Domů » Nejbohatší herci světa [2023]

Nejbohatší herci světa [2023]

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
nejbohatší herci světa

Herci patří mezi nejvlivnější a také nejbohatší lidi na světě. Víte, kteří herci mají největší čisté jmění? Možná se budete divit a první místo vás překvapí. Nejbohatší herec na světě je totiž Shah Rukh Khan.

Mnoho z nejslavnějších herců Hollywoodu v tomto výběru nenajdete, jelikož o své jmění přišli v důsledku svého nákladného životního stylu či díky sérii rozvodů. Za všechny můžeme jmenovat Johnyho Deppa, který za svůj život vydělal miliardu dolarů. Jiní herci své peníze ale rozmnožili díky správným investicím a podpoře úspěšných filmů. Mnoho úspěšných herců následně vydělává také jako producenti. V současnosti je většina nejbohatších herců z USA a hollywoodské produkce. Chybí ale takové hvězdy jako je Brad Pitt nebo Leonardo DiCaprio.

10 nejbohatších herců světa

  1. Shah Rukh Khan
  2. Tom Cruise
  3. George Clooney
  4. Robert De Niro
  5. Adam Sandler
  6. Jack Nicholson
  7. Sylvester Stallone
  8. Arnold Schwarzenegger
  9. Tom Hanks
  10. Jackie Chan

10. Jackie Chan

Čistý majetek: 370 milionů dolarů

Jackie Chan je hongkongský herec, producent a režisér. Svou hereckou kariéru zahájil v pěti letech. Jeho úžasné výkony mu vynesly neuvěřitelné bohatství i prvenství ve svém oboru. Jackie Chan vyniká svým specifickým hereckým stylem i dovedností v bojových sportech a umění.

V roce 2023 si Jackie Chan vybudoval čisté jmění odhadované na zhruba 370 milionů dolarů, což ho řadí na 10. místo v seznamu nejbohatších herců a hereček světa.

“Nenechte se ovládat okolnostmi. Okolnosti si změňte sami.”

Jackie Chan

💡Tip: Zkuste také článek o nejlepších radách o bohatství od Roberta Kiyosakiho.

9. Tom Hanks

Čistý majetek: 400 milionů dolarů

Tom Hanks je americký producent a herec. Vsadíme se, že Toma Hankse má každý rád díky filmům jako je Forest Gump, že? A má peníze, které to dokazují.

Hanks hrál v celosvětově známých filmech jako Forrest Gump, Da Vinciho kód nebo Andělé a démoni. Jeho hlas v roli Woodyho ve filmu Toy Story 3 pomohl filmu stát se nejvýdělečnějším filmem roku s tržbami ve výši 1 miliardy dolarů, což tento film přeneslo za hranice animovaného filmu.

V lednu 2023 činí čistá hodnota majetku Toma Hankse 400 milionů dolarů.

“Kdyby to nebylo těžké, dělal by to každý. Právě to těžké z toho dělá něco skvělého.”

Tom Hanks

8. Arnold Schwarzenegger

Čistý majetek: 400 milionů dolarů

Arnold Schwarzenegger začal svou kariéru jako profesionální kulturista, což je sport, v němž je dnes považován za ikonu a průkopníka, který kulturistiku zpopularizoval. Ve filmovém průmyslu se však dá vydělat mnohem více peněz a Arnie to dokázal.

V roce 2023 činí čisté jmění Arnolda Schwarzeneggera 400 milionů dolarů a stal se jedním z nejbohatších herců na světě a také nejbohatším kulturistou na světě. Arnold Schwarzenegger je inspirativní osoba, která zvládla za svůj život mnoho různých rolí – idol, kulturista, herec či guvernér.

7. Sylvester Stallone

Čistý majetek: 410 milionů dolarů

Sylvester Stallone je americký herec. Vytvořil hned dva z největších filmů všech dob, které vydělaly téměř 4 miliardy dolarů. Stallone je jedním z nejlépe placených hollywoodských herců. Všichni ho známe z filmů Rocky a Rambo.

Čisté jmění Sylvestera Stalloneho se k roku 2023 odhaduje až na 400 milionů dolarů.

“Věřím, že existuje vnitřní síla, která dělá vítěze nebo poražené. A vítězové jsou ti, kteří skutečně naslouchají pravdě svého srdce.”

Sylvester Stallone

sylvester stalone bohatí herci

6. Jack Nicholson

Čistý majetek: 420 milionů dolarů

Jack Nicholson je americký producent, spisovatel a herec z New Yorku. Známe ho z filmů Křiklouni, Havran a Osvícení. Spolupracoval s některými z nejlepších herců všech dob.

Nicholson se umístil na 6. místě v žebříčku s úžasným čistým jměním 400 milionů dolarů.

5. Adam Sandler

Čistý majetek: 420 milionů dolarů

Adam Sandler je americký herec a filmový producent, který je někdy označován za jednoho z nejlépe vydělávajících herců v Hollywoodu.

Sandler se stal populárním, když jeden z jeho filmů vydělal v pokladnách kin 271 milionů dolarů. Tento film se stal Sandlerovým nejvýdělečnějším filmem.

V současné době činí čisté jmění Adama Sandlera 420 milionů dolarů, což z něj činí jednoho z nejbohatších herců a filmových producentů v Hollywoodu.

“Chemie může být dobrá i špatná věc. Chemie je dobrá, když se s ní milujete, chemie je špatná, když s ní děláte crack.”

Adam Sandler

4. Robert De Niro

Čistý majetek: 500 milionů dolarů

Robert De Niro je herec, kterého mnozí milují, a to jak pro jeho minulou, tak současnou práci. Jedná se o herce, která má velmi originální projev a je velmi jednoduše zapamatovatelný. Hraje především gangstery, ale zvládne i role klaďasů.

Z De Nirových začátků si ho však můžete pamatovat z filmů Goodfellas nebo Kmotr.

rober de niro

3. George Clooney

Čistý majetek: přes 500 milionů dolarů

George Clooney je americký režisér a herec z Kentucky, který byl a je idolem žen a dívek. Za své výkony ve filmech Ocean’s Eleven, Tři králové a Syriana získal několik ocenění. Clooney získal úspěch ve více oblastech a nezůstal bez povšimnutí. Můžeme ho také vídat v mnoha reklamách například na kávu.

Během své kariéry získal za své filmy mimo jiné několik ocenění. V současné době má George Clooney čisté jmění ve výši 500 milionů dolarů.

“Nerad se dělím o svůj osobní život… nebylo by to osobní, kdybych se o něj dělil.”

George Clooney

2. Tom Cruise

Čistý majetek: 600 milionů dolarů

Tom Cruise je americký producent a filmový herec z New Yorku. Je jedním z nejlepších herců všech dob. Jeho filmy mají celosvětově milionové tržby.

Cruisovo čisté jmění čítá 600 milionů dolarů, což z něj dělá druhého nejbohatšího herce na světě. V poslední době se Cruise proslavil produkováním i hereckým výkonem ve filmu Top Gun: Maverick.

“Nesouhlasím s lidmi, kteří si myslí, že se člověk naučí víc z toho, že dostane nakládačku, než z toho, že vyhraje.”

Tom Cruise

1. Shah Rukh Khan

Čistý majetek: 600 milionů dolarů

Shah Rukh Khan je indický herec z Dillí. Je známý především jako král Bollywoodu. Za svých 80 indických filmů získal spoustu ocenění za své skvělé herecké výkony.

Dnes je Shah Rukh Kahn nejbohatším hercem na světě, jeho čisté jmění se v roce 2021 odhadovalo již na 600 milionů dolarů.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz