Domů » Práce z domova | Pozice a nabídka práce » HR manager | Příležitosti, náplň práce a plat

HR manager | Příležitosti, náplň práce a plat

autor Patrik Pilous

HR manager a specialista

HR manager zastřešuje nábor nových pracovníků do firmy a je zodpovědný za celý proces náboru od strategie po konkrétní výběr.

Manažer lidských zdrojů, jak se někdy tato pozice překládá do češtiny, také zajišťuje vzdělávací i tréninkové aktivity již zaběhlých zaměstnanců. Na bedra HR managera padá také zaškolení nových pracovníků ve firmě.

HR manager by měl mít vždy vhled do dané oblasti či zaměření firmy, aby rozuměl lépe požadavkům na dané pracovní pozice. Důležitá pro HR managery i specialisty je empatie a velmi dobrá lidská komunikace.

HR manager také musí být částečně psycholog a orientovat se v lidech. Odhalit potencionální hvězdy oboru a také naopak skryté flákače, kteří toho firmě moc nepřinesou. Požadavky na vzdělání v oblasti HR a personalistiky se liší, avšak doporučené je vysokoškolské vzdělání ekonomického nebo humanitního směru.

Profesní sociální síť LinkedIn je to správné moře pro moderní HR managery, kteří zde mohou vybírat profesionály a dávat jim zajímavé nabídky. Nižší pracovní pozice se zase naopak rekrutují na pracovních serverech, přes inzeráty či výkonnostní kampaně. HR specialisté mají velmi rozdílné platy. V nadnárodních korporacích si mohou přijít na 100 000 Kč, avšak v menších firmách patří jednoznačně k těm méně finančně ohodnoceným. HR pozice jsou v dnešní době jednoznačně dominancí žen, které působí na více než 80 % míst této pracovní pozice.

 

Potřebné dovednosti
Komunikace 85%
Empatie 90%
Technické dovednosti 35%
0
Průměrný plat HR managera

Nabídky práce na pozici HR managera či specialisty

citace webové stránky
Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz