Domů » TOP 7: Nejlepší filmy pro teenagery!

TOP 7: Nejlepší filmy pro teenagery!

od Anna Kolářová

V dnešním přemodernizovaném světě je těžké zaujmout teenagera. Samozřejmě, že ani my, jako puberťáci (dnes třicátníci), jsme nebyli lepší. Taky jsme všechno věděli nejlépe, a když nám někdo říkal, co máme dělat, v lepším případě jsme to udělali a mysleli si své, v tom horším jsme se na to prostě vybodli a dospělé poslali Vy víte kam. I z tohoto důvodu bylo těžké vybrat nejlepší filmy pro teenagery roku 2020.

Nabízí se otázka, co to znamená „nejlepší film„? Je to ten nejoblíbenější, ten co vydělal nejvíce? Je to snímek, který zaujal nejvíce teenagerů, o kterém si mezi sebou nejvíce povídali? V redakci jsme se shodli na tom, že nejlepší filmy splňují právě výše uvedené. Tedy neoblíbenější, nejvýdělečnější a ten, o kterém teenageři i mnoho hodin diskutovali.

V našem článku Vám přinášíme snímky, rozdělené na nejlepší filmy pro teenagerky, nejlepší filmy pro teenagery a nakonec pro obě skupiny. Pojďme se podívat, co jsme pro Vás vybrali.

Nejlepší filmy pro teenagerky

Náš článek jsme rozdělili z důvodu, že holky mají většinou jiné zájmy než kluci. Co se týče filmů, mají raději romantické filmy. Přinášíme Vám nejlepší tři snímky pro teenagerky.

High School Musical/Muzikál ze střední (2006 – 2008)

Ve snímku Muzikál ze střední (v originále High School Musical) a jeho pokračováních, najdete lásku, intriky i trápení. Všechny emoce, které teenagerky zajímají. Ve všech třech filmech se setkáváme s hlavními postavami Troyem (Zac Efron), Gabriellou (Vanessa Hudgens), Sharpay (Ashley Tisdale), jejím bratrem Rayenem (Lucas Grabeel) a jejich kamarády ze střední.

První díl Muzikálu ze střední byl natočen v roce 2006. V tomto dílu poznáváme jednotlivé postavy a jejich charaktery. Napsal jej Peter Barsocchini a režíroval Kenny Ortega. Druhý díl byl natočen v roce 2007. Tento díl se odehrává o letních prázdninách v Utahu. Poslední díl byl natočen v roce 2008. Je to závěrečný díl celé trilogie, který uzavírá jednu životní kapitolu hlavních hrdinů.

První film i jeho následná pokračování jsou koncipována jako televizní muzikál. Všechny snímky jsou protkány hudbou, které byli seskládány do soundtracků, kterých se celosvětově prodalo na miliony. Velmi populární jsou také taneční doprovody písniček, které do dnešních dní napodobují teenageři po celém světě (jejich autorem je samotný režisér, který je i choreografem, Kenny Ortega).

Muzikál ze střední – Zac Efron zasáhl jistě nejedno dívčí srdce…

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Snímek Deset důvodů, proč tě nenávidím je inspirován Shakespearovou hrou Zkrocení zlé ženy. Film byl natočen v roce 1999 a režíroval jej Gil Junger. Film získal sedm nominací na cenu Teen Choice Award. Jedním z důvodů, proč jsme zařadili tento film mezi nejlepší filmy pro teenagery byl i ten, že v něm hraje neodolatelný a bohužel již zesnulý Heath Ledger. Jistě nikdo z nás nezapomene na scénu, kdy hlavní hrdinka Kat (Julia Stiles) čte svůj seznam deseti důvodů před celou třídou. Což je pro introverta neskutečný výkon.

Deset důvodů, proč tě nenávidím – Písnička, kterou Ledger zpívá Julii, je přepis písně „I Think I Love You“ od skupiny Partridge Family.

Twilight sága (2008 – 2012)

Dalo by se říci, že všechny filmy, které jsou uvedeny v tomto článku jsou nezapomenutelné, což je zařazuje mezi nejlepší filmy pro teenagery. Ovšem sága Twilight je něčím ojedinělá. Možná to bude temnou fantasy tématikou upírů, anebo nevinnými pohledy plaché Belly. Filmy jsou natočeny podle stejnojmenné knižní předlohy od Stephenie Meyerové. Filmy vypráví příběh milostného trojúhelníku mezi lidskou dívkou Bellou Swan (Kristen Stuart), upírem Edwardem Cullenem (Robert Pattinson) a vlkodlakem Jacobem Blackem (Taylor Lautner). Nejznámější písní z tohoto filmu je píseň Bella´s Lullaby s klavírním sólem.

Twilight sága – Na konkurz na roli Edwarda Cullena přišlo neuvěřitelných 5000 mužů.

Nejlepší filmy pro teenagery

I kluci mají rádi něco jiného, než holky. Například: rychlá auta, napětí, fantasy a postelové dovádění. Předkládáme Vám nejlepší tři filmy pro teenagery. Přečtěte si také naše tipy na motivační filmy.

Prci, prci, prcičky (1999 – 2012)

Původní název scénáře, který posílal scénárista Adam Herz do studia byl: „Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million That Most Readers Will Probably Hate But I Think You Will Love“. Volně přeloženo jako: „Bezejmenná sexkomedie pro teenagery, která by mohla být vyrobena pod 10 milionů dolarů, kterou bude většina diváků nenávidět, ale já myslím, že Vy ji budete milovat.“. Nakonec je originální anglický název „American Pie„.

Hlavní postavou je Jim Levenstein (Jason Biggs), který v každém dílu řeší problém, který souvisí s dospíváním. V prvním filmu přijde o panictví s Michelle Flahertyovou (Allison Hannigan). Druhý díl se odehrává v době, kdy parta kolem Jima chystá nezapomenutelnou party. Jim se snaží s pomocí Michelle vyřešit své sexuální problémy. Na konci filmu si uvědomí, že Michelle miluje. Třetím dílem je zakončen příběh Jima a Michelle, kteří řeší svatbu. V tomto dílu se tolik nevyskytují vedlejší postavy. Ve čtvrtém, posledním dílu, se opět objevují všechny postavy na školním srazu. Hlavní postavy bilancují nad tím, co bylo, jak si tenkrát představovali svůj dospělácký život, a jak by ho teď mohli změnit.

Kromě těchto čtyř hlavních filmů vznikly další čtyři film, ve kterých se objevovaly vedlejší postavy.

 • Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)
 • Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)
 • Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)
 • Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)
Prci, prci, prcičky (filmová série) – Celkem 377 535 diváků navštívilo první díl filmu, a vydělal 23 160 683 korun.

Rychle a zběsile (2001 – 2017)

Filmy Rychle a zběsile (v originálu Fast and Furious) je sérií snímků o pouličních automobilových závodech a tuningu. Nejde tam však pouze o závody, ale také o gangy, lásku, hezké holky a vše co k autům patří.

I přesto, že vzniklo již osm dílů, žádný z nich postupem času neztratil na kvalitě (jak to u dvojek, či trojek bývá). Dokonce i (prozatím odvysílaný) poslední osmý díl je nabitý akcí, rychlými auty a honičkami. Pouze nám částečně ve filmu fyzicky chybí jedna z hlavních postav Brian O´Conner, jehož představitel Paul Walker tragicky zemřel v autě v roce 2013. Scény, které se nestihly natočit pro osmý film, natáčel jeho bratr, který byl poté digitálně upraven.

Na natáčení těchto snímků se podílelo mnoho režisérů. Mimo jiné například Rob Cohen, Justin Lin nebo F. Gary Gray. Hlavní postavy si zahráli: Paul Walker, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez a další. Ne vždy se však všechny postavy sešli ve všech dílech. Ani Paul Walker nehrál ve všech dílech (nehrál ve třetím dílu Tokijská jízda). Na květen letošního roku je naplánována premiéra Rychle a zběsile 9. Jak si tvůrci poradili s postavou Briana ´Connora?

Rychle a zběsile – V pátém dílu za sebou Dom a Brian táhnou trezor. Ve skutečnosti to bylo auto obklopené stěnami (dokonce s vlastním záchodem).

Avengers (2012 – 2019)

Snímky Avengers (do dnešních dní se jedná o čtyři) byli natáčeny podle komiksové předlohy od Marvel Comics. První snímek vznikl pod taktovkou režiséra a scénáristy Josse Whedona. Byl produkovaný jak jinak, než od Marvel Studios. Ve všech Avengers filmech se pospolu objevují superhrdinové, aby pomohli superagentovi Nickovi Furymu zachránit svět před společným nepřítelem Lokim. Ve filmu se sešly komiksové postavy, které předtím již sólově figurovaly na filmovém plátně. V hlavních rolích se představili:

 • Iron Man – Robert Downey Jr.
 • Kapitán Amerika – Chris Evans
 • Hulk – Mark Ruffalo
 • Thor – Chris Hemsworth
 • Black Widow – Scarlett Johansson
 • Hawkey – Jeremy Renner
 • Nick Fury – Samuel L. Jackson
 • Loki – Tom Hiddleston
Avengers (série) – Úvodní scény prvního filmu se natáčely ve výzkumném středisku, které patří NASA.

Film pro teenagerky a teenagery

Určitě se mezi kluky a děvčaty teen věku najdou tací, kteří se s chutí podívají na nejlepší filmy pro opačné pohlaví. Může se najít kluk romantik, který se rád podívá na film 10 důvodů, proč tě nenávidím. Naopak se také může najít holka, která se ráda podívá na rychlá auta v celé sérii Rychle a zběsile. Rozhodně se však obě strany rády podívají na filmy Hunger games, ve kterém se spojuje jak romantika, tak napětí.

Hunger Games (2012 – 2015)

Film Hunger Games je film plný napětí, dramat a zabíjení. Byl natočen v roce 2012 podle knihy s antiutopickými prvky Aréna smrti od Suzanne Collinsové. Do roku 2013 se stal první díl série nejvýdělečnějším filmem společnosti Lionsgate, se sumou 691 milionů dolarů. Již v průběhu natáčení prvního dílu, bylo oznámeno datum premiéry dílu druhého – Hunger Games: Vražedná pomsta. Všechna pokračování Vražedná pomsta, Síla vzdoru 1. část a 2. část byla natočena podle knižních předloh.

Filmy se odehrávají v prostředí post-apokalyptické budoucnosti v zemi Panem. Země Panem se rozkládá v troskách bývalé Severní Ameriky. Příběh v prvním a druhém snímku se točí kolem pořádání Hladových Her (Hunger Games). V těchto hrách se snaží přežít Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) a Peet Mellark (Josh Hutcherson). To se jim i přes velké obtíže podaří. V posledních dvou dílech se Katniss snaží zachránit nejen holý život, ale bojuje o budoucnost obyvatel celého Panemu. Bude i v této misi úspěšná?

Hunger Games – V New Yorku byla dokonce výstava rekvizit z filmů Hunger Games.

Jaké jsou nebo byli Vaše nejlepší filmy pro teenagery? Souhlasíte s naším výběrem, anebo byste do něj zařadily i jiné snímky? Podělte se s námi o Váš názor v komentářích.

Články, které stojí za přečtení: