaromír soukup

V roce 2000 založil vydavatelství Empresa Media.

Do povědomí lidí se dostal tím, že v roce 2012 koupil televizi Barrandov a stal se jejím generálním ředitelem. Kromě řízení stanice působí Jaromír Soukup také jako moderátor různých pořadů na Barrandově. Mezi ně patří mimo jiné Duel Jaromíra Soukupa, Týden podle Jaromíra Soukupa a Instinkty Jaromíra Soukupa.

V lednu 2018 mu byla v rámci cen Trilobit udělena zvláštní negativní cena Zlatý citrón 2018 se zdůvodněním, že jeho diskuzní pořady jsou bizarním koktejlem diletantství a účelového politického aktivismu.

Televizi Barrandov bylo uděleno již několik sankcí, za celou řadu nepravdivých tvrzení, která v pořadech zazněla. Soukup je znám kontroverzním a provokativním stylem žurnalistiky.

Jaromír Soukup je také majitelem profesionálního boxerského týmu Médea Boxing Team, za který sám boxuje.

Majetek nebo dluhy?

České radiokomunikace si nárokují 40 milionů a Czech Digital Group 113 milionů korun. Jaromír Soukup a jeho společnosti čelí i dalším dluhům. Samozřejmě, samotný Soukup má peníze mimo, které včas zainvestoval do nemovitostí, takže určitě neriskuje vše, co vybudoval. Ovšem i sám Soukup byl před několika lety méně obezřetný a věřil ve svůj byznys. Vzal si několik půjček, kde ručil vlastními nemovitostmi a pozemky.

Pod tlakem věřitelů Soukup v roce 2023prodal polovinu Empresa Media Janu Čermákovi.

Jaromír Soukup je majitelem TV Barrandov
Jaromír Soukup je majitelem TV Barrandov | Foto: Pexels

Soukromí Jaromíra Soukupa

Manželkou Jaromíra Soukupa byla ekonomka Monika Drlíková, s níž založil účetní společnost Soukup, s. r. o. Spolu mají dvě děti, syna Lukáše a dceru Natálii. Lukáš Soukup se v roce 2015 stal ředitelem akvizice v TV Barrandov. V té době byl také ředitelem společností Media View obchodující s akvizičním obsahem. 

První manželka Jaromíra Soukupa je sestřenicí podnikatele a politika Martina Nejedlého.

Od roku 2016 byla jeho snoubenkou herečka Kateřina Brožová, která na TV Barrandov vystupovala v seriálech a zábavných pořadech. Rozešli se v roce 2018. Soukup dělal této herečce pořady na míru a stala se stejně viditelná jako on sám.

Od června 2022 byla jeho partnerkou nechvalně známá modelka a moderátorka Agáta Hanychová. Pár již po 3 měsících vztahu oznámil, že spolu čekají dítě. Dne 11. dubna 2023 se Jaromírovi a jeho partnerce Agátě narodila dcera Rozárie. Chvíli na to se rozešli.

„Je něco, co vám jako své instarodině dlužím říct jako první. Náš vztah s Jaromírem je minulostí. Naše cesty se rozdělily a kráčíme si zase každý svou vlastní. Bolí to. Není pro mě lehké o tom mluvit, psát tyto řádky a přiznat si, že jako pár spolu nepůjdeme dál”.

Jaromír Soukup a jeho majetek

Pod jménem Jaromír Soukup je zapsáno několik desítek firem. Mezi ty nejvýznamnější patří Empresa Media, Barrandov Televizní Studio, Médea a Stanford. Dohromady tato mediální skupina vykázala v roce 2018 provozní zisk přes 198 milionů korun. Empresa Media je například vlastníkem časopisu Instinkt. V říjnu 2019 vyšlo poslední číslo časopisu, ale na konci ledna 2021 Empresa Media rozhodla, že od února vydávání časopisu obnoví. Toto rozhodnutí odůvodnila tak, že se nikdo nesnažil díru na trhu vyplnit.

Soukupova finanční situace nemusí být tak stabilní, jak se zdá. V květnu 2019 Aktuálně.cz informoval o tom, že nemovitost v pražském Braníku, v níž sídlila většina jeho firem včetně vydavatelství Empresa Media a mediální agentury Médea, byla zatížena zástavou, jíž Soukupova firma J.S.P. ručila bance za úvěry v hodnotě přesahující 630 milionů korun.

Jaromír Soukup koupil byty v jedné z nejdražších staveb v České republice, pražském V Toweru na Pankráci. Pořídil bydlení sobě i svým dětem. Údajně jde celkem o čtyři bytové jednotky, tedy dvě patra budovy. Několikrát se pochlubil svým nádherným bytem ve 35. patře mrakodrapu na Manhattanu v New Yorku, ze kterého má pohádkový výhled na celé město. V zimě se jezdí rekreovat do rakouských Alp, kde vlastní dům, a když zatouží po teplých krajích, využívá vilu ve Španělsku.

Vlastní také několik pozemků. V jedné obci ve Středočeském kraji vlastní celkem 18 tisíc metrů čtverečních orné půdy a v další blízké obci dokonce téměř 36 tisíc metrů čtverečních. Stavení s obří zahradou o velikosti 4,4 tisíce metrů čtverečních má v okrese Příbram,

Žebříček miliardářů

V roce 2016 Jaromíra Soukupa týdeník EURO v jeho žebříčku českých miliardářů umístil na 91. příčku s majetkem okolo 3,1 miliard korun. O dva roky později zveřejnil Blesk úryvky zprávy od auditorské společnosti Recma o tom, že Médea v roce 2016 pracovala s obratem 238 milionů eur, což v té době bylo lehce přes šest miliard korun. Jeho vlastní časopis Týden mu v roce 2019 přiřkl 58. příčku žebříčku miliardářů s odhadem majetku 4,7 – 5,5 miliardy korun. Magazín Forbes ho však na svůj žebříček, kde hranicí jsou 2 miliardy korun, nezařadil.

💡 Tip: Přečtěte si také článek: Eduardo Saverin: Příběh miliardáře, který pomáhal zakládat Facebook

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz