Domů » Iveta Marfláková: Cílevědomost beru jako svojí nejdůležitější vlastnost

Iveta Marfláková: Cílevědomost beru jako svojí nejdůležitější vlastnost

autor Patrik Pilous
0 komentářů
ledová sprcha

Přečtěte si rozhovor s Ivetou Marflákovou o životní cestě, která vedla ke spokojenému a zdravému životnímu stylu.

Co si myslíš, že je tvůj hlavní faktor úspěchu?

Můj klíčový faktor úspěchu je hlavně má cílevědomost. Pokud si stanovím jakýkoliv cíl, ke kterému chci dojít, neustoupím. Jsme tvrdá, paličatá a nenechám se odradit i za cenu, že dojít k cíli může být velmi těžké. 

Nevzdávám věci bez boje, bez snahy to zkusit. Vždy je nějaké řešení.

Jaká pracovní zkušenost tě nejvíce formovala?

Nemyslím si, že jsem prošla nějakými zvlášť významnými pracovními příležitostmi. Po maturitě, kterou jsem měla bohužel odloženou, né že bych byla špatný student, ale před maturitní zkouškou mi praskla plíce a tak jsem musela mít odklad. Asi mi to až tak nevadilo 😊, mohla jsem se více připravit po uzdravení. Ale když se nad tím zamýšlím teď, ten odklad posunul i moji vizi jít na VŠ, na kterou jsem se už samozřejmě nepřihlásila. Takže to vliv mohlo mít nakonec velký.

červené brýle

Práci jsem brala takovou jaká byla. Pracovala jsem jako obsluha čerpací stanice, v obchodě, v automobilovém průmyslu, apod.. Nic co bych vlastně chtěla kdy dělat. Nakonec jsem docela brzy otěhotněla a stala se mámou 😊. Pak přišly zase nějaké brigády a nakonec jsem skončila v Hyundaii. Kde jsem vlastně doteď. 

Mezi tím jsem se stihla vdát a zase rozvést ( uff 😀 ) . A teprve teď ve svých 33 letech se začínám rozkoukávat a pomalu si plnit sny, které chci. Uvažuji o VŠ, kurzy o výživě a trenérství. No je toho spoustu a vše má svůj čas.

Jaké máš mezníky v životě?

Zlomový okamžik v mém životě bylo v prvé řadě těhotenství, ať chceme nebo ne, dítě nám převrátí život vzhůru nohama (v dobrém slova smyslu). Člověk změní priority. A v druhé řadě? Asi to, když jsem odešla od svého manžela, nyní už ex. Chtělo to sílu i kuráž uvědomit si, že mám navíc, než co ze mě dělal on. Co se podnikání týče, tak to doufám všechno teprve přijde, přece jenom jsem ještě mladá a myslím, že má kariéra se teprve rozjíždí. Snažím se pro to momentálně udělat maximum.

Jaké máš nejsilnější a nejslabší stránky?

Mé nejsilnější stránky jsou spolehlivost, a jak jsem již výše zmiňovala cílevědomost. Dokážu být na sebe hodně přísná. Mojí silnou stránkou je i to, že dokážu motivovat lidi, naučit je mít řád. Co mi nejde? Nic. Jde mi všechno 😀 

dřepování

Co trendy v tvém oboru?

Trendy v mém oboru? Tak především reagovat na případné změny. Přicházet s novinkami dřív než konkurenti.

Koho bys doporučila sledovat na sociálních sítích?

Koho sledovat, tak jednoznačně mě :D. Asi záleží, co koho zajímá a na co se člověk zaměřuje. Pro mě na sociálních sítích je dosti inspirativní Jan Kempa – člověk z oblasti sportu, co má spoustu zkušeností a jeho rady a tipy dávají smysl. Dále je to Šárka Šecová, jednou jsem na ní náhodně narazila na IG, dovolím si říct, že to zrovna rozjížděla svoji kariéru ohledně koučinku ve stravování a poměrně hodně dobře se vypracovala a spousty lidí dovedla k vysněné postavě. Učí lidi jíst správně a mít se rád, což je v dnešní době hodně důležité.

Jaké máš denní rituály? 

Moje každodenní rituály jsou ranní ledová sprcha, dávka vitamínu, voda s citrónem a káva. Takhle začíná mé ráno, ano opravdu každé. 100 % doporučuji ranní ledovou sprchu – je to největší a nejlepší start do nového dne. Tělo se nakopne a probudí, ale opravdu ledovou ne vlažnou. Asi není nic, co bych chtěla vynechat. Alespoň teď mě nic nenapadá. I když možná ano, přestat se malovat, ušetřila bych tak 15 minut času a ten bych využila pro spánek.

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

Svému mladšímu já bych vzkázala ať si více věří, ať se nebojí zkoušet nové věci. 

  • Nejoblíbenější citát: VŠECHNO MÁ SVŮJ DŮVOD
  • Nejoblíbenější aplikace: SPOTIFY, INSTAGRAM, GARMIN
  • Kniha která mě v životě nejvíce zaujala: taková kniha není, čtu hlavně četbu z 1. a 2. sv. války, tam je to spíše o zamyšlení a ne o inspiraci
  • Kolik hodin denně pracuju: 8-10h

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz