Domů » Nejlepší mobilní aplikace, které musíte mít

Nejlepší mobilní aplikace, které musíte mít

autor Eliška Vachková
0 komentářů
aplikace

Ve vašem telefonu nejspíš nechybí klasiky jako Messenger, WhatsApp/Viber a Instagram. Co ale ty ostatní aplikace? Stáhněte si takové, které v reálném životě rozhodně využijete – my vám ukážeme některé z nich.

Jak a k čemu využívat aplikace

Aplikace nainstalované ve vašem telefonu nemusí sloužit jen ke zkrácení dlouhých chvil, ale reálně mohou nahradit spoustu klasických aktivit, které ve vašem životě máte. Například už nebudete muset psát úkoly na papír a následně ho ztrácet, ale využijete k tomuto úkonu váš telefon. Stejně tak se vám nestane, že byste zapomněli nákupní seznam doma, protože ho budete mít vždy s sebou (v případě, že nezapomenete telefon). Pokud moc nefandíte moderním technologiím, vyzkoušejte alespoň několik praktických aplikací, které vám usnadní život.

Spousta mobilních aplikací se bude hodit především lidem v businessu, kteří využívají mnoho funkcí i na počítači – poznámky, kalendář, to-do list. Všechny z těchto věcí se dají pohodlně propojit díky aplikacím v mobilu. Ať už budete kdekoliv, budete vždy v obraze. Navíc je můžete i sdílet s ostatními, tudíž můžete dát pohodlně vědět o novinkách svým spolupracovníkům. Rychlé, jednoduché a dostupné – proč to nezkusit? Vybrali jsme pro vás ty nejužitečnější appky, které si zaslouží vaši pozornost.

Spendee

Spendee je český start-up, který se těší velké oblíbenosti po celém světě. Jedná se o finančního asistenta, který vás ale nic nestojí. Aktivně vám hlídá finance a chování s nimi spojené. Jestliže byste chtěli šetřit, ale nemáte na to prostě vůli, Spendee vám řekne, v jaké oblasti nejvíce utrácíte, kdy jste nejvíce vydělali a kdy naopak prodělali. Aplikace vám včas oznámí, že se vám nedaří hospodařit a vy si tak díky grafům uvědomíte, co byste měli změnit, aby se situace zlepšila.

Recipe Puppy

Neradi vyhazujete zbytky jídla? Stáhněte si do mobilu tuto šikovnou appku, do které zapíšete, co vám doma zůstalo a jinak by se nespotřebovalo. Z těchto ingrediencí vám bude navrhnut recept, na který byste sami nejspíš nepřišli. Zabráníte tak plýtvání, načerpáte inspiraci a uvaříte si chutné jídlo!

Duolingo

Učení jazyků není nikdy na škodu. Jestliže už nechodíte do školy, může být taková výuka docela nákladná. Pokud pracujete a moc času vám nezbyde, nainstalujte si Duolingo. Vyberete si cizí jazyk, který se chcete naučit, na jaké úrovni se nacházíte, a pak už je to jen na vás. Do emailu vám pravidelně chodí upozornění, že je čas na další lekci, abyste případně nezapomněli.

Čas, který učením strávíte regulujete pouze vy. Může to být 5 minut, ale klidně také hodina. Lekce jsou členěny do tematických bloků a k jejich splnění musíte dosáhnout požadovaného množství kol. Po splnění se vám otevřou další lekce, kde využijete to, co jste se naučili v předchozích a přidá se i něco nového, abyste se neustále zdokonalovali. Věřte, že tato aplikace vás opravdu naučí, pokud se jí budete věnovat pravidelně.

WakeMeHere

Stává se vám, že často usínáte ve veřejné dopravě? WakeMeHere nefunguje na bázi času, kdy vás má vzbudit, ale na základě vaší polohy, kde se nacházíte. Máte tak 100% jistotu, že vás probudí tehdy, kdy to bude potřeba. Beze strachu si tak můžete odpočinout a využít při probuzení svůj smartphone.

aplikace
Studie zjistila, že lidé v průměru tráví na telefonu něco málo přes 4 hodiny.

Clear Scan

Potřebujete-li někdy něco naskenovat, ale doma sken nemáte, bude se vám Clear Scan hodit. Jednoduše vyfotíte dokument, který chcete naskenovat, oříznete ho a vytvoříte dojem skenu. Skenovat můžete černobíle i barevně a dokument navíc sdílet či přeposlat do úložiště.

Stocard

Zákaznické kartičky vám přináší mnohé výhody jako jsou slevy, sbírání bodů a další. Když jich ale máte více, těžko se vejdou do peněženky a lovit je u pokladny se nechce nikomu. Se Stocard budete mít všechny po ruce i bez peněženky. Kartičky si pomocí EAN kódu naskenujete do telefonu a pak už je jen najdete podle jména. Na obrazovce se objeví onen EAN k naskenování pro prodavačku a vy tak jednoduše získáte zákaznické výhody, jak jste byli zvyklí.

Sleep Cycle

Zajímá vás, jak kvalitní spánek vlastně máte? Díky Sleep Cycle zjistíte, jak dobře spíte, kolik hodin spíte, jak se váš spánek změnil za určitou dobu, ale kromě toho také můžete zvolit čas a fázi, kdy chcete být vzbuzeni. Aplikace na základě toho vyhodnotí, kdy je váš spánek nejlehčí, a bude pro vás tudíž nejlepší se probudit. U spánku totiž existují různé fáze (NREM a REM), které zapříčiňují snadnější nebo těžší probuzení. U probuzení si můžete nastavit hudbu stejně jako na budíku a při odkládání bude stačit pouze zatřást telefonem. Ovšem, pokud si libujete v přílišném odkládání, zapnou se vibrace a ty už jen tak nevypnete.

Aplikace nezůstává jen u buzení – s příjemnými melodiemi vám pomůže usnout a vypne se v době, kdy už spíte. Poznejte více vlastní spaní a lépe ho využijte.

Tento nákupní seznam

Abyste si už více nemuseli psát nákupní seznam na lísteček, který zapomenete doma nebo ho nebudete moct najít, využijte Tento nákupní seznam. Jednoduše do něj zaznamenáte potřebné potraviny pomocí našeptávače (napíšete začátek slova a vyhledáte to, co chcete zapsat) nebo je nadiktujete. Appka si pamatuje historii, tudíž můžete nákup či některé položky z něj zopakovat nebo seznam sdílet.

Watertime

Potíže s pitným režimem? Watertime vám připomene, kdy se napít. Zaznamenáváte, kolik vody či jiných nápojů jste již vypili, a tak máte přehled o tom, kolik vám ještě zbývá. Za splnění normy obdržíte zaslouženou odměnu, která vás bude motivovat v pokračování. Cílem aplikace je vytvořit u uživatele návyk k pitnému režimu. Uživatelé si nejvíce stěžují na malý výběr nápojů, které musí v případě rozšíření dokoupit.

Aplikace, které vám usnadní život v různých oblastech se hodí snad všem. Najděte pro sebe to pravé a objevte nové možnosti dnešní doby.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz