Domů » Jak vás rozvíjí karetní a deskové hry

Jak vás rozvíjí karetní a deskové hry

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak vás rozvíjí karetní a deskové hryJak vás rozvíjí karetní a deskové hry

Deskové a karetní hry jsou často považovány jen za zábavu. Deskové i karetní hry jsou však zábavou rozvíjející a zlepšující Vaše schopnosti, které mohou pomoci při hledání zaměstnání i v jeho průběhu.

Co přináší deskové a karetní hry?

Sociální interakce je jednou z mnoha předností, protože tu počítačové hry nenabízejí. Lidé se učí přijímat role, jenž hra nabízí a pak se v jednotlivých rolích orientovat. Jednání a sociální interakce v rámci hry je jedním ze zásadních předností.

Paměť je při těchto hrách zásadní, tak se ji snažte využívat co možná nejvíce. Samotný pamatovák ve většině her nestačí, pokud tedy nehrajete pexeso. Ještě zásadnější je analyzovat situace a vyhodnocovat tyto situace následně. Přemýšlet o krocích a zvažovat ty nejlepší – někteří lidé to dělají automaticky a někteří na to musí myslet.

Být v hraní her flexibilní

Každý hráč deskovým i karetních her má své oblíbené kousky. Avšak je dobré se podívat za práh a stále zkoušet nové a nové hry. Nejen že Vám to pomůže rozšířit obzory, ale také získáte širší povědomí o taktikách napříč deskovými a karetními hrami.

Hry můžeme dělit podle komplexnosti a míry složitosti pochopení. Některé hry pochopíte za 10 minut, některé za 10 hodin a obsáhnutí pravidel některých her je minimálně deset hracích dní a více.

Drako

Drako je poměrně jednoduchou kombinací strategické a karetní hry. Pravidla jsou jednoduchá a tato hra dokáže i opakovaně zabavit. Poskytuje příjemnou kombinaci schopností hráče s příměsí štěstí na karty. Drako je pro dva hráče a je to souboj tří trpaslíků a draka. Drako poskytuje dva herní styly, krátkou dobu učení a přiměřenou dobu zábavy.

Magic the gathering

Na opačné straně stojí nejúspěšnější sběratelská, karetní hra vůbec. Její doba učení je téměř nekonečná, ale základní pravidla pochopíte po pár hodinách hraní. Být hráčem této hry není krátkodobým koníčkem, ba naopak je to běh na dlouhou trať.

Magic: the gathering hraje na světě přes 16 milionů hráčů v různých koutech planety. V České republice je Magic poměrně oblíbenou karetní hrou a máte možnost si ji zahrát ve všech krajských městech. Samozřejmě k této hře stačí dva hráči a dva herní balíčky – při takovém hraní se ale nevyvarujete herních chyb.


Pravidla jsou složitá a komplexní, takže jejich zvládnutí trvá měsíce. Navíc Magic přichází s každou sérií s novými technikami, jenž hru rozšiřují a rozvíjí. Každý rok vyjde 4-5 nových edic po zhruba 150 kartách – Magic tedy není zakonzervovanou a uzavřenou hrou, naopak je velmi dynamickou hrou.

Magic: the gathering je také karetní hrou sběratelskou. Karty v této hře mají velice rozdílné ceny od 3 Kč až do tisíců. Sbíraní a měnění kartiček je neodmyslitelnou součástí této skvělé karetní hry.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz