Domů » Je notebook dobrá volba na hraní počítačových her?

Je notebook dobrá volba na hraní počítačových her?

autor Patrik Pilous
0 komentářů
počítače a klávesnice

Zda se hodí notebook ke hraní, je otázka za milion. Pomineme-li solitéra a bomby, jsou počítačové hry poměrně náročné. Zvládne tedy i malý přístroj zprostředkovat stejně silný zážitek jako ten stolní?

Rychlá odpověď by byla ano. Vývojáři překonávají sami sebe a do stále menších a omezenějších prostor vměstnávají stále výkonnější technologie. Herní notebook se tak může pouštět do často úspěšného boje s velkým stolním počítačem.

Proč tedy tolik hráčů pořád volí stolní počítač?

Kamenem úrazu je cena. Levné herní notebooky nejsou pro náročné hráče. Rozdíly ve hmotnosti a konstrukci mezi herními a kancelářskými modely se postupně stírají. Vyvinout tenký počítač až po okraj nabušený výkonem v cenové kategorii do 50 000 Kč je ale oříšek. Proto hodně fanoušků počítačových her volí nadupaný stolní počítač, za který nezaplatí majlant.

Herní notebook je zlatou střední cestou

Chystáte-li se více cestovat nebo obrážet LAN party, nic jiného než koupit notebook vám stejně nezbyde. Připravte se ale na kompromisy, ať už v podobě větší základny, méně výkonného procesoru, nebo naopak vyšší ceny. Pokud ale zrovna nejste profesionální gamer, kvalitní herní session si užijete i s obyčejnějším modelem.

Které herní notebooky roku 2022 jsou nejlepší?

Každý zapálený hráč by se snadno nechal zlákat nablýskanou grafickou kartou a nadupaným procesorem. Chtě nechtě se ale musí přizpůsobit své peněžence. Zde je přehlídka těch nejlepších notebooků letošního roku v pěti cenových kategoriích: 

  1. Acer Nitro 5 – kolem 15 000 Kč
  2. HP Pavilion Gaming 15 – kolem 20 000 Kč
  3. Lenovo IdeaPad Gaming 3 – kolem 25 000 Kč
  4. Asus ROG Strix G15 – kolem 30 000 Kč
  5. Lenovo Legion 5 Pro – kolem 35 000 Kč

Existuje ultimátní herní notebook?

Necháme-li cenu stranou, o titul ultimátního herního notebooku by se mohl ucházet Acer Predator 21X. Pokud byste si toto monstrum, které vám domu dorazí ve dvacetikilovém kufru, chtěli pořídit, museli byste si připravit minimálně čtvrt milionu.

Přečtěte si také o tom, jak vydělat na internetu nebo o kognitivní behaviorální terapii.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz