Domů » Jak vybrat stylové hodinky do společnosti?

Jak vybrat stylové hodinky do společnosti?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
hodinky jako investice i módní doplněk

Klasické náramkové hodinky rozhodně nejsou na ústupu ze slávy – naopak jsou stále nedílnou součástí módních trendů a také vypovídají o určitém společenském statutu. V dnešním článku poradíme, jak vybrat stylové společenské hodinky, se kterými zazáříte.

Proč chytré hodinky ty klasické nemohou nahradit?

Chytré hodinky jsou bezesporu obdivuhodnou ukázkou toho, co je s dnešními technologiemi možné. Chytré hodinky a náramky jsou však spíše spotřební elektronikou než módním doplňkem – přestože se někteří výrobci snaží tvrdit něco jiného.

Kouzlo klasických náramkových hodinek ale spočívá v něčem jiném. Vyzařuje z nich tradice, poctivé ruční řemeslo a nezaměnitelný styl. Například takové samonatahovací hodinky již několik desítek let udivují tím, že pro svůj chod nepotřebují baterii, přesto spolehlivě slouží svému majiteli. Mnohdy po celý život. Není pak divu, že si vlastník k hodinkám vytvoří pouto a hodinky se v rodinách dědí z generace na generaci.

Chytré hodinky jsou „pouhým“ spotřebním zbožím, které je po pár letech používání bez milosti nahrazeno novým kusem.

Kde koupit luxusní hodinky?

Ano, i klasické hodinky si můžete koupit bez problému přes internet. Existují ale kamenné prodejny jako nová pobočka Helveti Holešovice, kde se výběr stylových hodinek promění v jedinečný zážitek.

Nechte si zde s výběrem poradit od proškoleného personálu, vyzkoušejte si, jak vám jednotlivé modely padnou, nebo svěřte své současné hodinky do odborného servisu.

Jaké zvolit hodinky do společnosti?

Ke společenskému outfitu se nejlépe hodí modely v luxusním provedení. Vhodnou volbou tedy nebudou sportovní hodinky s přemírou funkcí, nebo dokonce hodinky digitální.

Orientujte se spíše směrem ke konzervativnější klasice renomovaných značek. Ve vašem hledáčku tedy budou převážně hodinky kovové. A to buď celokovové, nebo v kombinaci s koženým řemínkem. Preferujete-li pohodlí, vhodnou volbou může být i stylový nylonový pásek.

Věnujte pozornost průměru ciferníku, který by měl být přiměřený velikosti vaší paže. Muži nejčastěji volí průměr 40 mm, ženy pak 36 mm. Není ale vůbec na škodu zvolit – zejména v případě žen – i decentnější hodinky o menším průměru.

V současné době jsou trendem spíše minimalisticky pojaté ciferníky, které ukazují čas, často je přítomna i datumovka. Z náramkových hodinek ale mizí stopky a další doplňkové funkce, které dnes stejně používáme spíše na chytrém telefonu. Náramkové hodinky se skutečně stávají primárně módním doplňkem, případně i atraktivní investicí. Hodinky v limitovaných edicích či od vybraných značek se mohou za několik let zhodnotit i v desítkách procent. Pokud již tedy máte nějakou investici v akciích či nemovitostech, tak můžete vyzkoušet jako alternativu také kvalitní hodinky.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz