Domů » Toulání s nízkým rozpočtem – maximálně využít každou příležitost k cestování

Toulání s nízkým rozpočtem – maximálně využít každou příležitost k cestování

autor Patrik Pilous
0 komentářů
prázdniny pár u moře

Může se zdát, že cestování po světě je luxus dostupný pouze pro bohaté. Ale se správnou mentalitou, strategiemi a velkou přizpůsobivostí můžete i vy cestovat s omezeným rozpočtem napříč kontinenty a ponořit se do široké škály kultur, aniž byste museli mít hodně peněz. Jak cestovat s nízkým rozpočtem?

Jak cestovat s nízký rozpočtem?

Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze při cestování, od lehkého balení a ubytování v hostelech až po využití studentských slev a hledání skrytých nabídek online. Bez ohledu na váš rozpočet vždy existuje způsob, jak cestovat, který je pro vaši peněženku méně náročný.

Při plánování cesty a míst, kde se na svých toulkách zastavíte, postupujte strategicky. To bude vyžadovat nějaký čas na přípravu plánu, ale díky tomu se naučíte procestovat svět s nízkým rozpočtem. Díky našim radám koupíte levně letenky do Amsterdamu i na druhý konec světa.

Naplánujte si cestu s předstihem

pár cestování
pár cestování

Nerezervujte si letenky dříve, než provedete pořádný průzkum. Internet je úžasný nástroj pro rezervaci letenek, hotelů a zájezdů. Některé webové stránky vám nabídnou levnější lety, pokud můžete vyhovět konkrétním datům, zatímco jiné mohou být levnější, pokud jste ochotni vyhovět itineráři (s více zastávkami). Je důležité vědět, co od své cesty chcete (a co jste ochotni vytrpět), než si cokoliv zarezervujete. Tímto způsobem můžete pořídit letenky levně do vysněné destinace.

Rezervujte si letenku i ubytování předem

Jedním z nejlepších způsobů, jak cestovat za přijatelnou cenu, je rezervovat předem. To platí jak pro vnitrostátní a mezinárodní lety, tak pro ubytování. Rezervace předem vám dává šanci ušetřit peníze a mít více času na cestu. Letecké společnosti často nabízejí výprodeje v určitých termínech po celý rok, takže můžete získat hodně, pokud jste dostatečně flexibilní s datem odletu. Také zjistíte, že ubytování jsou velmi rychle vyprodána. To platí zejména v rušnějších obdobích roku. Je možné, že získáte volný pokoj na místě, ale o mnoho dráž než potřebujete.

Zkuste také:

Jezte levně

Jednou z nejlepších částí cestování je ochutnávání nových lahůdek, ať jste kdekoli. Může být také cenově dostupné řešení, pokud se při každé příležitosti vyhnete drahým luxusním restauracím. Někdy najdete nejlepší jídla v malých skrytých restauracích, které místní milují, ale turisté o nich nevědí. Stejně jako cokoli jiného se před příjezdem do nové země nebo města podívejte na nejlepší místa, kde si můžete dopřát oběd či večeři. Pokud je to možné, vyhněte se turistickým oblastem, protože tato místa mají tendenci účtovat přemrštěné ceny jídel, zejména pro turisty, kteří chtějí zůstat ve své komfortní zóně. Buďte připraveni na to, že se budete cítit trochu nepříjemně při zkoušení nových míst a zkoušení nových věcí.

Rovněž můžete jít ke zdroji, vyzkoušet místní suroviny a setkat se s místními obyvateli a ušetřit tak další peníze. Je dobré si nosit vlastní láhev na vodu a plnit si ji z veřejných kohoutků s pitnou vodou.

pár cestuje a je v bazénu

Najděte si a užijte bezplatné atrakce

Pokud se ptáte, jak využít na maximum své cestování po světě, pak jste tady správně. Známá i méně známá místa zahrnují celou řadu bezplatných atrakcí. Tohle plánování vás bude rozhodně bavit. Podívejte se například na 5 tipů na plánování víkendového city breaku. Svůj itinerář můžete zaplnit hodně levnými nebo ještě lépe bezplatnými návštěvami zajímavých míst. Například v New Yorku můžete projít Central Parkem k fontánám z 11. září, přejít High Line, přes Brooklynský most a chytit trajekt na Staten Island. Je jen na vás, jak své cestování pojmete. Brodění se mělkou vodou na pláži, pěší turistika ve vysokých horách nebo prostě toulání po různých místních trzích. Vy tvoříte pravidla.

Využijte slevy na maximum

Pokud jste student nebo mladý cestovatel, nebojte se zeptat, zda místa mají nějaké platné slevy. Obvykle stačí mít u sebe ISIC kartu. Případně využijte nabídky různých měst na zajímavé vstupy zdarma, slevové akce.

Cestování po světě vás nemusí zruinovat. Ani to nemusí výrazně narušit váš rozpočet. Pokud jste ochotni udělat si trochu času na plánování své cesty, můžete navštívit nejrůznější místa a zažít úžasné zážitky za velmi málo peněz.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz