Domů » Jaké jsou největší výhody gumových autokoberců?

Jaké jsou největší výhody gumových autokoberců?

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
autokoberce gumové

Pomalu přicházíme do období deštivého podzimu, kdy všichni majitelé osobních automobilů naplno poznají výhody gumových autokoberců. Určitě se vám to také někdy stalo. Přišli jste z procházky ke svému autu, ale ve spěchu jste si zapomněli vyčistit boty. Rázem tak na podlaze máte nejenom vodu, ale také bahno a další špínu. Čištěním originálního koberce byste strávili celou věčnost. Naštěstí existuje dost efektivní řešení v podobě gumových autokoberců.

Tip: Přečtěte se také článek o zdravých receptech z brokolice nebo o tom, jak vydělat prodejem fotek.

Gumové koberce vyčistíte během několika minut

Zanášení špíny do interiéru osobního automobilu asi nejde jen tak zabránit. Když jsou nečistoty neúnosné, nezbyde vám nic jiného, než vyndat gumové koberce a pustit se do jejich čištění. Oproti svým textilním konkurentům mají celou řadu výhod. Předně jsou daleko odolnější jak vůči špíně, tak proti vodě. Čištěním textilního koberce byste strávili dlouhou dobu, avšak gumový koberec máte za pár minut jako zbrusu nový.

Při čištění autokoberce z gumy se však neobejdete bez několika užitečných pomůcek. Těmi jsou zejména kartáč a speciální čisticí prostředek. Ať už jsou gumové koberce zaneseny jakýmkoliv nepořádkem, tímto způsobem byste se jej měli velmi efektivně zbavit. Pokud by kartáč nestačil, klidně přidejte silnější proud vody a trochu hrubé síly.

Gumový koberec jako řešení na zamlžená okna

Hledáte další důvody, proč si pořídit autokoberce z gumy? Vlhkost, která se na nich v podzimním období vyskytne, velice rychle vysychá. Teoreticky ani nemusíte počkat na vyschnutí, protože gumový koberec jednoduše vezmete a veškerou vodu vylijete na silnici nebo do příkopu. Díky tomu se v interiéru bude držet daleko menší množství vlhkosti, což se pozitivně projeví na mlžení oken. Budete tak ušetřeni pouštění klimatizace nebo v tom horším případě otírání vnitřního skla hadrem.

Kam schovat elektroinstalaci?

Jako řidič tenhle problém pravděpodobně nikdy nepocítíte, ale z pozice automechanika jde o vcelku významnou komplikaci. U moderních aut dochází překvapivě často k poškození elektroinstalace umístěné pod sedadlem řidiče. Obvykle se tady nachází systémy ovládání klimatizace nebo centrálního zamykání. Proč k těmto selháním dochází? Kvůli přílišné vlhkosti, kterou si drží textilní koberce. U těch gumových na tento problém nikdy nenarazíte.

Přes autokoberce z kvalitní gumy voda nikdy nepronikne k drátům. Elektroinstalace tak zůstane nepoškozená, a vy budete mít jistotu, že je vaše vozidlo ve stoprocentní kondici. Až se příště budete chtít vydat do obchodu pro přímočaré pohony, můžete s klidným svědomím sednout do auta i v zablácených botách.

Gumové autokoberce mají celou řadu výhod. K tomu přidejme ještě příznivou pořizovací cenu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz