Domů » Ivo Valenta: Propojení podnikání a politiky

Ivo Valenta: Propojení podnikání a politiky

od Patrik

Ivo Valenta se narodil v Čeledné 3.srpna 1956, a pochází z dvouvaječných dvojčat. Vystudoval Střední hotelovou školu v Mariánských Lázních.

Kdo je vlastně Ivo Valenta? A proč o něm neslyšíme tolik jako o ostatních politicích? Začneme úplně od začátku.

Jeho podnikatelská éra začala roku 1989, kdy koupil čistírnu a poté i prodejnu s potravinami. V roce 1991, společně s bratrem a otcem založili společnost SYNOT, které se zameřuje především na hazard a sázení. S ní společně vznikla i sázková kancelář SYNOT TIP.

SYNOT TIP se zaměřuje jednak na strategické kurzové sázení, avšak později se částečně přeorientoval více do hazardu a internetových rulet.

Jeho společnost je také sponzorem tuzemské fotbalové soutěže, on sám vlastnil fotbalový klub 1.FC Synot (Slovácko), bohužel se zamotal v roce 2004 do velké korupční aféry a poté byl jeho klub potrestaný odpočtem bodů, a sám Valenta dostal podmínku za korupci. Na jaře v roce 2015, dostal poloviční podíl ve společnosti Our Media a.s., které publikují a vlastní také Parlamentní listy.

Ivo Valenta majetek

Ivo Valenta by měl mít v roce 2020 majetek ve výši 5,5 miliardy korun. Valenta dokázal skvěle updatovat svůj byznys a nyní vytváří online hazardní hry.

Politika a podnikání v podání Iva Valenty

Poté nastala změna a Ivo Valenta se začal angažovat do politiky, a to už od roku 2014, kdy kandidoval jako nestraník za Stranu soukromníku České republiky ve volebním obvodu 81. za Uherské Hradiště. Tato cesta se mu stala velmi úspěšnou a v roce 2014 byl zvolen v senátních volbách senátorem, když porazil v druhé kole Pavla Botka. Později v roce 2018 vstoupil do klubu ODS.

Majetek Iva Valenty se odhaduje podle časopisu FORBES na něco okolo 4,4 miliard korun. Valenta se nyní v byznysu orientuje především na zahraniční trhy.

V roce 2019, hodlá převést své společnosti do svěřeneckého fondu a naplno se věnovat politice.

Ivo Valenta si založil své dominantní podnikání na hazardu a zisku z nich. Mnoho lidí je velice citlivých na propojení hazardu a politických funkcí. Problémy s tím měl i mnohem méně kontroverzní Michal Horáček při prezidentské kandidatuře.

Ivo Valenta a Parlamentní listy

Velice kontroverzní internetové médium Parlamentní listy, které je často obviňováno ze šíření nenávistných či dezinformačních zpráv.

Každopádně toto médium má pro určitý výsek populace silnou hodnotu a maximálně mu věří. Parlamentní listy se staly 7 nejnavštěvovanějším internetovým portálem v České republice.

Bulvární a zavádějící titulky zpráv

Kopírování tiskových zpráv či jiného obsahu na internetu či lživé zprávy na objednávku, avšak i přesto jsou Parlamentní listy zajímavým médiem pokrývajícím mnoho voličů. Díky velkému počtu sdílení a vysokému množství zpráv každý den získaly Parlamentní listy vysokou relevanci ve vyhledávačích Seznam a Google.

To znamená, že se dostávají před originální zdroje zpráv a mají stále vyšší dosah z organického vyhledávání Google a Seznam.

Proruské dezinformace

Mnoho webů napojených na Parlamentní listy sdílí a šíří proruské dezinformační zprávy. Jestli je to jen v rámci byznysu nebo za tím stojí i politické tlaky lze těžko odhalit.

Valenta se od Parlamentních listů distancuje

Ivo Valenta se však od Parlamentních listů distancuje a tvrdí, že nemluví do obsahu a fungování jím vlastněného média.

„Média jsou pro mne pouze dobrou investicí.“

Čtěte: Jak vydělat peníze na internetu?

Články, které stojí za přečtení: