Domů » Fitness trenér Richard Soja: Rád dotahuji věci do konce

Fitness trenér Richard Soja: Rád dotahuji věci do konce

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Richard Soja osobní trenér

Richard Soja je důkazem, že podnikání a studium jde ruku v ruce. Jak si Richard nastavil time management, aby mohl své dva největší zájmy skloubil dohromady? Přečtěte si rozhovor o tom, jaké rady by dal svému mladšímu já a čím se v životě řídí fitness trenér a masér v jednom.

Jak byste se představil a čím se zabýváte?

Jsem profesionální osobní trenér a masér na Praze 1. Zároveň mě baví studovat, momentálně studuji obor Management na soukromé škole a dokonce přemýšlím nad další školou formou dálkového studia. Také se zabývám marketingem. Jsem velmi akční, v životě potřebuji neustále nové impulsy.

Ve svém podnikání osobního trenéra se specializuji na pracovně vytížené klienty, především ženy, pro které mám připravený komplexní spalovací program. Nejčastěji splníme daný cíl s klientem do 3 měsíců. 

Trenér a masér Richard Soja
Trenér a masér Richard Soja představuje své podnikání a studium.

Jaký si myslíte, že je klíčový faktor Vašeho úspěchu?

Za klíčový faktor mého úspěchu bych určitě označil snahu a vytrvalost. Vždy se totiž snažím dotáhnout vše do konce. Když už něco začnu, vytyčím si určitou strukturu a té se po celou dobu držím.

Také věřím, že pokud máme kolem sebe úspěšné lidi, staneme se my sami úspěšnými. Je velmi důležité trávit čas se správnými lidmi a vnímat, kým se obklopujeme. Například já denně komunikuji s lidmi, kteří jsou časově vytížení, většinou kvůli podnikání. Tito lidé jsou úspěšní a mě baví poslouchat jejich příběhy, zážitky a tím se vzdělávat.

Za velký úspěch považuji i snahu mých klientů, kterým se následně podaří dosáhnout vytyčeného cíle.

Richarda Soju můžete sledovat na Instagramu @richard.soja.fitness nebo na jeho Facebooku.

Jakou Vaši investici do 1000 Kč a jakou investici celkově považujete jako nejlepší?

Podle mého názoru je nejlepší investice taková, která nás posune směrem dopředu. Každý z nás si pod tím představí něco jiného. Pro někoho to mohou být knihy, pro někoho studium nebo různé kurzy. Pokud bych měl 1000 Kč, který bych měl dobře investovat, určitě bych si za něj koupil 2 kvalitní knihy na téma: obchod, komunikace, úspěch. A nějaký ten zbytek bych vložil do reklamy. Jednoduše za nejlepší investice celkově považuji ty do osobního rozvoje.

Jak probíhá Váš pracovní den? Máte nějaké návyky, které byste doporučil?

Můj pracovní den je vždy úplně stejný. Vstávám velmi brzo, již v 5:00 a den začínám snídaní, kterou si rád připravím doma a přidám k tomu šálek kvalitního zeleného čaje. Brzké vstávání bych určitě doporučil , pokud chcete být úspěšní. Ráno toho stihnu totiž opravdu hodně. Během snídaně stihnu vyřídit emaily z předchozího dne a ještě si dokonce uvařit, tak abych dodržoval zdravý životní styl. Kvalitní snídaně, kterou stihnu do hodiny po probuzení, mi dává energii do celého dne.

Poté jdu do fitness centra, kdy již při příchodu v 7:00 mi paní recepční s úsměvem dělají skvělé kafe. Zdá se to jako maličkost, avšak mě vždy dokáže potěšit, i přesto, že tento rituál probíhá na denní bázi.

Klienty trénuji zhruba do 12:00 a poté si jdu dát chutný oběd, který mě nabije na můj osobní trénink, přitom opět nesmí chybět šálek kafe, jak jinak. ☺

Během odpoledne stihnu ještě další 3 tréninky s klientkami a ve večerních hodinách probíhají masáže. Pokud ten večer nemám masáže, věnuji se četbě knih. Jedna z mých oblíbených je Mnich, který prodal své Ferrari. Pracuji pouze od pondělí do čtvrtka, jelikož pátek a sobotu mám vyhrazenou na vzdělávání na vysoké škole. Neděle je pro mě rekreační, většinou volím nějaké wellness relaxace, či výlety nebo fyzioterapie. 

Jaké aplikace používáte nejčastěji?

Svou odpovědí Vás nepřekvapím, je to pro mě Facebook a Instagram. Tyto aplikace používám každý den a trávím na nich zhruba 90 minut denně. Tyhle sítě nepoužívám příliš pro mou osobní inspiraci, takže nesleduji nějaké zajímavé lidi, ale používám je pro motivaci a náběr nových klientů. Nejsem člověk, který se s někým porovnává, a který denně kouká hodiny na videa a čte nesmyslné články bez hlubší hodnoty.

Taktéž často používám aplikaci TrueCoach, kterou používám pro online coaching – tedy pro lidi, které trénuji po internetu na dálku.

Co byste poradil například ženám, které chtějí zhubnout ?

Určitě bych ženám poradil sjednat si se mnou úvodní konzultační schůzku, která je zdarma, kde si řekneme více o jejich redukčních cílech a způsobu spolupráce. 

Jaké máte výsledky s klientkami?

Vše záleží na tom, co daná žena potřebuje. Většinou se jedná o zhubnutí přebytečného tuku a vytvoření nového životního stylu, který si chtějí dále udržet.


Kdybych to měl shrnout, tak pod mým vedením daná žena zhubne bez větších problémů 5 kg čistého tuku za 3 měsíce. Což už jsou pěkné výsledky a klientka to pozná třeba na velikosti oblečení.

Co byste vzkázal svému mladšímu já?

Mladšímu já bych určitě vzkázal to, ať nemá strach překonávat těžké životní situace. Celé dětství posloucháme věty typu: Užij si ještě dětství, pak už to bude jenom horší. Studuj, pak už budeš celý život jen pracovat. V životě nás toho hodně čeká, je potřeba se k věcem postavit čelem a neodsouvat je stranou či na druhé. 

Mám také rád citát, který se mi v životě již potvrdil: 

„Nejkrásnější věc na světě je, když najdete někoho, komu můžete říct vše, co se Vám honí hlavou.“ 

A v neposlední řadě věřím, že tak jak se budu chovat k lidem, se lidé budou chovat ke mně. A podle toho se snažím řídit ve svém životě.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz