Domů » TOP 7: Nejlepší filmy pro teenagery!

TOP 7: Nejlepší filmy pro teenagery!

autor Anna Kolářová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nejlepší filmy pro teenagery

V dnešním přemodernizovaném světě je těžké zaujmout teenagera, avšak dlouhodobě vidíme jisté průsečíky, které filmy fungují nejvíce a jsou nejvíce vyhledávané. V jisté době se stal synonymem top komedie pro teenagery kultovní snímek do češtiny přeložený jako “Prci, prci, prcičky”, který oslovil dalo více než jednu generaci. Právě komedie jsou nejoblíbenějším žánrem všech puberťáků a teenagerů.

Po tomto úspěchu se strhla úplná lavina filmů, které pracovaly se stejnými ingrediencemi sexu, střední školy i panictví. Béčkových amerických komedií po vzoru “prciček” vznikla celá řada, při upadající kvalitě začal upadat i sám žánr.

Herci jsou zpravidla v teenagerských komediích ze střední školy minimálně o 5-8 let starší než je věk, v kterém se lidé na školách pohybují.

Nejlepší filmy pro teenagery

Nabízí se otázka, co to znamená “nejlepší film“? Je to ten nejoblíbenější, ten co vydělal nejvíce? Je to snímek, který zaujal nejvíce teenagerů, o kterém si mezi sebou nejvíce povídali? V redakci jsme se shodli na tom, že nejlepší filmy splňují právě výše uvedené. Tedy neoblíbenější, nejvýdělečnější a ten, o kterém teenageři i mnoho hodin diskutovali.

V našem článku Vám přinášíme snímky, rozdělené na nejlepší filmy pro teenagerky, nejlepší filmy pro teenagery a nakonec pro obě skupiny. Pojďme se podívat, co jsme pro Vás vybrali. S nastupující širokou oblibou Netflixu pro Vás přinášíme také vždy filmy určené především pro teenagery, které můžete vidět také na Netflixu. I na Netflixu u teenagerů vedou filmy se sexuální tématikou, láskou, zábavou i násilím. Jednoduchý koncept party mladých přátel, která zažívá trapasy a dobrodružství stále funguje jen v novém kabátku.

A jak může vypadat takový film pro teeneagery převlečený do nového hávu. Třeba jako seriál vydaný v létě 2021 Sexify, kdy je název inspirovaný veleúspěšnou aplikací na streamování hudby Spotify. Seriál se točí na tom, že studentka se slabými sexuálními zážitky rozjíždí seznamovací aplikaci pro sexuchtivé. Tím narážejí na různá témata z problematiky týkající se sexu a seznamování. Aplikace na seznamování v posledních letech znásobily své zisky, takže je toto téma velmi “sexy” a extrémně aktuální pro teeneagery, kteří jsou zavřeni v době pandémie koronaviru doma. Vše musí samozřejmě hrát s tradičním do trapnosti zacházejícím humorem a komediálním nádechem.

Tip: Sám Netflix tento typ filmů pro Českou republiku nazývá jako Komedie pro náctileté.

Nejlepší filmy pro teenagerky

Náš článek jsme rozdělili z důvodu, že holky/dívky mají většinou jiné zájmy než kluci. Co se týče filmů, mají raději romantické filmy. Přinášíme Vám nejlepší tři snímky pro teenagerky.

Filmy na Netflixu:

 • 365 dní
 • Stánek s polibky
 • Padesát odstínů svobody
 • Všem klukům
 • Aloha

1) High School Musical/Muzikál ze střední (2006 – 2008)

Ve snímku Muzikál ze střední (v originále High School Musical) a jeho pokračováních, najdete lásku, intriky i trápení. Všechny emoce, které teenagerky zajímají. Ve všech třech filmech se setkáváme s hlavními postavami Troyem (Zac Efron), Gabriellou (Vanessa Hudgens), Sharpay (Ashley Tisdale), jejím bratrem Rayenem (Lucas Grabeel) a jejich kamarády ze střední.

První díl Muzikálu ze střední byl natočen v roce 2006. V tomto dílu poznáváme jednotlivé postavy a jejich charaktery. Napsal jej Peter Barsocchini a režíroval Kenny Ortega. Druhý díl byl natočen v roce 2007. Tento díl se odehrává o letních prázdninách v Utahu. Poslední díl byl natočen v roce 2008. Je to závěrečný díl celé trilogie, který uzavírá jednu životní kapitolu hlavních hrdinů.

První film i jeho následná pokračování jsou koncipována jako televizní muzikál. Všechny snímky jsou protkány hudbou, které byli seskládány do soundtracků, kterých se celosvětově prodalo na miliony. Velmi populární jsou také taneční doprovody písniček, které do dnešních dní napodobují teenageři po celém světě (jejich autorem je samotný režisér, který je i choreografem, Kenny Ortega).

2) Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Snímek Deset důvodů, proč tě nenávidím je inspirován Shakespearovou hrou Zkrocení zlé ženy. Film byl natočen v roce 1999 a režíroval jej Gil Junger. Film získal sedm nominací na cenu Teen Choice Award. Jedním z důvodů, proč jsme zařadili tento film mezi nejlepší filmy pro teenagery byl i ten, že v něm hraje neodolatelný a bohužel již zesnulý Heath Ledger. Jistě nikdo z nás nezapomene na scénu, kdy hlavní hrdinka Kat (Julia Stiles) čte svůj seznam deseti důvodů před celou třídou. Což je pro introverta neskutečný výkon.

Deset důvodů, proč tě nenávidím – Písnička, kterou Ledger zpívá Julii, je přepis písně “I Think I Love You” od skupiny Partridge Family.

3) Twilight sága (2008 – 2012)

Dalo by se říci, že všechny filmy, které jsou uvedeny v tomto článku jsou nezapomenutelné, což je zařazuje mezi nejlepší filmy pro teenagery. Ovšem sága Twilight je něčím ojedinělá. Možná to bude temnou fantasy tématikou upírů, anebo nevinnými pohledy plaché Belly. Filmy jsou natočeny podle stejnojmenné knižní předlohy od Stephenie Meyerové. Filmy vypráví příběh milostného trojúhelníku mezi lidskou dívkou Bellou Swan (Kristen Stuart), upírem Edwardem Cullenem (Robert Pattinson) a vlkodlakem Jacobem Blackem (Taylor Lautner). Nejznámější písní z tohoto filmu je píseň Bella´s Lullaby s klavírním sólem.

Twilight sága – Na konkurz na roli Edwarda Cullena přišlo neuvěřitelných 5000 mužů.

Nejlepší filmové komedie pro teenagery – kluky

I kluci mají rádi něco jiného než holky. Například: rychlá auta, napětí, fantasy, sex a postelové dovádění. Předkládáme Vám nejlepší tři filmy pro teenagery a kluky zápasící s pubertou. Jak je již v úvodu zmíněno, tak nejspíše nejvíce lidí v USA ale i u nás si pod filmem pro teeneagery vybaví “prcičky”. Jednoduchý scénář, dobré herecké výkony, trapnost i napětí.

Pokud již tyto filmy máte za sebou, tak si přečtěte také naše tipy na motivační filmy.

Filmy na Netflixu:

 • Čára
 • Dokonalé rande
 • Než přišla bouře
 • Jexi: Láska z mobilu
 • Domácí mazlíček
 • Takový normální kluk (He’s All That)

Prci, prci, prcičky (1999 – 2012)

Původní název scénáře, který posílal scénárista Adam Herz do studia byl: “Untitled Teenage Sex Comedy That Can Be Made For Under $10 Million That Most Readers Will Probably Hate But I Think You Will Love”. Volně přeloženo jako: “Bezejmenná sexkomedie pro teenagery, která by mohla být vyrobena pod 10 milionů dolarů, kterou bude většina diváků nenávidět, ale já myslím, že Vy ji budete milovat.”. Nakonec je originální anglický název “American Pie“.

Hlavní postavou je Jim Levenstein (Jason Biggs), který v každém dílu řeší problém, který souvisí s dospíváním. V prvním filmu přijde o panictví s Michelle Flahertyovou (Allison Hannigan). Druhý díl se odehrává v době, kdy parta kolem Jima chystá nezapomenutelnou party. Jim se snaží s pomocí Michelle vyřešit své sexuální problémy. Na konci filmu si uvědomí, že Michelle miluje. Třetím dílem je zakončen příběh Jima a Michelle, kteří řeší svatbu. V tomto dílu se tolik nevyskytují vedlejší postavy. Ve čtvrtém, posledním dílu, se opět objevují všechny postavy na školním srazu. Hlavní postavy bilancují nad tím, co bylo, jak si tenkrát představovali svůj dospělácký život, a jak by ho teď mohli změnit.

Kromě těchto čtyř hlavních filmů vznikly další čtyři film, ve kterých se objevovaly vedlejší postavy.

 • Prci, prci, prcičky: Na táboře (2005)
 • Prci, prci, prcičky: Nahá míle (2006)
 • Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)
 • Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009)

Českou obdobou prciček jsou Snowboarďáci a Rafťáci, kteří by mohli patřit k pionýrům tohoto žánru u nás. Vojta Kotek a Jiří Mádl se stali idoly a jejich příběhy do velké míry kopírují dějovou linku prciček akorát na platformě českých reálií. Na začátku nepolíbení sexem a špatný vztah k dívkám, který má nakonec šťastný konec.

Prci, prci, prcičky (filmová série) – Celkem 377 535 diváků navštívilo první díl filmu, a vydělal 23 160 683 korun.

Rychle a zběsile (2001 – 2017)

Filmy Rychle a zběsile (v originálu Fast and Furious) je sérií snímků o pouličních automobilových závodech a tuningu. Nejde tam však pouze o závody, ale také o gangy, lásku, hezké holky a vše co k autům patří. U starší generace si film nenašel tolik příznivců, jelikož je jednoduše velmi přehnaný a nerealistický. U teenegarů se stal ovšem kultovní i díky tomu, že dokáže propojit drsné chlapácké vzory, krásné holky, vysněný život a tak trochu pohádkový průběh. Jestli máte rádi realistické snímky, tak tento film není pro vás.

I přesto, že vzniklo již osm dílů, žádný z nich postupem času neztratil na kvalitě (jak to u dvojek, či trojek bývá). Dokonce i (prozatím odvysílaný) poslední osmý díl je nabitý akcí, rychlými auty a honičkami. Pouze nám částečně ve filmu fyzicky chybí jedna z hlavních postav Brian O´Conner, jehož představitel Paul Walker tragicky zemřel v autě v roce 2013. Scény, které se nestihly natočit pro osmý film, natáčel jeho bratr, který byl poté digitálně upraven.

Na natáčení těchto snímků se podílelo mnoho režisérů. Mimo jiné například Rob Cohen, Justin Lin nebo F. Gary Gray. Hlavní postavy si zahráli: Paul Walker, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Michelle Rodriguez a další. Ne vždy se však všechny postavy sešli ve všech dílech. Ani Paul Walker nehrál ve všech dílech (nehrál ve třetím dílu Tokijská jízda). Na květen letošního roku je naplánována premiéra Rychle a zběsile 9. Jak si tvůrci poradili s postavou Briana ´Connora? U hereček i herců do tohoto snímku bylo vždy důležité vybrat líbivé a sympatické typy, které se následně staly idolem dívek i kluků.

Rychle a zběsile – V pátém dílu za sebou Dom a Brian táhnou trezor. Ve skutečnosti to bylo auto obklopené stěnami (dokonce s vlastním záchodem).

Avengers (2012 – 2019)

Snímky Avengers (do dnešních dní se jedná o čtyři) byli natáčeny podle komiksové předlohy od Marvel Comics. První snímek vznikl pod taktovkou režiséra a scénáristy Josse Whedona. Byl produkovaný jak jinak, než od Marvel Studios. Ve všech Avengers filmech se pospolu objevují superhrdinové, aby pomohli superagentovi Nickovi Furymu zachránit svět před společným nepřítelem Lokim. Ve filmu se sešly komiksové postavy, které předtím již sólově figurovaly na filmovém plátně. V hlavních rolích se představili:

 • Iron Man – Robert Downey Jr.
 • Kapitán Amerika – Chris Evans
 • Hulk – Mark Ruffalo
 • Thor – Chris Hemsworth
 • Black Widow – Scarlett Johansson
 • Hawkey – Jeremy Renner
 • Nick Fury – Samuel L. Jackson
 • Loki – Tom Hiddleston
Avengers (série) – Úvodní scény prvního filmu se natáčely ve výzkumném středisku, které patří NASA.

Film pro teenagerky a teenagery

Určitě se mezi kluky a děvčaty teen věku najdou tací, kteří se s chutí podívají na nejlepší filmy pro opačné pohlaví. Může se najít kluk romantik, který se rád podívá na film 10 důvodů, proč tě nenávidím. Naopak se také může najít holka, která se ráda podívá na rychlá auta v celé sérii Rychle a zběsile. Rozhodně se však obě strany rády podívají na filmy Hunger games, ve kterém se spojuje jak romantika, tak napětí.

Hunger Games (2012 – 2015)

Film Hunger Games je film plný napětí, dramat a zabíjení. Byl natočen v roce 2012 podle knihy s antiutopickými prvky Aréna smrti od Suzanne Collinsové. Do roku 2013 se stal první díl série nejvýdělečnějším filmem společnosti Lionsgate, se sumou 691 milionů dolarů. Již v průběhu natáčení prvního dílu, bylo oznámeno datum premiéry dílu druhého – Hunger Games: Vražedná pomsta. Všechna pokračování Vražedná pomsta, Síla vzdoru 1. část a 2. část byla natočena podle knižních předloh.

Filmy se odehrávají v prostředí post-apokalyptické budoucnosti v zemi Panem. Země Panem se rozkládá v troskách bývalé Severní Ameriky. Příběh v prvním a druhém snímku se točí kolem pořádání Hladových Her (Hunger Games). V těchto hrách se snaží přežít Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) a Peet Mellark (Josh Hutcherson). To se jim i přes velké obtíže podaří. V posledních dvou dílech se Katniss snaží zachránit nejen holý život, ale bojuje o budoucnost obyvatel celého Panemu. Bude i v této misi úspěšná?

Hunger Games – V New Yorku byla dokonce výstava rekvizit z filmů Hunger Games.

Jaké jsou nebo byly Vaše nejlepší filmy a komedie pro teenagery? Jaké filmy hýbaly Vaším mládím a pouštěli jste si je stále dokola? Souhlasíte s naším výběrem, anebo byste do něj zařadily i jiné snímky? Podělte se s námi o Váš názor v komentářích.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz