decentraland

Decentraland

Decentraland je software běžící na platformě Ethereum, který se snaží motivovat globální síť uživatelů k provozování sdíleného virtuálního světa. Uživatelé Decentralandu mohou nakupovat a prodávat digitální nemovitosti a zároveň v tomto virtuálním světě zkoumat, komunikovat a hrát hry. Postupem času se platforma vyvinula tak, aby implementovala interaktivní aplikace, platby ve světě a peer-to-peer komunikaci pro uživatele. Stejně jako ostatní kryptoměny, tak i Decentraland se stal cílem investorů do kryptoměn, kteří vidí v jeho technologii budoucnost a potenciál. Operace v Decentralandu se řídí dvěma různými typy tokenů, které mají svůj účel.

Decentraland tokeny

LAND – nezaplatitelný token (NFT), který se používá k definování vlastnictví pozemků představujících digitální nemovitosti.

 

MANA – Kryptoměna, která usnadňuje nákupy LAND, jakož i virtuálního zboží a služeb používaných v Decentralandu. Změny softwaru Decentralandu jsou uzákoněny prostřednictvím souboru chytrých kontaktů založených na blockchainu, které umožňují účastníkům, kteří vlastní MANA, hlasovat o aktualizacích politiky, aukcích pozemků a dotacích na novou výstavbu. Na kryptoburzách a investičních platformách nejčastěji najdete jako Decentraland (MANA).

Jak decentraland funguje?

Aplikace Decentraland je vytvořena za účelem sledování nemovitostních parcel definovaných tokeny LAND. Software využívá ke sledování vlastnictví těchto digitálních pozemků blockchain Ethereum a pro zapojení do svého ekosystému vyžaduje, aby uživatelé drželi jeho token MANA. Ten patří například i na Revolutu mezi ty populárnější. Vývojáři dále mohou v rámci platformy Decentraland volně inovovat a navrhovat animace a interakce, které na svých virtuálních nemovitostech mají. Decentraland má mnoho vrstevnatých komponent postavených pomocí inteligentních kontraktů Ethereum. Vrstva konsensu udržuje účetní knihu, která sleduje vlastnictví pozemků. Každá parcela LAND má jedinečnou souřadnici ve virtuálním světě, vlastníka a odkaz na soubor s popisem, který představuje obsah uvnitř parcely.

Proč investovat do kryptoměny Decentraland Mana

Decentraland je vytvořen pro tvůrce obsahu, firmy a jednotlivce, kteří hledají nové umělecké médium, obchodní příležitost nebo zdroj zábavy. Celkově je herní svět Decentralandu označovaný jako dnešním moderním slovem Metaverse rozdělen na 90 601 jednotlivých pozemků LAND, z nichž každý je reprezentován nezaplatitelným tokenem. Každý LAND má rozměry přesně 16 x 16 m (256 metrů čtverečních) a lze jej nalézt na konkrétní souřadnici v Metaverzu.

Ačkoli držitelé LANDů mohou svůj pozemek libovolně zastavět, většina Metaverza je rámcově rozdělena do několika okrsků, z nichž každý má jinou velikost a téma. Decentraland je také jedním z projektů, které pro rozhodování o správě využívají strukturu decentralizované autonomní organizace (DAO). Díky tomu mají držitelé tokenů MANA kontrolu nad tím, jak se svět Decentralandu chová, a to tak, že navrhují a hlasují o aktualizacích zásad, specifikách nadcházejících aukcí LAND a typech obsahu, které jsou v rámci Metaverza povoleny. Decentraland patří rozhodně mezi větší a zajímavější projekty, které mají obrovský potenciál, takže z hlediska investice je možné do této kryptoměny alokovat určitou menší částku. Záleží také na tom, jak moc vás zaujala tato technologie.

Historie

Společnost Decentraland spoluzakládali Ariel Meilich a Esteban Ordano, kteří sice z hlavních pozic v projektu odstoupili, ale stále v něm působí jako poradci. Ariel Meilich dříve zastával v Decentralandu v letech 2017 až 2020 roli vedoucího projektu a je sériovým podnikatelem, který založil několik dalších startupů. Esteban Ordano je bývalým technickým vedoucím společnosti Decentraland a má za sebou dlouhou a pestrou historii v oblasti kryptoměn, kdy pracoval jako softwarový inženýr ve společnosti BitPay například technologií. Začátkem roku 2022 se v Decentralandu objevily významné značky nebo si vněm koupily nemovitosti. Patří mezi ně Samsung, Adidas nebo Atari. Tento krok vystřelil cenu kryptoměny o stovky procent nahoru.

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz